مدت زمان مطالعه ۲۸ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / بهترین جراح بینی استخوانی در کرج + عکس نمونه کار

بهترین جراح بینی استخوانی در کرج + عکس نمونه کار

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار و البته پرکاربرد در خصوص زیبایی افراد است. تاثیرات بلند مدت و چشمگیر این عمل بر چهره فرد باعث می شود تمامی افرادی که قصد عمل رینوپلاستی را دارند به دنبال یافتن بهترین متخصص جراحی بینی در شهر خود باشند. در این مقاله سعی داریم بهترین جراح بینی استخوانی در کرج و البته اصلی ترین ویژگی های بهترین جراح بینی را به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

بینی از لحاظ فرم و ساختار به طور کلی به دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشتی تفکیک می شود. بینی های استخوانی معمولا با قوز روی تیغه بینی شناخته می شوند. بیشتر بافت این بینی ها را استخوان و غضروف تشکیل داده است. جراحی زیبایی بینی برای بینی های استخوانی می تواند بسیار نتیجه بخش باشد و تمام ایرادات ظاهری آن را برطرف نماید. اما باید به این موضوع دقت کنید که این اتفاق، مستلزم آن است که به یک جراح بینی خوب مراجعه کرده باشید. بهترین جراح بینی استخوانی، با آشنایی و تسلط به تکنیک ها و روش های جدید جراحی از بروز هرگونه مشکل تنفسی بعد از عمل یا عدم تقارن پره ها و سوراخ های بینی جلوگیری خواهد کرد.

دکتر فرشته عبدالمطلبی، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی هستند که مدرک تخصص خود را در سال 1389 از دانشگاه تهران دریافت کرده و تا کنون با انجام عمل های زیبایی بینی فراوان، نتایج موفق و رضایت بخشی را برای بیماران و زیباجویان رقم زده اند. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر دکتر فرشته عبدالمطلبی، بهترین جراح بینی استخوانی در کرج می توانید صفحه اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

نمونه کارهای بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

 ویژگی های بهترین جراح بینی در کرج (البرز)

از جمله مهم ترین اصولی که امروزه برای جراحی بینی مطرح است انتخاب جراح می باشد. نتیجه تاثیر عملکرد و مهارت دکتر بر همگان واضح است و حساسیت در انتخاب آن کاملا قابل درک است. با توجه به هزینه های گوناگون و متخصصین متعدد در این حوزه امکان انتخاب صحیح بر اساس معیار ها برای بیماران سخت گردیده است. افرادی تصور می کنند جراحی بینی در تهران ثمر بخش تر است و از شهر های مختلف برای جراحی به شهر تهران می روند. این درحالی است که می توان برای یافتن متخصص و جراح پلاستیک در شهر خود پرس و جو کرد. برای مثال کسانی که ساکن شهر کرج هستند می توانند به استناد نمونه جراحی ها و پیشنهاد اطرافیان به بهترین جراحی بینی در کرج مراجعه نمایند.

از ویژگی های بهترین جراح بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانش و تجربه

داشتن تجربه و علم در جراحی بینی بسیار موثر است. زیرا پزشکانی که علم مناسب جراحی را ندارند و یا به اندازه کافی تجربه کسب نکرده اند (تعداد جراحی زیادی ندارند)، جراحی آنها هم نمی تواند خوب باشد و نمی توان انتظار یک نتیجه عالی را داشت.

پس همانطور که دریافتیم واقعیت این است که یک پزشک جراح بینی در زمینه خدماتی که ارائه می کند باید دانش و تحصیلات تخصصی داشته باشد.

در واقع هر چقدر که میزان دانش و آگاهی پزشک جراح بینی زیاد باشد این امکان را برایش فراهم می سازد که نگاهی دقیق به شرایط بالینی افراد و مراجعه کندگانش داشته باشد. این نگاه دقیق که محصول آگاهی است موجب می شود بهترین تصمیمات و روش های درمانی و جراحی را برای مراجعه کننده اش در نظر بگیرد.

