(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی گوش / بهترین جراح زیبایی گوش
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین جراح زیبایی گوش

بهترین جراح زیبایی گوش چه ویژگی های دارد ؟ بهترین دکتر گوش، حلق و بینی در کرج کیست ؟ آیا می دانید بهترین جراح گوش چه کسی است ؟ در ادامه مطلب به طور جامع در این مورد بحث خواهیم داشت.

هزینه-جراحی-زیبایی-گوش

هزینه-جراحی-زیبایی-گوش

بهترین جراح گوش باید تجربه لازم و کافی را در زمینه زیبایی و درمانی داشته باشد و با نوع تکنیک به کار رفته در جراحی از بروز عوارض جدی پیشگیری نمایید.

دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن، فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383 و فارغ التحصیل تخصص گوش، گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389 می باشد و همچنین عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق و بینی ایران می باشد.

عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی چیست؟

یکی دیگر از جراحی های متداول زیبایی جراحی زیبایی گوش و یا اتوپلاستی می باشد . بهترین زمان جراحی برای کودکان قبل از ورود به مدرسه حدود پنج تا شش سال می باشد. در خیلی از موارد جراحی انجام نمی شود و در سنین بالاتر به درخواست خود فرد صورت می گیرد . این جراحی به صورت بی حسی موضعی می باشد. زاویه نرمال بین سر و گوش به طور متوسط بین بیست و پنج تا سی و پنج درجه می باشد در این صورت نرمال است و نیاز به جراحی ندارد. در صورتی که این زاویه بیش از 40 درجه باشد نیاز به جراحی زیبایی دارد. همچنین می توان از تکنیک های متفاوتی در جراحی اتوپلاستی استفاده کرد.

کاربرد جراحی زیبایی گوش

کاربرد اصلی این جراحی برای کودکانی است که در هنگام تولد گوش نداشته اند و یا گوش های غیر طبیعی دارند . البته خیلی کاربرد های دیگر هم دارد در مواقعی که ضرباتی به گوش وارد می شود و یا اگر گوش پاره شود می توانید از این جراحی برای برطرف کردن نواقص استفاده نمایید . علاوه بر این برای افرادی که گوش های با ظاهر آینه ای و بزرگ دارند هم کاربرد دارد.

کاندیدای اصلی جراحی زیبایی گوش

تمامی افرادی که از فرم و اندازه گوش خود راضی نیستند بدون محدودیت سنی و جنسیتی می توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند اما برخی افراد به عنوان اصلی ترین کاندیدای این جراحی شناخته می گردند:

افرادی که به دلیل بیماری های خاصی از جمله سرطان گوش بخشی از گوش خود را از دست داده باشند.

افرادی مه به طور مادرزادی گوش بسیار بزرگی داشته باشند.

افرادی که گوش آنها به دلیل عوامل بیرونی ازجمله تصادف دچار آسیب شده باشد.

افرادی که عصب صورتشان فلج شده باشد.

مزایای جراحی زیبایی گوش

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزایای این شیوه جراحی، دائمی بودن نتیجه است. سایر مزایای این روش زیباسازی گوش ها شامل موارد ذیل می گردد:

جراحی ایمن و بی خطر برای سلامتی فرد

افزایش اعتماد به نفس فرد در نتیجه زیبایی گوش ها و چهره

طبیعی بودن نتیجه جراحی در چهره فرد

پنهان بودن جای بخیه در نتیجه عمل در پشت گوش

نحوه عمل زیبایی گوش

بعد از رعایت اقدامات پیش از جراحی زیبایی گوش می توانیم تحت جراحی زیبایی قرار بگیریم . ابتدا تزریق بی حسی در زیر گوش و پشت گوش انجام می شود . سپس برش مخصوص در پشت گوش داده می شود که بعد از بهبود معمولا به سختی دیده می شود و این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود و درد خاصی ندارد . قسمت اضافی پوست برداشته می شود سپس بافت پوستی و زیر جلدی از روی غضروف جدا می شود . در قسمت های ممکن است نیاز به دستگاه کوتر داشته باشد و این روند برای کنترل خونریزی می باشد . با نخ های مخصوص غضروف شکل دلخواه و استاندارد خود را می گیرد و جنس نخ ها نایلون است و در داخل گوش تا به آخر عمر باقی می ماند و مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد . معمولا سه تا چهار عدد بخیه لازم است تا گوش شکل استاندارد خود را پیدا کند و فرم دهی در قسمت های بالا و پایین گوش صورت می گیرد . در برخی موارد ممکن است غضروف نیاز به برش داشته باشد و در آخر محل برش منظم بخیه زده و پانسمان می شود .

هزینه جراحی زیبایی گوش

هزینه عمل زیبایی گوش همانند دیگر جراحی ها طبق تعرفه نظام پزشکی کشور تعیین شده و هزینه ها براساس آن اعمال می شود به علاوه هزینه های بیهوشی و کلینیک نیز می باشد . لذا برای کسب اطلاع از هزینه جراحی زیبایی گوش به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید.

مراقبت های لازم بعد از عمل زیبایی گوش

ضرورت رعایت توصیه های پزشک پس از جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی از آن جهت حائز اهمیت است که سهل انگاری در این امر موجب عفونت گوش یا آسیب و عوارض جدی می گردد. در ادامه مواردی از نکات لازم برای مراقبت بعد از اتوپلاستی را ملاحظه می فرمایید:

  1. بعد از عمل گوش پزشک به تشخیص خود داروهایی را تجویز می کند که در تسکین درد و جلوگیری از عفونت گوش موثر است توصیه می شود در مصرف به اندازه و مرتب داروها کوشا باشید.
  2. درد پس از عمل کاملا طبیعی است برای تحمل اولین روزهای بعد از عمل می توانید از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید و از مصرف دارو بدون هماهنگی با پزشک جدا خودداری نمایید.
  3. پس از عمل جراحی، گوش پانسمان می شود و لازم است حدود 5 روز بعد برای معاینه مجدد و برداشتن پانسمان به پزشک مراجعه نمایید. در مدتی که پانسمان بر گوش است مانع از خیس شدن آن شوید.
  4. برای جلوگیری از فشار یا آسیب به گوش ها بهتر است از خوابیدن به پهلو جلوگیری شود و سر به صورت تخت بر روی بالش قرار بگیرد.
  5. از داروهاید انعقاد خون حدود 10 روز قبل و بعد از جراحی گوش جلوگیری کنید که باعث تشدید در خونریزی نشود.
  6. با توجه به حرکت عضلات صورت و فشار آوردن به گوش حین جویدن تا زمان بهبودی تا حد امکان از خوردن غذاهای جویدنی و سفت جلوگیری کنید و از سوپ و غذاهای آبکی استفاده نمایید.
  7. برای انجام فعالیت های ورزشی و رفتن به استخر با پزشک مشورت نمایید.
  8. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات روند بهبودی را مختل می کند بنابراین از مصرف آن ها خودداری کنید.
  9. هر عارضه ای که احتمال بروز عفونت در گوش را ایجاد کند می تواند آسیب های جدی ایجاد نماید از خود در برابر ابتلا به بیماری هایی مانند سرماخوردگی مراقبت نمایید.

تغذیه بعد از عمل گوش

نحوه جوییدن غذا و همچنین تحرک فک تاثیرات مستقیمی بر گوش دارد لذا اتخاذ  رژیم غذایی مناسب به نحوی که فشار زیادی بر فک و گوش وارد نگردد و همچنین عدم حرکت سریع و زیاد فک ها پس از جراحی زیبایی گوش بسیار مهم بوده و به تسریع بهبودی فرد کمک خواهد کرد.

نحوه خوابیدن پس از عمل اتوپلاستی

نکته اول در هنگام خواب پس از جراحی آتوپلاستی این است که سر بالاتر از سطح بدن قرار گیرد. بدین منظور فرد می تواند به کمک دو بالش سر خود را در زاویه بالاتر از بدن نسبت به سطح زمین قرار دهد.

نکته دوم این است که تا زمان بهبودی کامل لازم است فرد از خوابیدن یا وارد کردن هرگونه فشار بر روی گوش ها خودداری کند.

شناسایی بهترین جراح زیبایی گوش

بهترین جراح برای عمل زیبایی گوش

به منظور شناسایی بهترین جراح گوش لازم است نکات خاصی را مدنظر داشته باشید:

داشتن بورد تخصصی مدرک عملی معتبر اولین گام در شناسایی بهترین پزشک متخصص در این حوزه است.

بررسی سابقه عملی موفق پزشک درکنار دانش علمی کمک بسیاری به شناسایی بهترین پزشک متخصص اتوپلاستی خواهد کرد.

مشورت حضوری با پزشک، بررسی نمونه کارها و توجه پزشک به خواسته ها و نیازهای شما، همگی از مولفه های تاثیرگذار در شناسایی بهترین پزشک متخصص در زمینه جراحی گوش می باشد.

داشتن کادر علمی و کلینیک مجهز نیز می تواند در انتخاب نهایی شما تاثیرگذار باشد.

 

خلاصه مطلب

آنچه پس از انتخاب بهترین جراح برای کسب نتیجه مطلوب ازعمل گوش نقش بسزایی دارد، جدیت شما در رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل است زیرا هر آنقدر هم که پزشک در جراحی تبحر داشته باشد عدم مراقبت از گوش در دوران بهبودی می تواند نتیجه جراحی را مستقیما تحت شعاع قرار دهد. شما عزیزان می توانید برای رسیدن به پاسخ سوالات خود در این باره، در بخش دیدگاه سوالات خود را ثبت نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 17 =

Call Now Buttonتماس با پزشک