(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
دکتر فرشته عبدالمطلبی / Gearbest / هزینه جراحی زیبایی بینی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

هزینه جراحی زیبایی بینی

افرادی که خواهان انجام جراحی زیبایی بینی هستند، در رابطه با هزینه این جراحی سوالات متداولی ذهن آن ها را درگیر کرده است، عوامل مختلفی می تواند در هزینه این جراحی تاثیر گذار باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است. برخی افراد برای انجام جراحی زیبایی بینی خود فاکتور هزینه را اصلی ترین مسئله در نظر می گیرند و در انتخاب پزشک به جای توجه به نمونه کار ها و تجربه ی پزشک، مسئله هزینه جراحی را اعمال می کنند. با توجه به این نکته که مهارت و تجربه ی جراح پلاستیک در کسب نتیجه ی مطلوب بسیار اثر گذار است و تجربه ی پزشک در روند بهبودی بیمار و کاهش عوارض عمل بینی نقش بسزایی دارد. لزوم توجه به نکات زیر قابل درک است. برای مثال خونریزی بعد از عمل بینی یکی از شایع ترین عوارض جراحی است که در هفته ی اول پس از جراحی طبیعی است اما در برخی موارد با آسیب به عروق خونی بافت بینی این خونریزی ممتد و تشدید می شود که نیاز است بیمار مجددا به پزشک مراجعه نماید.

بهترین جراح زیبایی بینی در کرج

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

فاکتور های مشخصی در تعیین هزینه جراحی بینی دخیل است. جراحی بینی متقاضیان زیادی دارد و این جراحی در سراسر شهر های کشور ما توسط جراح پلاستیک و متخصصان انجام می شود. برخی افراد برای اطمینان از کسب نتیجه ی مطلوب اصرار دارند جراحی را در شهر تهران انجام دهند و این مسئله افزایش نسبی هزینه جراحی بینی را در پی دارد. انتخاب بهترین جراح بینی در شهر محل سکونت بسیار بهتر است. زیرا تغییرات اقلیمی در سلامت عمومی بیمار قبل و بعد از جراحی بینی اثر می گذارد و طبیعتا می تواند نتیجه ی جراحی را تغییر دهد. بدیهی است هزینه جراحی بینی استخوانی توسط بهترین جراح بینی استخوانی در کرج  یا تهران متفاوت از دیگر شهر ها است.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی زنان به نسبت رایج تر از جراحی بینی مردانه است در حالی که جراحی بینی مردانه علاوه بر زیبایی، به قصد رفع شکستگی بینی  و جراحی پولیپ بینی از بازخورد و رضایت  مطلوبی برخوردار است. از جمله خدمات جراح زیبایی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی کج

 انحراف تیغه بینی

ترمیم بینی و . . .

جراحی زیبایی بینی در کرج

تجربه و تخصص جراح

زمانی که برای جراحی زیبایی بینی خود یک جراح بینی متخصص با تجربه فراوان در این زمینه انتخاب می کنید نتایج بسیار خوبی را از جراحی زیبایی بینی خود می توانید دریافت نمایید، توجه نمایید که جراحی که انتخاب می کنید تخصص کافی در زمینه جراحی زیبایی بینی را داشته باشد. بررسی عکس های قبل و بعد از جراحی بینی بیمارانی که قبلا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند در انتخاب یک جراح با تجربه می تواند کمک شایانی کند، تخصص و مهارت جراح تاثیر به سزایی در هزینه جراحی بینی دارد.

هزینه کلینیک

امکانات کلینیک و تجهیزات مورد استفاده در کلینیک در هزینه جراحی زیبایی بینی می تواند تاثیر گذار باشد . هزینه جراحی زیبایی بینی در کلینیک معروف که کادر پزشکی مجربی دارد و مجهر به تکنولوژی جدید روز دنیاست به نسبت سایر کلینیک ها بیشتر می باشد.

 

محل و کشور

هزینه جراحی بینی در کشور و استان های مختلف نسبت به یکدیگر متفاوت می باشد ، هزینه جراحی بینی درشهر های پر جمعیت و مجهز تر مانند پایتخت کشور ها، نسبت به شهر های دیگر کمی بیشتر می باشد.

