(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

ترمیم بینی

آیا ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی امکان پذیر هست؟ ترمیم بینی عمل شده با بی حسی صورت می گیرد؟ بهترین جراح ترمیم بینی در کرج کیست؟ آیا امکان عمل سرپایی ترمیم بینی وجود دارد؟ آیا ترمیم نوک بینی به تنهایی صورت می گیرد؟ در این مقاله ما به پاسخ سوالات شما عزیزان در خصوص جراحی ترمیم بینی می پردازیم. فیلم قبل و بعد از عمل بینی را ملاحظه می کنید.

ترمیم بینی

ترمیم بینی یا secondary rhinoplasty اقدامی است برای انجام اصلاح مشکلاتی که از عمل اول به وجود آمده یا درعمل اول برطرف نشده است . این مشکلات شامل ناهمواری استخوان بینیپایین بودن نوک بینی – عدم تنفس راحت و خیلی مشکلات دیگر… کسانی که قصد ترمیم بینی خود را دارند معمولا حساس ترند و با دقت بیشتری به یافتن مشکلات بینی خود می پردازند.

جراحی زیبایی بینی گوشتی تپل

پیچیدگی عمل ترمیم بینی

عمل جراحی ترمیمی بینی از پیچیده ترین عمل های جراحی بینی محسوب می شود. ترمیم بینی آسیب دیده هم از نظر تکنیکی و هم از نظر زیبایی بینی عملی بسیار ویژه می باشد. چرا که (بینی از قبل عمل شده) 1 بار درگیر تغییرات در بافتها و تراش استخوان ها شده است. جراح باید ساختار بینی را از اول با استفاده از پیوندهای بافتی و برش ها خلق کند تا نتواند به یک نتیجه مطلوب برسد.

نتیجه ای که باید از عمل بینی ترمیمی بگیریم

• دست یابی به بینی مطلوب
• بر طرف شدن نقایص بینی
• نفس کشیدن راحت و یکدست
• بهتر شدن بینی نسبت به عمل اول

جراحی زیبایی بینی زیبا

زمان مناسب برای انجام عمل ترمیمی بینی

برای مشخص شدن شکل نهایی بینی بعد از عمل حداقل یک سال زمان نیاز است. زیرا تا زمانی که تورمات ناشی از عمل قبلی کاملا بر طرف نشود و بافت ها کاملا ترمیم نشوند عمل جراحی مجدد امکان پذیر نمی باشد.

گرافت

گاه برای ترمیم بینی به دلیل کمبودهای جراحی قبلی پزشک با نقایصی مواجه می شود که مجبور می شود برای رفع نقایص موجود از سایر بخش های بدن گرافت برداشته و با تامین بافت های غضروفی به حجم مورد نظر ، کمبود ها و. اشکالات بینی را درمان نماید. غضروف مورد نیاز برای جراحی ترمیم بینی را می توان از سه بخش بدن برداشت کرد. این سه بخش به ترتیب اولویت عبارتند از : تیغه میانی بینی ، گوش ها و دنده سینه.

غضروف تیغه میانی بینی به دلیل شکل پذیری ایده آل و اتصال سریع و هماهنگی موثر با بینی اولین انتخاب جراحان برای ترمیم بینی است.

غضروف یا گرافت گوش گزینه بعدی است اشکال گرافت این بخش در شکل پذیری سخت و امکان جذب شدن از سوی بدن بیمار به مرور زمان است.

غضروف دنده ها آخرین انتخاب جراح بینی بوده و به دلیل طولانی شدن مدت زمان عمل جراحی و درد های سینه پس از جراحی ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد . این بخش می تواند مقدار زیادی غضروف در اختیار جراح گذاشته ولی ممکن است پس از جراحی با اصابت ضربه دچار تغییر شکل شود.

در این خصوص ظرافت ، دقت و تجربه جراح اهمیت پیدا کرده و توانمندی او در ترمیم بینی می تواند نتایج اثربخش و موثر را به همراه آورد.

نقش پوست در عمل جراحی ترمیمی بینی

امکان دارد هر بینی با هر جنس پوستی نیاز به عمل جراحی مجدد داشته باشد. ولی معمولا بیمارانی که بینی گوشتی بزرگ با پوست چرب دارند بیشتر نیاز به عمل جراحی ترمیمی بینی دارند. چون احتمال دارد با یک بار عمل به نتیجه دلخواه خود نرسند.

تورم در عمل جراحی ترمیمی بینی

تورم بینی بعد از عمل جراحی ترمیمی بینی متفاوت با عمل اول است. تقریبا ۷ درصد تورم بعد از ماه نخست از بین می‌رود، اما فرو نشستن ۳۰ درصد باقیمانده بستگی به ضخامت پوست دارد، 1 سال یا بیشتر طول می کشد. برطرف شدن کامل تورم بیماران با پوست ضخیم امکان دارد 1 سال و نیم زمان ببرد.هر چند کاهش تورم بعد از عمل جراحی ترمیمی نیازمند گذشت زمانی زیادی است، اکثر بیماران به محض برداشتن قالب در روز 5 یا 6 بعد از عمل در مقایسه با قبل بسیار بهتر به نظر می‌آیند.

عمل بینی

قبل و بعد از عمل بینی

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی

البته بیمارانی به ما مراجعه می کنند که بینی مشکل خاصی ندارند و از شکل بینی خود راضی نیستند و افرادی هم هستند که دچار بدشکلی بینی شده اند و بعد از تحقیقات متوجه می شویم به افراد نامتخصص مراجعه کرده اند و گاهی هم افرادی هم هستند که دچار بیماری تنفسی شده اند و ممکن هست بعضی افراد هر دو این مشکلات را داشته باشند.

طبیعتا اصلاح این بیماری با مشکل روبروی هست چرا که بخشی از غضروف های حمایتی و تنفسی در این بیماران به دلایل مختلف اعم از مشکلات تکنیکی و عفونت های بعد از عمل و یا مراقبت های نادرست بعد از عمل توسط بیمار از بین رفته است و ما می بایستی از غضروف های که در قسمت های دیگر بدن استفاده کنیم و در بینی فرد قرار دهیم تا هم مشکل بد فرمی و هم تنفسی برطرف شود.

عمل ترمیم بینی در کل دنیا جز بخشی از عمل های زیبایی شامل می شود و اگر عمل ها تحت افراد متخصص مراجعه کنند همین امر سبب می شود تا نیاز به ترمیم جراحی مجدد وجود نداشته باشد.

همه چیز درباره ی عمل بینی

آنچه باید قبل از عمل بینی بدانید

هزینه عمل ترمیم بینی

هزینه ترمیم بینی بستگی به این دارد که چه ایراداتی بینی داشته باشد. به عنوان مثال اگر پره های بینی فقط بزرگ باشد این نوع عمل بینی بدون جراحی نیاز به بیهوشی ندارد و در مطب انجام می شود و هزینه بیهوشی هم پرداخته نمی شود. و هزینه خیلی کم دریافت می شود. یا اگر بینی مشکل کامل داشته باشد در این گونه مواقع بیمار نیاز به جراحی کامل دارد و هم هزینه جراحی و بیهوشی باید پرداخت شود و همچنین هزینه وسایلی که مورد استفاده می شود را هم دریافت می شود.

در جراحی های بینی اگر ترمیم توسط خود پزشک اولیه انجام می شود هزینه کامل از بیمار دریافت نمی شود و تنها هزینه بیمارستان و یا کلینیک باید پرداخت شود.

تخریب دریچه بینی در ترمیم بینی

افرادی که بینی استخوانی دارند وقتی قسمت زیادی از بافت بینی برداشته می شود دریچه های بینی تخریب می شوند و خیلی اهمیت دارد که به پزشکی مراجعه کنید که بتواند تخریب دریچه های بینی را بازسازی کند و اگر مشکل دریچه های بینی برطرف نشود فرد دچار مشکل تنفسی می شود.

ترمیم بینی یا secondary rhinoplasty اقدامی است برای انجام اصلاح مشکلاتی که از عمل اول به وجود آمده یا درعمل اول برطرف نشده است .
دکتر فرشته عبدالمطلبی  بهترین جراح بینی در کرج با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند.

سوالات رایج در خصوص ترمیم جراحی بینی

  • آیا امکان هست در عمل ترمیم بینی، بینی خیلی کوچک شده را کمی بزرگ کرد؟

یک تصور غلط در جراحی بینی این هست بینی کوچک شود ولی هدف از جراحی بینی این هست که ایرادات بینی را برطرف کنیم. به طور مثال افرادی که دچار افتادگی نوک بینی هستند می توانیم این را برطرف کنیم و همین امر سبب می شود تا فرم بینی شان بهتر شود.

افرادی که بینی کوچکی دارند که هم ظاهر خوبی ندارند و هم مشکل تنفس دارند در این افراد با استفاده از پیوند غضروفی که از خودشان بر می داریم می توانیم بینی شان را بزرگ تر کنیم تا ظاهر بهتری پیدا کنند. بینی که بیش از حد کوچک شود دچار مشکلات تنفسی می شوند و اگر بعد از جراحی پشیمان شوید برگرداندن آن و کمی بزرگ تر کردن خیلی سخت هست و باید غضروف از گوش برداشته شود و پیوند زده شود و از نظر ظاهری هیچ موقع همانند بینی اولیه هم نمی شود. بنابراین اگر افراد می خواهند جراحی بینی انجام دهند بهتر هست با پزشک خود مشورت کنند و برعهد جراح بگذارند که چه نوع بینی و با چه اندازه ای متناسب با صورت فرد هست. هر بینی کوچکی اولا زیبا نیست و ممکن هست مشکل عملکرد و تنفسی داشته باشند.
عکس از بینی بعد از اتمام جراحی

  • 25 سال پیش عمل جراحی بینی انجام داده ام در حال حاضر 50 سال سن دارم و در تنفس مشکل دارم باید عمل مجدد انجام بدهم؟

یک معاینه دقیق باید توسط یک پزشک متخصص و خبره انجام دهند و بعد برحسب مورد درمان انجام شود. خیلی وقت ها ممکن هست به درمان های طبی نیاز داشته باشند و ممکن هست دارای آلرژی مزمن و یا سینوزیت مزمن باشند که سبب ایجاد ورم مخاطی شود اگر اینها کنترل شوند خیلی وقت ها نیاز به جراحی ندارند ولی اگر آن درمان های مناسب زیر نظر پزشک متخصص انجام شد و بعد ایشان مشکل تنفس داشتند حتما زیر نظر پزشک متبحر تحت عمل مجدد قرار بگیرند.

خلاصه مطلب

توصیه ما به شما عزیزان این است که با انتخاب بهترین جراح بینی احتمال رسیدن به نتیجه ی مطلوب را افزایش دهید و تا حد امکان از جراحی ثانویه بینی و عمل ترمیم بینی بی نیاز شوید. دقت در انتخاب پزشک و رعایت نکات قبل و بعد از جراحی بینی در نتایج عمل بینی نقش موثری دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =

Call Now Buttonتماس با پزشک