بررسی های پزشکی باید کاملا علمی و از روی اگاهی باشد. در این شرایط است که می توانیم به موفقیت نتیجه درمان امیدوار باشیم.

دانش و تجربه جراح بینی
 نمونه کارهای زیبا جراحی بینی

نمونه کارهای زیبا

بهترین جراحان عموما نمونه کارهای زیبا زیادی دارند که در زمان مشاوره حضوری در اختیار شما قرار می دهند. پزشکانی که تعداد بالایی نمونه کار خب دارنند قطعا جز بهترین جراحان هستند

بهترین جراح بینی استخوانی در کرج
جراح بینی خوب

اخلاق مدار بودن

دیگر ویژگی ای که باید بهترین جراحی بینی داشته باشد این است که از آغاز تا پایان روند درمان همواره دلسوزانه و همدلانه در کنار مراجعه کننده اش قرار بگیرد. این همدلی باعث می شود در هر موردی کاملا صادقانه وی را مشاوره دهد و از تمامی مشکلاتی که بر سر راه مراجعه کننده است وی را آگاه سازد.خوش اخلاقی و خوش برخوردی پزشکان می تواند در روند عمل بسیا موثر باشد. همراهی صادقانه با مراجعه کننده سبب می شود که وی بدون دغدغه و نگرانی به پزشک جراح خود اعتماد کند و روند درمان را به وی بسپارد.

امکان مشاوره آنلاین

پزشکانی که با بیماران خود جلسات مشاوره آنلاین برگزار می کنند یکی از بهترین پزشکان محسوب می شوند.

مزایای مشاره آنلاین پزشکی :

عدم محدودیت مکانی
قابلیت تشخیص بیماری در لحظه
هزینه کمتر
دسترسی ساده و راحت

مشاوره آنلاین دکتر فرشته عبدالمطلبی
مشاوره آنلاین جراح بینی

چرا عمل زیبایی بینی انجام می دهیم؟

گروهی از افراد به دلیل زیبایی و برخی از افراد بنا به دلایل درمانی و پزشکی به جراحی بینی روی می آورند. به طور مثال فردی را در نظر بگیرید که به دلیل شکستگی بینی خود دچار مشکلات تنفسی زیادی شده است.

گزینه ی درمانی مناسب در این افراد، عمل بینی می باشد. زیرا تنها در صورت رفع شکستگی و اصلاح و درمان عوارض موجود، مشکلات تنفسی فرد نیز برطرف خواهند شد.

از جمله روش های درمانی موثر در برطرف ساختن مشکلات تنفسی و داخلی بافت بینی می باشند.

انواع جراحی بینی

بهترین جراح بینی

مراحل جراح بینی

هزینه عمل بینی

مشاوره رایگان جراحی بینی

انواع جراحی بینی

جراحی بینی به دسته های مختلفی تقسیم می شود. جراح قبل از عمل باید تمامی موارد لازم را بررسی کرده و پس از تشخیص نوع بینی و نوع عمل اقدام به جراحی نماید، در ادامه انواع جراحی بینی و موارد مهم که باید بررسی شود را قرار داده ایم.

انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی بر اساس نوع برش

بر اساس نوع برش جراحی بینی به دو دسته جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم می شود:

  جراحی بینی باز :

در این روش جراح یک برش در پایه میانی بینی ( کلوملا ) ایجاد می کند. پوست بینی را به سمت بالا می برد و در این صورت نوک و پشت بینی در دسترس است و تمام ساختمان بینی قابل مشاهده است. سپس بطور زیر مخاطی غضروف لترال بالایی را از تیغه میانی جدا کرده و بینی را عمل میکند.

  جراحی بینی بسته:

در این روش برش ها توسط جراح در داخل بینی انجام می شود. پوست بینی با ابزار خاصی کمی از اسکلت بینی جدا می شود. سپس عمل جراحی آغاز می شود.


انواع جراحی بینی بر اساس نوع بینی

بینی از لحاظ ظاهر و ساختار به چند دسته تقسیم می شود که در نوع عمل موثر است:

جراحی بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای ظاهری با پوست ضخیم، غضروف و استخوان ضعیف می باشد. در گذشته و روش های جراحی قدیمی در بینی گوشتی موثر نبودند زیرا بینی به فرم اولیه خود باز می گشت.
اما با روش های نوین و تقویت غضروف های بینی و استحکام ساختار آن، می توان به بینی گوشتی فرم داد. در این تکنیک غضروف از تیغه وسط بینی یا سپتوم برداشته و در قسمت نوک بینی قرار داده می شود. در نتیجه موجب تقویت غضروف های نوک بینی می شود


جراحی بینی استخوانی

بینی هایی که دارای استخوان و غضروف محکم و قوی هستند را بینی های استخوانی می گویند. به علاوه بینی های استخوانی دارای پوست نازک و متوسط هستند . به عبارت دیگر بینی هایی که ناهنجاری های آنها درطول دیواره ها و پشت بینی در ناحیه بالاتراز نوک قرار دارد را بینی استخوانی می نامند.

بینی بعضی از افراد دچار برآمدگی و ناهمواری هایی میباشد که میتواند باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی شخصی آن فرد شود. از مشکلات به وجود آمده میتوان به ، برهم خوردن تناسب اعضای صورت و از دست دادن اعتماد به نفس فرد اشاره نمود. آسیب های وارد شده درسنین نوجوانی و یا کودکی نیز میتواند با افزایش رشد در استخوان و بافت های غضروفی بر روی پل بینی باعث ایجاد برآمدگی بر روی بینی شود. به عبارت دیگر این برآمدگی بر روی بینی باعث کاهش در هارمونی اجزای صورت می گردد و بر روی عکس های شخص خصوصا عکس هایی که از پهلو گرفته می شود تاثیر زیادی خواهد داشت.البته معمولا اکثر مسائلی که مربوط به قوز و برآمدگی بینی میشوند به شکل ارثی و ژنتیکی میباشند. از مهم ترین دلایلی که افراد تصمیم به انجام عمل جراحی بینی استخوانی خواهند گرفت ،نا هماهنگی و نامتناسب بودن اجزای صورت میباشد.

روش جراحی بینی استخوانی در 5 دقیقه

برای از بین بردن برآمدگی های بینی استخوانی روش های متفاوتی وجود دارد که متقاضیان با توجه به توصیه های جراح بینی خود و روشهایی که پیش روی فرد قرار خواهد گرفت ، بیمار میتواند یک روش را جهت انجام عمل بینی خود انتخاب نماید.

البته در مواردی ممکن است پزشک با توجه به آزمایشات شما روش مشخصی را برای شما پیشنهاد و تجویز نماید.به طور کل بیمارانی که جهت انجام عمل بینی دچار ترس و اضطراب هستند و فقط برای بهبودی ناهمواری ها و متناسب شدن صورت خود به دنبال عمل جراحی نیز میباشند ، توصیه میشود این افراد به سمت روشی نوین و خلاقانه به نام عمل جراحی بینی 5 دقیقه ای بروند .

یک روش جدید و خلاقانه با نام عمل جراحی بینی 5 دقیقه ای ابداع شده است که در آن از تکنیک تزریق پر کننده های پوستی در بالا و پایین پل بینی استفاده خواهد شد که باعث هموار شدن سطح پل بینی میشود . این تزریق کننده ها حاوی موادی هستند از جمله : ژودرم ، رستیلان ، پرلان و غیره . این روش برای افرادی که به فکر بهبودی برآمدگی های بینی خود هستند کاربرد فراوانی دارد و از نظر پزشکی کاملا موفقیت آمیز بوده و تایید شده میباشد .
روش دیگر درمان بینی های استخوانی انجام عمل جراحی بر روی بینی می باشد. از این روش هم جهت از بین بردن برآمدگی های بینی و بهبود در ظاهر بیمار استفاده می شود . نتیجه مطلوب و دلخواه این عمل به تجربه و تخصص جراح بینی مرتبط می شود. در این روش با کاهش دادن برآمدگی ها بر روی بینی در عرض و طول ، شاهد کاهش مشکلاتی که در بینی وجود دارد خواهیم شد.

این مشکلات در هنگام عمل توسط جراح بینی اصلاح میشود و بینی فرد متناسب با ظاهر و خواسته های او، جراحی خواهد شد. برای انجام عمل از بیهوشی عمومی نیز استفاده میشود و مدت زمان عمل جراحی بینی به نسبت کوتاه می باشد. همچنین بعد از انجام عمل جراحی بینی بیمار می تواند بعد از مدت چند روز به منزل خود باز گردد. به علاوه نکاتی جهت مراقبت های پس از عمل مهم می باشند که انجام دادن آنها الزامی است .

مراقبت های پس از عمل جراحی بینی استخوانی شامل استفاده از مسکن های ضد درد و آرامش بخش ها می باشد . کافی است به مدت تقریبا 1 هفته این داروها استفاده شود.

آیا بعد از عمل بینی استخوانی برآمدگی مجدد بینی وجود خواهد داشت؟

اگر اقدامات بعد از عمل و توصیه هایی که پزشک به شما خواهد کرد به صورت دقیق و سر زمان مشخص انجام شود ، در طول دوره درمان ریسک بازگشت این برآمدگی ها به صفر خواهد رسید به عبارت دیگر بازگشت این برآمدگی ها در افرادی که توصیه های پس از عمل را جدی خواهند گرفت به شدت نادر است .
در راستای عمل جراحی بینی استخوانی و کاهش برآمدگی های بینی مشکلاتی برای بیمار وجود خواهد داشت که در روند انجام عمل هم میتواند تاثیرات زیادی را بر جای بگذارد . اگر اشخاصی دچار این نگرانی ها و اضطراب ها هستند ، توصیه میشود ابتد یک پزشک مجرب و خوب در زمینه جراحی بینی استخوانی پیدا کنند و با مراجعه به مطب پزشک جراح با استفاده از تجهیزات کامپیوتری و نرم افزار های مرتبط در این زمینه ، نتایج احتمالی بینی خود را بعد از مشاهد نمایند . این روند می تواند سطح نگرانی و اضطراب فرد را به مقدار زیاد کاهش دهد . در نتیجه در این روش شخص می تواند قبل از جراحی ظاهر بینی خود را که توسط جراح در نرم افزار شبیه سازی شده است مشاهده کند و درک بهتری از نتیجه عمل داشته باشد.

بینی ترکیبی

همانطور که از نامش پیداست، بینی ترکیبی، ترکیب بینی های گوشتی و استخوانی هستند.

هرچه بافت غضروفی این بینی ها مقاوم تر باشد، نتیجه جراحی بینی نیز بهتر خواهد شد.

انواع جراحی بینی بر اساس مدل بینی بعد از عمل

فانتزی یا عروسکی

عمل بینی فانتزی یعنی بینی از حالت استاندار صورت کوچکتر باشد. همین کوچک بودن باعث مصنوعی دیده شدن بینی می شود.

نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از بینی طبیعی و فانتزی است . در این عمل همه مولفه ها نسبت به صورت تنظیم می شوند اما نوک بینی فانتزی نسبت به طبیعی بالاتر است.

طبیعی

در عمل بینی طبیعی ، تقارن و تناسب بینی با صورت فرد در نظر گرفته می شود و فقط مشکلات بینی رفع می شود. بیشتر افراد طرفدار بینی طبیعی هستند.

با انجام آزمون زیر می توانید تشخیص دهید که بینی شما نیاز به عمل دارد یا خیر. پس آزمون را شروع کنید.

375

آیا بینی شما نیاز به جراحی دارد؟

با انجام این آزمون بدانید که آیا شما کاندید عمل بینی هستید یا خیر؟

1 / 3

آیا نوک بینی شما پهن یا افتاده است؟

2 / 3

آیا هنگام لمس بینی به صورت واضح متوجه غضروف یا استخوان بینی می شوید ؟

3 / 3

آیا در هنگام لمس نوک بینی، چربی تراوش می شود؟

Your score is

The average score is 71%

0%

نحوه پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

برای پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در کرج باید به نکات زیر دقت کنیم:

 • از مهمترین ویژگی های بهترین جراح بینی در کرج این است که بتوان به او اعتماد و اطمینان کرد.
 • دارای سابقه درخشان باشد.
 • سابقه جراحی بینی داشته باشد.
 • رضایت 100 درصدی بیماران را بعد از جراحی بینی به همراه داشته باشد.
 • نمونه کارهای جراحی بینی پزشک خود را ببینید و با روش کار او آشنا شوید.
 • جراح بینی خوب باید بتواند به بیمار در خصوص مراحل جراحی بینی توضیحات کاملی را ارائه بدهد.
 • تبحر کافی داشته باشد.
 • دارای علم کافی در خصوص جراحی بینی باشد.
 • از آخرین اطلاعات و جدید ترین روش های رینوپلاستی با خبر بوده و در جراحی های خود از آن ها استفاده کند.
 • جراحی بینی تلفیقی از علم و هنر می باشد. بنابراین جراح علاوه بر علم پزشکی باید به علم زیبایی نیز واقف باشد.
 • گفتن اقدامات لازم قبل از انجام جراحی بینی و بعد از آن از مهمترین وظیفه های جراح بینی است.
نحوه پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

برای نحوه پیدا کردن بهترین جراح بینی در کرج باید از راهکاری های زیر استفاده کنید:

تهیه لیست پزشک

تهیه لیست پزشکان

تهیه لیست اولیه از بهترین متخصصین جراحی بینی را می توان اولین گام در یافتن بهترین جراح بینی دانست.

برای یافتن لیست بهترین جراحان لازم است به دو نکته توجه داشته باشید: اول تخصص علمی پزشک و دوم تجربه عملی وی. درخصوص یافتن بهترین پزشک با تخصص علمی مرتبط می توانید لیستی از بهترین پزشکان متخصص در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی، متخصص گوش و حلق و بینی و همچنین متخصص جراحی فک و صورت تهیه نمایید.

داشتن بورد یا دانشنامه تخصصی، محل اخذ مدرک دانشگاهی و همچنین مقالات علمی معتبر منتشر شده در نشریات داخلی و خارجی، همگی نشان دهنده دارا بودن دانش تخصصی و علمی است. در خصوص مورد دوم یعنی تجربه عملی نیز می توانید به سوابق اجرایی و عضویت در انجمن های داخلی و بین­المللی، سابقه فعالیت علمی در حوزه جراحی بینی و مهم تر از همه نمونه کارهای جراحی رینوپلاستی پزشک مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که مهارت در جراحی از دو بخش تشکیل شده است: یکی استعداد ذاتی و دیگری تجربه عملی؛ درخصوص یافتن بهترین متخصص که استعداد ذاتی داشته باشد و همچنین این توانایی را به کمک سبقه عملی پرورش داده باشد، می توانید به جراحی های پیشین آن پزشک مراجعه نمایید.

جست و جو در نت

جستجو در اینترنت

جست و جو در اینترنت یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های پیدا کردن یک جراح خوب است. مشاهده وبسایت پزشک مورد نظر، بررسی صفحه اینستاگرام و سایر کانال های وی در شبکه های اجتماعی نیز کمک بسیاری به شناسایی بهترین پزشکان خواهد کرد.

پرس و جو

پرس و جو از اشنایان

برای پیدا کردن یک پزشک خوب می توان از آشنایانی که سابقه عمل جراحی در کرج را داشته اند و از نتیجه عمل خود راضی هستند پرس و جو کنید. بهره گیری از تجربه این افراد دید واقع بینانه ای از نتیجه جراحی در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین می توانید از طریق فضای مجازی با سایر افرادی که جراحی رینوپلاستی را انجام داده اند در ارتباط باشید.

مشاوره جراحی بینی

مشاوره حضوری با پزشکان

می توانید با پزشکانی که از هر طریقی اشنا شده اید، مشاوره حضوری داشته باشید و تمامی سوالات خود را از پزشک بپرسید و نتیجه بیماران حاضر در مطب را ببینید.

پس همانطور که متوجه شدید لازم است به طور حضوری به پزشکانی که در لیست نهایی شما باقی مانده اند مراجعه و با پزشک مورد نظر صحبت نمایید. لازم است در این جلسه تمامی خواسته های خود را ازنتیجه نهایی جراحی با متخصص رینوپلاستی در میان گذارید. میزان صبر و حوصله پزشک در شنیدن صحبت های شما و توجه به خواسته های شما نیز می تواند یکی از فاکتوهای تاثیرگذار در شناسایی بهترین پزشک متخصص باشد

نمونه کار های جراحی بینی

بررسی نمونه کارهای جراحان

یکی از ساده ترین و پرکاربرد ترین روش ها، مشاهده نمونه کار های پزشک است. همانطور که پیش تر گفتیم، دداشتن تعداد بالای نمونه کار خوب نشانه موفق بودن جراح است.


مراحل انتخاب جراح بینی استخوانی در کرج

برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در کرج باید مراحل زیر را طی کنید :

مشاوره اولیه جراحی بینی

در این اولین جلسه مشاوره، شما به بیان انتظارات خود از جراح بینی می پردازید. همچنین جراح بینی شما را به عنوان کاندید جراحی بینی مورد بررسی قرار می دهد. بیمار باید قبل از انجام جراحی بینی تمامی اطلاعات و سوابق پزشکی را در اختیار جراح بینی قرار دهد.

این اطلاعات شامل:

 • جراحی های قبلی انجام شده
 • سابقه بیماری
 • دارو های مصرفی
 • آلرژی ها
 • استعمال دخانیات (در صورت مصرف)
 • استعمال مواد مخدر (در صورت مصرف در گذشته و حال )
 • مصرف الکل  (در صورت مصرف)
مشاوره جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • بهتر است به توصیه های جراح بینی قبل از جراحی توجه شود.
 • در صورت داشتن سابقه پزشکی حتما به جراح بینی اطلاع دهید.
 • حداقل به مدت یک هفته قبل از جراحی، از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 • از مصرف دارو های ضد انعقاد خون مانند آسپرین، قبل از جراحی خودداری کنید.
 • با یک همراه برای انجام جراحی بینی بروید.

تجهیزات و دستگاه هایی که جهت کوچک کردن بینی به صورت اینترنتی و یا شبکه های تلویزیونی تبلیغ میشوند مورد تایید هیچ پزشکی نمی باشد ، و عوارض جبران ناپذیری را برای فرد در پی خواهد داشت . پس بهتر است به این نوع از تبلیغ ها هیچ اهمیتی ندهید و اگر تصمیم به انجام عمل جراحی بینی دارید توصیه میشود مستقیم به سراغ جراحی بینی رفته که روشی کم خطر و کم عارضه خواهد بود.
قبل از انجام عمل لازم است اطلاعات کافی در مورد مسائل حین عمل و بعد از عمل داشته باشید به عبارت دیگر با درک کامل و سطح توقع منطقی ، تصمیم به انجام این عمل بگیرید. به طور مثال : اگر تصمیم دارید که بینی شما زیاد باریک شود باید این نکته مهم را در نظر بگیرید که امکان دارد به مرور زمان دچار تنگی نفس شوید و یا اگر درخواست جراحی بینی عروسکی را از پزشک خود داشته باشید باید بدانید با این عمل محل عبور هوا یا همان ناحیه دریچه عبور هوا از بین می رود و احتمال خطر گرفتگی بینی به شدت افزایش خواهد یافت.


اقدامات بعد از جراحی بینی

مراقبت هایی که بعد از جراحی بینی انجام می دهید می تواند تا حدود زیادی نتیجه را برای شما بهتر کند در دوره نقاهت بعد از عمل بینی در صورتی که بیشتر با جراح بینی خود در ارتباط باشید می توانید از تغییرات به وجود آمده در بینی خود بیشتر مطلع شوید.

هر گونه جراحی نیاز به مراقبت هایی دارد. برخی از اقداماتی که ما در این مطلب ذکر می کنیم مراقبت های عمومی بوده و برخی دیگر به منظور بهبودی هر چه سریع تر بینی شما می باشد.

از مهمترین اقدامات، چسب زدن صحیح و اصولی بینی می باشد که توسط پزشک به شما آموزش داده می شود.

اقدامات بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد جراحی بینی

مراقبت های عمومی بعد از جراحی بینی

 • نحوه صحیح خوابیدن باید به این گونه باشد که سر خود را بالا تر از بدن خود قرار دهید.
 • داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را منظم و کامل مصرف کنید.
 • در این دوره از مصرف دخانیات خوددرای کنید تا اکسیژن رسانی در اندام های مختلف شما مختل نشود.
 • مصرف نمک را محدود کنید.
 • فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • در صورتی که به طور مدام از داروهای خاصی مصرف می کرده اید بهتر است که در رابطه با آنها با پزشک خود مشورت کنید.

معیارهای مهم انتخاب یک مرکز درمانی برای جراحی بینی

دومین بخش مهمی که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم این است که ویژگی های بهترین مرکز درمانی که باید برای انجام انواع اقدامات زیبایی بالاخص جراحی بینی به آن رجوع کنید را مطرح سازیم.

درواقع علاوه بر اینکه پزشک جراح بینی تاثیر زیادی در روند و نتیجه جراحی بینی دارد، کلینیک یا بیمارستانی که وی در آنجا به ارائه خدمات جراحی بینی می پردازند نیز مهم است.

از جمله معیارهایی که باید مد نظر قرار دهید از این قرار است:

تجهیز بودن مراکز درمانی به ابزار آلات نوین پزشکی

یکی از مهم ترین مسائلی که در جراحی بینی مطرح می شود این است که بهترین جراحی بینی باید دسترسی آسانی به بهترین و مدرن ترین تجهیزات و ابزار آلات پزشکی داشته باشد. همین ابزار های پزشکی می تواند تا حد زیادی روند جراحی را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد.

تمیز بودن مرکز درمانی

بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان ها تا حد زیادی در زمینه پاکیزگی و نظافت بخش های مختلف درمانی با وسواس و دقت فراوان عمل می کنند.

اگر شما هم به برخی از مراکز نه چندان معروف و معتبر مراجعه کرده باشید میتوانید این موضوع را تایید کنید که وضعیت بهداشتی آنها با بهترین و معتبر ترین مراکز بسیار فاصله دارد. درواقع همواره بهداشت مرکز درمانی باعث می شود آن مرکز اعتبار پیدا کند.

تخصص بالای کادر درمانی

در کنار جراح بینی، دستیارانی وجود دارند که اینان هم باید میزان بالایی تخصص و توانمندی را داشته باشند تا کار پزشک به درستی انجام شود.

درواقع تیم پزشکی باید حرفه ای و تخصصی عمل کند تا نتیجه بی نقص و موفقیت آمیزی را پدید بیاورد.

انظباط در ارائه خدمات درمانی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید یک مرکز درمانی داشته باشد تعهد به قراردادی است که با مراجعه کنندگان دارد. در مواردی مشاهده شده است که به دلیل ترافیک کاری گاها نوبت جراحی مراجعه کنندگان با تغییراتی همراه بوده است. پس حتما باید توجه داشته باشید که بیمارستان در خصوص فعالیت خود بسیار دقیق و منضبط عمل کند.

هزینه عمل بینی استخوانی در کرج

به خاطر داشته باشید عوامل مختلفی در برآورد نهایی هزینه ی جراحی بینی تاثیر می گذارند. به طور مثال:

علت جراحی بینی (بعد زیبایی و یا درمانی)

شدت عوارض موجود

هزینه متخصص بیهوشی

هزینه کلینیک

دستمزد جراح بینی و…

از جمله عوامل موثر در برآورد نهایی هزینه جراحی بینی می باشند.

چکیده مطلب

جراحی بینی یکی از جراحی های رایج است ولی در عین حال وجود متخصصین متعدد با سطح مهارت های گوناگون و نتایج نامشخص، انتخاب بهترین متخصص را برای بیماران و متقاضیان انجام این جراحی سخت کرده است. برای انتخاب جراح و کسب بهترین نتیجه از جراحی زیبایی خود بهتر است معیار هایی را در اولویت قرار دهید و بر آن اساس پزشک خود را انتخاب کنید. در سراسر کشور ما جراحان زبده و با مهارتی وجود دارند که می توان با اندک جستجو و تحقیق نام آنان را از دیگران شنید. برای کسب اطلاعات یا استفاده از جلسات مشاوره پیش از جراحی بینی می توانید با مطب دکتر فرشته عبدالمطلبی تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 19 میانگین: 4.3]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

سپتوپلاستی
سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاستی، یک عمل جراحی است که بر روی سپتوم یا تیغه بینی انجام می شود. برخی از افراد به دلیل مشکلات ارثی یا حادثه،...

بیشتر بخوانید
جراحی بینی کج
جراحی بینی کج

آیا جراحی بینی کج به اصلاح فرم بینی و مشکلات تنفسی کمک میکند؟ جراحی بینی کج چگونه انجام می شود؟! هر زمان که در طول رشد آسیبی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

18 دیدگاه ها
 1. من شنیدم که بینی گوشتی گرد و بزرگ میشه وکش بعد از عمل درسته؟

  پاسخ
 2. میشه بینی بزرگ و گوشتی رو فانتزی عمل کرد؟

  پاسخ
  • سلام
   برای مشاوره قبل از جراحی به پزشک مراجعه کنید با معاینه و بررسی قابل استنباط است.

   پاسخ
 3. میشه بینی جراحی شده پیش یه دکتر دیگه رو یه بار دیگه عمل کرد؟

  پاسخ
 4. سلام چه مدت بع از عمل میشه باشگاه رفت؟

  پاسخ
  • سلام به شما
   بستگی به روند بهبودی دارد. بهتر است از انجام ورزش های سخت تا بهبودی کامل خودداری شود.

   پاسخ
 5. سلام من بینی بزرگی دارم. هر سری هم که خواستم عمل کنم، ترسیدم که طبیعی نشه و خیلی مشخص باشه که عمل شد ست. شما قبل از عمل نشون می دید که بعد از عمل بینی چه شکلی میشه؟

  پاسخ
 6. با بالا رفتن سن بینی دفرمه نمیشه؟

  پاسخ
 7. عمل مجدد بینی میشه انجام داد؟

  پاسخ
 8. فرم بینی بعد از یک مدت تغییر میکنه؟ یا بعد عمل ثابته

  پاسخ
 9. بعد عمل تا چند وقت نمیشه ورزش کرد؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

تماس با پزشک