 

نوع جراحی

جراحی بینی براساس نوع بینی ازجمله بینی استخوانی و بینی گوشتی، خواسته فرد از نتیجه نهایی جراحی ازجمله بینی طبیعی، بینی فانتزی و یا نیمه فانتزی، نیاز به ترمیم بینی و یا نیاز به رفع کجی بینی متفاوت خواهد بود و تمامی موارد گفته شده بر هزینه نهایی عمل بینی تاثیرگذار است. لذا فرد ابتدا باید خواسته خود از عمل بینی را مشخص کرده، سپس با جراح متخصص در این حوزه مشورت و توسط وی مورد ارزیابی قرار گیرد. پس از طی این مراحل می توان میزان تقریبی هزینه جراحی زیبایی بینی را مشخص کرد.

هزینه های جانبی

علاوه بر موارد پیش گفته، برخی هزینه های جانبی همچون هزینه آزمایشات قبل و بعد از عمل زیبایی بینی، هزینه داروها، هزینه دوران نقاهت و … بر هزینه تمام شده جراحی زیبایی بینی تاثیرگذار خواهد بود.

پرداخت هزینه جراحی بینی توسط موسسات بیمه

جراحی بینی لزوما به دلیل زیبایی انجام نمی شود و در برخی موارد برای درمان و اصلاح مسیر تنفسی بیمار انجام می شود. در صورتی که جراحی بینی به قصد زیبایی انجام گیرد موسسات بیمه هزینه آن را تقبل نمی کنند.  اما در صورتی که جراحی بینی برای درمان شکستگی بینی یا اصلاح ساختار بینی به منظور رفع مشکلات تنفسی انجام شود. هزینه جراحی بینی تحت پوشش بیمه قرار می گردد.

اقدامات لازم پس از جراحی بینی

به منظور داشتن عمل بینی موفق، صرفا انتخاب بهترین پزشک جراح در این حوزه کافی نیست بلکه توجه به اقدامات و مراقبت های لازم پس از جراحی بینی نیز، تاثیر بسیاری در موفقیت نتیجه نهایی جراحی شما دارد. ضروری ترین اقدامات لازم شامل موارد ذیل می گردد:

چسب زدن صحیح: چسب زدن تاثیر بسیاری در زیبایی فرم نهایی بینی پس از جراحی دارد لذا فرد باید نحوه صحیح چسب زدن را به کمک پزشک متخصص آموخته و تا زمان بهبودی کامل مرتبا از آن استفاده کند.

عدم فعالیت بدنی سنگین: لازم است فرد تا پایان دوره نقاهت از انجام هرگونه فعالیت جسمی سنگین ازجمله ورزش های بدنی پرفشار بپرهیزد.

منع عطسه کردن: عطسه می تواند به بافت بینی فشار زیادی وارد کرده و حتی در برخی موارد ممکن است منجر به خونریزی درون بینی گردد. به همین دلیل نیز بهتر است فرد تا حد ممکن عطسه و حتس سرفه خود را مدیریت کرده به نحوی که کمترین فشار ممکن به بینی وارد گردد.

سایر اقدامات مهم پس از جراحی بینی

کمپرس آب سرد برای بهبود تورم و کبودی ناشی از جراحی

دوری از فضاهای گرم و همچنین تابش نور مستقیم آفتاب بر بینی

منع فین کردن به علت فشار این عمل بر روی بینی

منع استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد هزینه انجام جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد، پیچیدگی درمان و تخصص جراح از عواملی می باشد که در هزینه جراحی بینی بسیار می تواند تاثیر بگذارد بدین منظور پزشکانی که از سطح تجربه و تخصص بالاتری برخوردار هستند نسبت به سایر جراحان هزینه عمل زیبایی بینی آن ها بالاتر می باشد . به طور کل هزینه عمل زیبایی بینی با توجه به هزینه جراح، هزینه متخصص بی هوشی و هزینه تجهیزات کلینیک محاسبه می شود . قبل از جراحی زیبایی بینی دکتر فرشته عبدالمطلبی تمامی اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه جراحی بینی و هزینه این جراحی در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3.6]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک