مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی چگونه بخوابیم ؟ چه کنیم تا ورم بینی کم شود ؟ تا چه مدت بعد از جراحی باید چسب بزنیم ؟ با ما در ادامه همره باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم .

بعد از عمل بینی چطور خوابیم ؟

بیمار بعد از عمل جراحی سر خود را بالاتر از حد طبیعی قرار دهد . حدود 35 تا 40 درجه از تخت فاصله داشته باشد . بهتر است برای این کار از دو بالش استفاده کند . این وضعیت خوابیدن باید تا یک ماه رعایت شود .

عکس-خوابیدن-بعد-از-عمل-بینی
عکس-خوابیدن-بعد-از-عمل-بینی

به پهلو خوابیدن بعد از عمل بینی

یکی از سوالات شایعیکه بیماران از دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح بینی می پرسند اینست که می توان بعد از عمل بینی به پهلو خوابید ؟ دکتر در پاسخ می گوید بهتر است فرد بعد از عمل به پهلو نخوابد زیرا بیمار به هر طرفی که بخوابد همان طرف بینی ورم بیشتری می کند.  در صورتی که اصرار به این کار دارد ، بهتر است به طور متناوب وضعیت خود را از پهلویی به پهلوی دیگر تغییر دهد .

چند ماه بعد از عمل بینی باید طاق باز خوابید؟

طاق باز خوابیدن یک ماه بعد از عمل بینی توصیه می شود .

دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح بینی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به جراحی بینی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و انجام مشاوره می توانید با شماره ی 32219600 – 026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر فرشته عبدالمطلبیمراجعه کنید  

ورم بعد از عمل بینی تا چه مدت وجود دارد ؟

یکی از سوالات شایعی که بیماران می پرسند اینست که ورم بعد از عمل بینی تا چه مدت طول می کشد و چه باید کرد تا کاهش پیدا کرده یا سریعتر از بین برود؟ اول باید به این نکته توجه داشت که ورم بعد از هر نوع جراحی زیبایی وجود دارد و طبیعی است . ممکن است این تورم تا 5 الی 6 ماه وجود داشته باشد .

چه کار کنیم تا ورم بینی بعد از عمل سریعتر بهبود یابد ؟

  • تا یک ماه اول بعد از جراحی بینی زاویه سر بیمار هنگام خوابیدن بین 35 تا 40 درجه باشد .
  • از موادی که باعث کاهش ورم میشود از جمله مصرف آناناس ، کرفس استفاده شود.
  • از نمک در مواد غذایی خود کمتر استفاده کنید زیرا شوری باعث افزایش ورم می شود .
  • از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید. بخصوص ورزشکاران حرفه ای توصیه می شود تا 6 ماه از انجام ورزش به صورت حرفه ای بپرهیزند .
  • تا سه ماه بعد از عمل استخر نروند و از وان حمام استفاده نکنند .
  • تا 3 هفته بعد از عمل به هیچ وجه از سیگار و قلیون استفاده نکنید زیرا مانع از ترمیم زخم ها و افزایش تورم بینی می شود .

بنابراین تورم بعد از عمل طبیعی است و باید مدت زمانی سپری شود تا به تدریج کاهش پیدا کند . در صورتی که فرد اقدامات ذکر شده را انجام دهد ، بهبودی سریعتر اتفاق می افتد .

چه مدت بعد از عمل بینی باید چسب بزنیم ؟

چسب زدن یکی از مهم ترین مواردی است که فرد باید برای کاهش تورم  حفظ قوام بینی انجام دهد . این چسب زدن را باید مدت 3 هفته تا یک ماه انجام دهید . البته بستگی به جنس و نوع بینی دارد . در صورتی که پوست بینی نازک باشد و از نوع استخوانی تا 3 هفته برای چسب زدن کافی است. اما در صورتی که بینی گوشتی باشد و پوست ضخیمی داشته باشد توصیه می شود تا 2 ماه به بینی خود چسب بزنید .

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2.2]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

تماس با پزشک