مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی، شامل جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته می باشد. با توجه به اینکه بیمار دارای مشکلات ساختاری بینی و اختلالات تنفسی است یا خیر و همینطور درخواست و انتظاری که از جراحی بینی خود دارد، یکی از این روش ها توسز جراح گوش، حلق و بینی انتخاب و انجام خواهد شد. در این مقاله به طور مختصر هر یک از این روش ها و نحوه انجام آن ها را توضیح داده ایم.

جراحی بینی با چه روش هایی انجام می شود؟

به طور کلی 2 روش در جراحی بینی به کار برده می شود :

جراحی بینی به روش بسته

روش جراحی بینی به روش بسته در قدیم بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت . در این روش تمام اقدامات بینی و جراحی آن از قسمت های داخلی صورت می گیرد . برش های از قسمتهای داخل بینی و از درون حفره های بینی انجام می شود . به طوری که می توان قسمت های مختلف قوز بینی را برداشت و تا حدودا نسبتا خوبی به قسمت های نوک بینی دسترسی پیدا کرد . اما به هر حال این روش محدودیت های خاص خود را دارد علیرغم این که مدت زمان جراحی بینی کمتر است اما دسترسی به نوک بینی و تغییراتی که مورد نظر پزشک است ممکن است به خوبی صورت نگیرد . ولی از محسنات این روش جراحی این است که برش پوستی انجام نمی شود .

جراحی بینی به روش آندوسکوپیک

این روش جراحی که به ندرت از آن استفاده می شود و محدودیت های خاص خود را دارد . جراحی به روش آندوسکوپیک می باشد .

جراحی بینی به روش باز

امروز بیش از نود درصد جراحی بینی به روش باز انجام می شود . در این روش پوست بینی از ناحیه کلوملا برش داده می شود و پوست کلا از روی اسکلت زیرین که غضروف استخوان باشد برداشته می شود. سپس قسمت های مختلف غضروفی و استخوانی مطابق میل جراح و فرد  اصلاح شده و پوست مجدد به حالت اول برمی گردد. در این روش برش پوستی داده می شود و پزشک به تمام قسمت های بینی دسترسی دارد و می تواند تغییرات را به خوبی انجام دهد .

جراحی بینی باز تمام ساختارهای داخلی بینی را برای دید بهتر نمایان می کند. این عمل، کار جراح را آسان‌تر می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بینی شما طبق چیزی که انتظار دارید، تغییر شکل داده می شود. نوک بینی با رینوپلاستی باز بی حسی بیشتری را تجربه می کند. این روش نسبت به جراحی بینی بسته نیز رایج تر است. در همین راستا، تحقیق درباره پیدا کردن بهترین جراح بینی و مراجعه به ایشان، ا همیت زیادی برخوردار است.

انواع بخیه ها در جراحی زیبایی بینی

بخیه های جراحی های بینی معمولا دو نوع است. بخیه هایی هستند که از مواد جذبی استفاده می شود و نوع دیگر بخیه های که مورد استفاده قرار می گیرد بخیه های از مواد غیر جذبی می باشد .

معمولا بخیه های که در داخل غضروف و بر روی تیغه ی بینی مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به کشیدن ندارد و تنها بخیه های که نیاز به کشیدن دارد مربوط به محل برش پوست است و این ها با نایلون زده می شود و یک هفته بعد از عمل برداشته می شود .

اهمیت جنس پوست در جراحی بینی

پوست در ساختار بینی بسیار اهمیت دارد و نقش یک پوشاننده را دارد و در جراحی بینی بسیار مهم است و هر تغییری که بر روی پوست داده می شود به خوبی نمایان می شود . در صورتی که پوست خیلی نازک باشد جراحی بینی کمی سخت می شود . اما در بینی های گوشتی بر خلاف تصور افراد که می گویند غضروف ایننوع بینی ها بزرگ است اتفاقا بدین صورت نیست فوق العاده غضروف های ضعیفی دارند و مشکل این نوع بینی ها در پوست هست و پوست های ضخیم و چربی دارد . بهترین حالت این است که پوست نه خیلی ضخیم و نه نازک باشد . پس این نکات در انتخاب نوع جراحی بینی ضروری است .

 

گالری جراحی زیبایی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

سپتوپلاستی
سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاستی، یک عمل جراحی است که بر روی سپتوم یا تیغه بینی انجام می شود. برخی از افراد به دلیل مشکلات ارثی یا حادثه،...

بیشتر بخوانید
جراحی بینی کج
جراحی بینی کج

آیا جراحی بینی کج به اصلاح فرم بینی و مشکلات تنفسی کمک میکند؟ جراحی بینی کج چگونه انجام می شود؟! هر زمان که در طول رشد آسیبی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یک =

تماس با پزشک