مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / کشیدن بخیه های بینی

کشیدن بخیه های بینی

کشیدن بخیه های بینی بعد از جراحی بینی نگرانی بیشتر افراد می باشد . در صورت کلی دونوع بخیه  در طی جراحی بینی استفاده می شود . با توجه به هدف از جراحی بینی ،جراح بینی باید متناسب با آن بخیه مناسب را انتخاب کند.  در صورتی که هدف از جراحی بینی ترمیم بخش های داخلی بینی باشد باید از بخیه های جذبی استفاده شود  و در صورتی که جراحی بینی با هدف ترمیم برش های خارجی انجام  شود باید از بخیه های کشیدنی استفاده شود .

بخیه های کشیدنی باید  7 روز بعد از زدن بخیه  توسط جراح بینی کشیده شوند .

کشیدن-بخیه-های-بینی
کشیدن بخیه های بینی در کرج – دکتر فرشته عبدالمطلبی

نگرانی افراد از باقی ماندن جای بخیه بعد از جراحی بینی

به جا ماندن جای بخیه پس از جراحی بینی تحت تاثیر دو عامل می باشد .

  • جنس پوست در فرد
  • تبحر و مهارت جراح بینی

در افرادی که پوست صورت آن ها سفید تر و ظریف می باشد  ،معمولا جای بخیه دیده نمی شود و در مدت زمان کوتاهی کاملا از بین می رود ، اما در بیشتر افراد جای بخیه قابل رویت نمی باشد .

تبحر و مهارت جراح بینی به عنوان عامل دیگری در این امر مهم می باشد  . یک جراح بینی باید در هنگام بخیه زدن ،مهارت و دقت کافی را داشته باشد تا بتواند احتمال به جا ماندن جای بخیه در افراد را به حداقل برساند .

آیا روشی  در جراحی بینی وجود دارد تا نیاز به بخیه نداشته باشد ؟

افردی که به هیچ وجه به جا ماندن جای بخیه بعد از جراحی زیبایی بینی را قبول نمی کنند می تواند به جراح خود پیشنهاد استفاده ازجراحی بینی به روش بسته را بدهند . در صورتی که بینی فرد شرایط جراحی بینی به روش بسته را داشته باشد می تواند با کمک جراحی بینی به روش بسته ،جراحی را برای فرد بدون ایجاد هیچ گونه بخیه ای انجام دهد .

اما باید این نکته را یاد آور شویم که جراحی بینی به روش باز دید بهتری به جراح بینی ایجاد می کند در نتیجه به مراتب  می توان گفت  جراحی بینی به روش باز از موفقیت بالاتری  برخوردار است .

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =

تماس با پزشک