دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی پلک / هزینه جراحی زیبایی پلک
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی زیبایی پلک

چشم یکی از اجزای صورت است که خستگی، شادی، پیری و جوانی را نشان می دهد . افزایش سن، شرایط ارثی، عوامل محیطی چون آسیب های اشعه آفتاب و شرایط شغلی عواملی هستند که می تواند سبب شلی، افتادگی پلک و پف آلودگی پلک بالا شود .  این تغییرات چهره شما را غمگین، خسته و پیر تر از آنچه هستید نشان خواهد داد . بلفاروپلاستی زیبایی در مواردی بیشتر کاربرد دارد که از نظر پزشکی الزامی برای انجام دادن آن نیست اما فرد به جهت زیبا شدن چهره میخواهد که برای انجام این عمل اقدام کند.

جراحی زیبایی پلک 
جراحی زیبایی پلک

کاربرد جراحی بلفاروپلاستی

جراحی پلک زیبایی است یا درمانی ؟ در بسیاری از موارد از نظر پزشکی الزامی برای انجام عمل نیست اما فرد به جهت زیبایی دوست دارد که عمل جراحی زیبایی را انجام دهد. در اینگونه موارد جراحی بلفاروپلاستی جنبه زیبایی پیدا می کند.

اما در موارد بسیاری تجمع زیاد چربی های زیر پوست باعث مختل شدن بینایی فرد شده و بیمار را با مشکلاتی در بینایی مواجه می کند. تورم زیاد پلک باعث می شود که قرار دادن عینک یا گذاشتن لنز کار دشواری باشد. تجمع بیش از حد پوست بر روی پلک بالا یا در پلک پایین می تواند باز نگه داشتن چشم ها را با مشکل مواجه کند. در چنین مواردی جراحی بلفاروپلاستی درمانی به بیمار پیشنهاد می شود.

به طور کلی کاربردهای جراحی بلفاروپلاستی را می توان در موارد زیر عنوان کرد:

 • برطرف کردن تورم پلک بالا یا پایین
 • برطرف کردن شلی و افتادگی پوست که موجب چین و چروک پوست می شد.
 • برداشتن پوست اضافی در زیر یا روی پلک ها
 • برداشتن پوست اضافه که در اثر سنگینی دید فرد را با مشکل مواجه می کند.

نحوه انجام جراحی افتادگی پلک

ابتدا صورت بیمار ضدعفونی می شود سپس قسمت های اضافه علامت گذاری می شود . سپس بی حسی موضعی در زیر پوست اضافه تزریق می شود و به دلیل این بافت نرم است درد زیادی ندارد و قابل تحمل می باشد . در جراحی زیبایی پلک بیمار کاملا بیدار و هوشیار است .

سپس روی خطوط برش، با استفاده از تیغ جراحی برش داده می شود و باید مراقب بود به صورت عمقی برش داده نشود و به صورت سطحی برش ایجاد شود . معمولا بلفاروپلاستی هر دو طرف به طور همزمان انجام می گردد .

سپس به همراه مقداری بافت عضلانی زیر آن قسمت برداشته می شود در صورت وجود چربی اضافه در این نواحی، چربی ها به آرامی از بافت پوست جدا می شوند و آن قسمت چربی اضافه با دستگاهی سوزانده شده و برداشته می شود .

در نهایت نواحی برش بخیه زده می شود و دو طرف این کار به صورت قرینه انجام می شود و مرتب پلک فرد باز و بسته می شود تا از لحاظ قرینگی و زیبایی دچار مشکل نشود.

مناسب ترین کاندیدا برای جراحی پلک

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چه کسی می تواند جراحی پلک انجام دهد ؟ جراحی پلک عموما مناسب دو دسته از افراد است . دسته اول کسانی هستند که در اثر افزایش سن دچار افتادگی پلک می شوند.

دسته دوم افرادی هستن که به صورت ژنتیکی دچار پلک افتاده ( به سبک افراد ژاپنی ) هستند. کسانی که دارای پلک پف کرده یا افتاده هستند می توانند برای جراحی پلک اقدام کنند. در این عمل چربی های اضافه زیر پوست که موجب پف کردگی پلک شده اند برداشته شوند .

مراقبت های لازم قبل از عمل جراحی پلک

برای جراحی پلک از بی حسی های موضعی استفاده می شود و معمولا نیازی به بیهوشی کامل بیمار نیست . گرچه که شرایط بیمار برای جراحی در نظر گرفته می شود.  بی حسی معمولا در اطراف ناحیه چشم شما صورت می گیرد. در مواردی هم که لازم باشد از داروهای بی حسی به صورت خوراکی نیز استفاده می شود.

توصیه می شود که قبل از انجام جراحی از مصرف قرص هایی همچون آسپرین خودداری شود. استفاده از قرص های رقیق کننده خون باعث تشدید خونریزی می شود و بنابراین استفاده از اینگونه داروهای رقیق کننده ممنوع است.

اما استفاده از داروهای ضروری که همواره آنها را مصرف می کنید ( مثل داروی فشار خون ) ضروری است.

نکته قابل توجه این است که قبل از مراجعه در روز عمل باید پزشک خود را درمورد داروهایی که مصرف می کنید در جریان قرار دهید.

در روز عمل از هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید و سعی کنید حتی المقدور به همراه یک نفر به بیمارستان مراجعه کنید تا درصورت لزوم از شما مراقبت شود.

عوارض جراحی زیبایی پلک

تورم و کبودی از جمله عوارض جانبی در جراحی زیبایی پلک است که در هر نوع جراحی زیبایی تورم و کبودی یک امر طبیعی است . شایان ذکر است، جراحی زیبایی پلک بدون عارضه بوده و عوارض جانبی ناشی از جراحی ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود و جایی هیچ گونه نگرانی نیست .

از دیگر عوارضی که ممکن است پدید آید عدم بسته شدن کامل پلک هاست که در طول مدت چند هفته بهبود یافته و به حالتا طبیعی بازمیگردد.

اگر مراقبت های لازم صورت نگیرد ممکن است دچار عفونت شوید.در این صورت سریعا باید به پزشک مراجعه کرده و از داروهای تجویزی پزشک خود استفاده کنید.

از دیگر عوراض جراحی پلک می توان به کوتاه شدن پلک ، ایجاد اسکار یا جای زخم واضح ، عدم برداشت پوست اضافه و بیحسی پلک ها اشاره کرد.

لازم به ذکر است برای کمتر شدن عوراض جانبی عمل زیبایی پلک بهتر است در انتخاب پزشک خود بسیار دقت کنید. تبحر و توانایی پزشک در این عمل زیبایی بسیار مهم است.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

 • استفاده از کمپرس سرد در بیست و چهار ساعت اول ضروری است و این روند سبب کاهش تورم و کبودی می شود .
 • بعد از جراحی ، زیر سر به نسبت بقیه اندام باید بالاتر باشد .
 • مصرف مسکن و آنتی بیوتیک با تجویز پزشک و به مدت سه تا پنج روز امکان پذیر است.
 • استحمام یک روز پس از جراحی زیبایی پلک و شستن محل زخم مشکلی ایجاد نمی کند .
 • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین بعد از جراحی زیبایی پلک اجتناب ورزید .
 • بخیه های ناحیه جراحی پس از یک هفته قابل کشیدن می باشد .

دوره نقاهت پس از عمل جراحی پلک – بلفاروپلاستی

دوره نقاهت پس از عمل در حدود یک هفته می باشد که در این مدت بیمار تورم ، درد و کبودی آنچنانی نخواهد داشت . با رعایت موارد روتین و استراحت کافی می توان دوره نقاهت این عمل را پشت سر گذاشت.

هزینه جراحی افتادگی پلک کرج

هزینه جراحی های زیبایی معمولا بعد از معاینات توسط پزشک مشخص می شود لازم به ذکر است که هزینه های جراحی زیبایی پلک به عوامل مختلفی بستگی دارد . لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه جراحی زیبایی پلک بهتر است به جراح پلاستیک مراجعه نمایید .

برخی نیز جراحی همزمان بینی و پلک انجام می دهند که هزینه بینی نیز در اعمال می شود

جراحی زیبایی پلک در کرج

افرادی که کاندیدای مناسب این عمل جراحی هستند با رجوع به پزشک جراح پلاستیک می توانند مشاوره دریافت کنند. خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی در حال حاضر در کرج یکی از متخصص ترین افراد در این حوزه هستند. برای مراجعه به ایشان می توانید از صفحه تماس با ما سایت با ایشان در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 2.8]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن
– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. دکتر فرشته عبدالمطلبی بهترین هستند من بینی گوشتیمو پیش ایشون عمل کردم عالی شده دکتر جون یه دونه ای

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک