دکتر فرشته عبدالمطلبی / انواع جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

انواع جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های شایع در کشور ایران می باشد . جراحی بینی در ایران در حال حاضر رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و در بین اعمال جراحی پلاستیک در دنیا جز پنج کشور اول به شمار می آید .

اهمیت جنس پوست در جراحی بینی

پوست در ساختار بینی بسیار اهمیت دارد و نقش یک پوشاننده را دارد و در جراحی بینی بسیار مهم است و هر تغییری که بر روی پوست داده می شود به خوبی نمایان می شود . در صورتی که پوست خیلی نازک باشد جراحی بینی کمی سخت می شود . اما در بینی های گوشتی بر خلاف تصور افراد که می گویند غضروف ایننوع بینی ها بزرگ است اتفاقا بدین صورت نیست فوق العاده غضروف های ضعیفی دارند و مشکل این نوع بینی ها در پوست هست و پوست های ضخیم و چربی دارد . بهترین حالت این است که پوست نه خیلی ضخیم و نه نازک باشد . پس این نکات در انتخاب نوع جراحی بینی ضروری است .

انواع جراحی بینی

به طور کلی سه روش در جراحی بینی به کار برده می شود :

  • جراحی بینی به روش بسته

روش جراحی بینی به روش بسته در قدیم بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت . در این روش تمام اقدامات بینی و جراحی آن از قسمت های داخلی صورت می گیرد . برش های از قسمتهای داخل بینی و از درون حفره های بینی انجام می شود . به طوری که می توان قسمت های مختلف قوز بینی را برداشت و تا حدودا نسبتا خوبی به قسمت های نوک بینی دسترسی پیدا کرد . اما به هر حال این روش محدودیت های خاص خود را دارد علیرغم این که مدت زمان جراحی بینی کمتر است اما دسترسی به نوک بینی و تغییراتی که مورد نظر پزشک است ممکن است به خوبی صورت نگیرد . ولی از محسنات این روش جراحی این است که برش پوستی انجام نمی شود .

  • جراحی بینی به روش باز

امروز بیش از نود درصد جراحی بینی به روش باز انجام می شود . در این روش پوست بینی از ناحیه کلوملا برش داده می شود و پوست کلا از روی اسکلت زیرین که غضروف استخوان باشد برداشته می شود . سپس قسمت های مختلف غضروفی و استخوانی مطابق میل جراح و فرد  اصلاح می شود و پوست مجدد به حالت اول برمی گردد . در این روش برش پوستی داده می شود و پزشک به تمام قسمت های بینی دسترسی دارد و می تواند تغییرات را به خوبی انجام دهد .

  • جراحی بینی به روش آندوسکوپیک

این روش جراحی که به ندرت از آن استفاده می شود و محدودیت های خاص خود را دارد . جراحی به روش آندوسکوپیک می باشد .

دکتر فرشته عبدالمطلبی بهترین جراح بینی در کرج با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32219600-02632227740 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

انواع بخیه ها در جراحی زیبایی بینی

بخیه های که در جراحی های بینی مورد استفاده قرار می گیرد معمولا دو نوع است . بخیه های هستند که از مواد جذبی استفاده می شود و نوع دیگر بخیه های که مورد استفاده قرار می گیرد بخیه های از مواد غیر جذبی می باشد .

معمولا بخیه های که در داخل غضروف و بر روی تیغه ی بینی مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به کشیدن ندارد و تنها بخیه های که نیاز به کشیدن دارد مربوط به محل برش پوست است و این ها با نایلون زده می شود و یک هفته بعد از عمل برداشته می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

ترمیم بینی عمل شده

جراحی بازسازی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

گالری جراحی زیبایی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن
– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک