مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی پلک / هزینه جراحی زیبایی پلک در سال 1402

هزینه جراحی زیبایی پلک در سال 1402

چشم یکی از اجزای صورت است که خستگی، شادی، پیری و جوانی را نشان می دهد. افزایش سن، شرایط ارثی، عوامل محیطی چون آسیب های اشعه آفتاب و شرایط شغلی عواملی هستند که می تواند سبب شلی، افتادگی پلک و پف آلودگی پلک بالا و همینطور پلک پایین شود. این تغییرات چهره شما را غمگین، خسته و پیر تر از آنچه هستید نشان خواهد داد . بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک هم به منظور زیبایی چشم ها و صورت و هم برای برطرف کردن اختلال بیمنایی که در اثر افتادگی پلک ایجاد شده، انجام می شود. یکی از پرتکرار ترین سووالاتی که درباره این جراحی پرسیده می شود، در ارتباط با هزینه جراحی زیبایی پلک است. به همین علت در این مقاله ضمن توضیحات کامل راجع به جراحی زیبایی پلک، به عوامل تاثیرگذار بر هزینه آن نیز پرداخته ایم. هزینه جراجی زیبایی پلک در سال 1402 چقدر است؟ قیمت بلفاروپلاستی چگونه محاسبه می شود؟ هزینه جراحی پلک در کرج چقدر است؟

برای پاسخ به این سوالات، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید…

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی برای رفع افتادگی و پف پلک ها انجام می شود
جراحی زیبایی پلک

چه عواملی در تعیین هزینه جراحی زیبایی پلک موثر اند؟

عواملی که در محاسبه هزینه بلفاروپلاستی در نظر گرفته می شوند، از پزشکی به پزشک دیگر و از شهری به شهر دیگر، متفات هستند. به همین دلیل امکان اعلام یک عدد واحد بعنوان هزینه جراحی زیبایی پلک وجود ندارد. همچنین با وجود تغییرات و نوسانات قیمت در تمام موارد و موضوعات درمانی و پزشکی، هزیجه این جراحی نیز هر سال تغییر می کند. با این حال، در ادامه مواردی را ذکر کرده ایم که اصلی ترین عوامل محاسبه هزینه جراحی زیبایی پلک هستند:

 • شهر و موقعیت قرار داشتن مطب پزشک یا مرکز درمانی
 • ویزیت و دسمزد جراح
 • هزینه اقدامات و آزمایشات قبل از قبل
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک
 • هزینه داروها و مراقبت های بعد از عمل

کاربرد جراحی بلفاروپلاستی

جراحی پلک زیبایی است یا درمانی ؟ در بسیاری از موارد از نظر پزشکی الزامی برای انجام عمل نیست اما فرد به جهت زیبایی دوست دارد که عمل جراحی زیبایی را انجام دهد. در اینگونه موارد جراحی بلفاروپلاستی جنبه زیبایی پیدا می کند.

اما در موارد بسیاری تجمع زیاد چربی های زیر پوست باعث مختل شدن بینایی فرد شده و بیمار را با مشکلاتی در بینایی مواجه می کند. تورم زیاد پلک باعث می شود که قرار دادن عینک یا گذاشتن لنز کار دشواری باشد. تجمع بیش از حد پوست بر روی پلک بالا یا در پلک پایین می تواند باز نگه داشتن چشم ها را با مشکل مواجه کند. در چنین مواردی جراحی بلفاروپلاستی درمانی به بیمار پیشنهاد می شود.

به طور کلی کاربردهای جراحی بلفاروپلاستی را می توان در موارد زیر عنوان کرد:

 • برطرف کردن تورم پلک بالا یا پایین
 • برطرف کردن شلی و افتادگی پوست که موجب چین و چروک پوست می شد.
 • برداشتن پوست اضافی در زیر یا روی پلک ها
 • برداشتن پوست اضافه که در اثر سنگینی دید فرد را با مشکل مواجه می کند.

نحوه انجام جراحی افتادگی پلک

ابتدا صورت بیمار ضدعفونی می شود سپس قسمت های اضافه علامت گذاری می شود . سپس بی حسی موضعی در زیر پوست اضافه تزریق می شود و به دلیل این بافت نرم است درد زیادی ندارد و قابل تحمل می باشد . در جراحی زیبایی پلک بیمار کاملا بیدار و هوشیار است .

سپس روی خطوط برش، با استفاده از تیغ جراحی برش داده می شود و باید مراقب بود به صورت عمقی برش داده نشود و به صورت سطحی برش ایجاد شود . معمولا بلفاروپلاستی هر دو طرف به طور همزمان انجام می گردد .

سپس به همراه مقداری بافت عضلانی زیر آن قسمت برداشته می شود در صورت وجود چربی اضافه در این نواحی، چربی ها به آرامی از بافت پوست جدا می شوند و آن قسمت چربی اضافه با دستگاهی سوزانده شده و برداشته می شود .

در نهایت نواحی برش بخیه زده می شود و دو طرف این کار به صورت قرینه انجام می شود و مرتب پلک فرد باز و بسته می شود تا از لحاظ قرینگی و زیبایی دچار مشکل نشود.

مناسب ترین کاندیدا برای جراحی پلک

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چه کسی می تواند جراحی پلک انجام دهد ؟ جراحی پلک عموما مناسب دو دسته از افراد است . دسته اول کسانی هستند که در اثر افزایش سن دچار افتادگی پلک می شوند.

دسته دوم افرادی هستن که به صورت ژنتیکی دچار پلک افتاده ( به سبک افراد ژاپنی ) هستند. کسانی که دارای پلک پف کرده یا افتاده هستند می توانند برای جراحی پلک اقدام کنند. در این عمل چربی های اضافه زیر پوست که موجب پف کردگی پلک شده اند برداشته شوند .

مراقبت های لازم قبل از عمل جراحی پلک

برای جراحی پلک از بی حسی های موضعی استفاده می شود و معمولا نیازی به بیهوشی کامل بیمار نیست . گرچه که شرایط بیمار برای جراحی در نظر گرفته می شود.  بی حسی معمولا در اطراف ناحیه چشم شما صورت می گیرد. در مواردی هم که لازم باشد از داروهای بی حسی به صورت خوراکی نیز استفاده می شود.

توصیه می شود که قبل از انجام جراحی از مصرف قرص هایی همچون آسپرین خودداری شود. استفاده از قرص های رقیق کننده خون باعث تشدید خونریزی می شود و بنابراین استفاده از اینگونه داروهای رقیق کننده ممنوع است.

اما استفاده از داروهای ضروری که همواره آنها را مصرف می کنید ( مثل داروی فشار خون ) ضروری است.

نکته قابل توجه این است که قبل از مراجعه در روز عمل باید پزشک خود را درمورد داروهایی که مصرف می کنید در جریان قرار دهید.

در روز عمل از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید و سعی کنید حتی المقدور به همراه یک نفر به بیمارستان مراجعه کنید تا درصورت لزوم از شما مراقبت شود.

عوارض جراحی زیبایی پلک

تورم و کبودی از جمله عوارض جانبی در جراحی زیبایی پلک است که در هر نوع جراحی زیبایی تورم و کبودی یک امر طبیعی است . شایان ذکر است، جراحی زیبایی پلک بدون عارضه بوده و عوارض جانبی ناشی از جراحی ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود و جایی هیچ گونه نگرانی نیست .

از دیگر عوارضی که ممکن است پدید آید عدم بسته شدن کامل پلک هاست که در طول مدت چند هفته بهبود یافته و به حالتا طبیعی بازمیگردد.

اگر مراقبت های لازم صورت نگیرد ممکن است دچار عفونت شوید.در این صورت سریعا باید به پزشک مراجعه کرده و از داروهای تجویزی پزشک خود استفاده کنید.

از دیگر عوراض جراحی پلک می توان به کوتاه شدن پلک ، ایجاد اسکار یا جای زخم واضح ، عدم برداشت پوست اضافه و بیحسی پلک ها اشاره کرد.

لازم به ذکر است برای کمتر شدن عوراض جانبی عمل زیبایی پلک بهتر است در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید. تبحر و توانایی پزشک در این عمل زیبایی بسیار مهم است.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

 • استفاده از کمپرس سرد در بیست و چهار ساعت اول ضروری است و این روند سبب کاهش تورم و کبودی می شود .
 • بعد از جراحی ، زیر سر به نسبت بقیه اندام باید بالاتر باشد .
 • مصرف مسکن و آنتی بیوتیک با تجویز پزشک و به مدت سه تا پنج روز امکان پذیر است.
 • استحمام یک روز پس از جراحی زیبایی پلک و شستن محل زخم مشکلی ایجاد نمی کند .
 • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین بعد از جراحی زیبایی پلک اجتناب ورزید .
 • بخیه های ناحیه جراحی پس از یک هفته قابل کشیدن می باشد .

دوره نقاهت پس از عمل جراحی پلک – بلفاروپلاستی

دوره نقاهت پس از عمل در حدود یک هفته می باشد که در این مدت بیمار تورم ، درد و کبودی آنچنانی نخواهد داشت . با رعایت موارد روتین و استراحت کافی می توان دوره نقاهت این عمل را پشت سر گذاشت.

هزینه جراحی افتادگی پلک کرج

هزینه جراحی های زیبایی معمولا بعد از معاینات توسط پزشک مشخص می شود لازم به ذکر است که هزینه های جراحی زیبایی پلک به عوامل مختلفی بستگی دارد . لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه جراحی زیبایی پلک بهتر است به جراح مربوطه مراجعه نمایید. شما می توانید از طریق راه های تماس با مطب دکتر فرشته عبدالمطلبی تماس گرفته و برای مراجعه حضوری هماهنگی های لازم را انجام دهید.

برخی نیز جراحی همزمان بینی و پلک انجام می دهند که هزینه بینی نیز در اعمال می شود

جراحی زیبایی پلک در کرج

افرادی که کاندیدای مناسب این عمل جراحی هستند با رجوع به پزشک جراح پلاستیک می توانند مشاوره دریافت کنند. خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی در حال حاضر در کرج یکی از متخصص ترین افراد در این حوزه هستند. برای مراجعه به ایشان می توانید از صفحه تماس با ما سایت با ایشان در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 21 میانگین: 3.2]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) بعد از جراحی زیبایی بینی، از شایع ترین جراحی های زیبایی در ایران می باشد ....

بیشتر بخوانید
جراحی پلک بالا
جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا پلک بالا به عنوان یک نعمت خدادادی برای محافظت از چشم است و با حرکات ظریف و دقیق در هر دقیقه باعث مراقبت از...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. دکتر فرشته عبدالمطلبی بهترین هستند من بینی گوشتیمو پیش ایشون عمل کردم عالی شده دکتر جون یه دونه ای

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =

تماس با پزشک