مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / نحوه چسب زدن بعد از جراحی بینی

نحوه چسب زدن بعد از جراحی بینی

یکی از مهم ترین مراحل مراقبتی بعد از جراحی بینی نحوه صحیح چسب زدن به بینی است که در اتصال بافت های بینی و شکل گیری صحیح آن نقش موثری دارد. نحوه صحیح چسب زدن به بینی چگونه است؟

فیلم نحوه صحیح چسب زدن به بینی

چسب زدن بعد از عمل بینی

 1. در ابتدا نیاز است به حمام رفته ، سپس چسب بینی را از بین جدا کرده دقت نمایید در زمان برداشت چسب ها که به بینی فشاری وارد نشود.
 2. پس از آن بینی را خشک نمایید ، اگر پوست شما چرب باشد جای تعجبی وجود ندارد زیرا چسب بینی باعث چرب شدن بینی می شود بنابراین می توان مقدار کمی الکل به بینی بزنید سپس بینی را خشک نمایید.
 3. چسب بینی که معمولا از نوع میکروپور آلمان است را تهیه نمایید ، چسب ها را باید به اندازه دو و نیم سانت برش داده ، سپس چهار چسب به اندازه 15 سانتی متر برش می زنیم. 
  فیلم واقعی چسب زدن به بینی بیمار پس از عمل

نحوه چسب زدن صحیح به بینی

 • یک چسب بلند به حال ناودون از پایین و پایه بینی، به کناره ها و به سمت بالا می زنیم. فشار دست ها از دو طرف به یک میزان بوده و نباید بیشتر از حد تحمل هم باشد. مجددا به همان اندازه و به همان گونه چسب زده می شود تا چسب در جای خودش فیکس گردد. این چسب به طور عمودی بر روی بینی زده می شود .
 • سپس چسب های کوچک که فقط عرض بینی و روی چسب عمودی بینی را پوشش دهد به صورت افقی زده می شود. این روند چسب زدن، چسب های کوچک تا نوک بینی ادامه پیدا کند. بعد از اتمام چسب های کوچک، مجدد یک چسب بزرگ به طور عمودی بر روی چسب های کوچک زده می شود.
 • ممکن است در دفعات اولیه چسب زدن کمی کند بوده و یا اشتباه شود. خانم دکتر عبدالمطلبی توصیه می کنند که  برای جدا کردن چسب ها از روی بینی، باید چسب زیر آب گرم گرفته تا چسب ها به راحتی جدا شود. افراد از کندن چسب ها به زور و یا بدون زیر آب گرفتن اجتناب کنند. زیرا ممکن است به ساختار بینی صدمه وارد کنند.
 • همچنین دکتر عبدالمطلبی توصیه می کنند تا بعد از یادگیری نحوه صحیح چسب زدن به بینی  از تعویض چسب بینی خود به صورت روزانه اجتناب کنند زیرا تعویض مداوم چسب بینی، سبب می شود تا بینی متورم گردد.

چسب بینی بعد از جراحی بینی

مراحل چسب زدن بینی را شروع می کنیم 

 1. چسب زدن بینی از بالای بینی شروع می شود ، برای چسباندن چسب بعدی نیاز است که چسب جدید پنجاه درصد چسب قبلی را بپوشاند.
 2. پس از چسباندن دو عدد چسب از قسمت بالا به سمت پایین بینی یعنی به سمت نوک بینی ،چسب نوک بینی را می زنیم.
 3. چسب نوک بینی را که 15 سانتی متر برش داده بودیم در دو طرف بینی قرار می دهیم ، توجه کنید چسب را طوری قرار دهید که که جلوی سوراخ های بینی را نگیرد.
 4. سپس اضافات بینی را قیچی می کنیم.
 5. نحوه چسب زدن بینی و چسب زدن به بینی پس از جراحی بسیار مهم می باشد ، در هفته های اول چسب زدن به بینی کمک شایانی به فرم گرفتن بینی می کند .
 6. در دو ماه اول پس از جراحی بینی بهتر است پزشک و جراح بینی چسب زدن به بینی را انجام دهد.
 7. مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی تاثیر فراوانی در تسریع بهبودی و نتیجه جراحی زیبایی بینی دارد ، بنابراین توصیه می شود که مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی را با دقت انجام دهید.
 8. یکی از نکاتی که پس از جراحی زیبایی بینی باید به آن دقت نمایید چسب زدن به بینی است ، بهتر است در سه ماه اول چسب زدن به بینی را شبانه روز انجام دهید اما پس از سه ماه می توانید در طول شب چسب ها را بزنید.

 

خلاصه مطلب

بهترین جراح بینی به خوبی لزوم آگاه کردن بیمار قبل و بعد از عمل بینی را می داند و همان طور که در جلسه مشاوره پیش از عمل از بیمار می خواهد که با رعایت نکات لازم برای جراحی بینی کاملا آماده بوده تا عمل به خوبی انجام شود بعد از جراحی نیز نکاتی مانند نحوه ی چسب زدن به بینی و سایر مراقبت های ضروری را به خوبی آموزش می دهد تا روند بهبود تسریع شده و نتیجه ی مطلوب از عمل حاصل شود.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. برا تعویض چسب در ایام تعطیل عید از چه روزی باید مراجعه کنم؟

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هشت =

Call Now Buttonتماس با پزشک