(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / مشکلات بویایی بعد از جراحی بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مشکلات بویایی بعد از جراحی بینی

مشکلات بویایی بعد از جراحی بینی

بوییدن گل خوشایند ترین حس است . اگر شما قصد انجام جراحی بینی را دارید، ممکن است نگران باشید عمل بینی بر حس بویایی شما تاثیر بگذارد و مضطرب شوبد که پس از جراحی نتوانید حس بویایی داشته باشید . یکی از سوالات رایج در بین عموم افراد جامعه این است که آیا عمل جراحی بینی بر روی حس بویایی تاثیر می گذارد ؟ برای اطلاع از این موضوع با ما همراه باشید …

عمل بینی

 

جراحی بینی می تواند بر روی حس بویایی فرد تاثیر بگذارد اما این تاثیر موقتی است . زمانی که بینی شما جراحی می شود، تورم و کبودی بینی برای چند هفته تا چند ماه با فرد همراه خواهد بود و همین امر سبب می شود تا بر روی حس بویایی فرد اثر بگذارد .

از دیگر مشکلات بویایی پس از عمل بینی لخته های خون خشک شدن بینی است . به مدت یک تا دو هفته پس از جراحی بینی به دلیل وجود لخته های خون خشک شده در بینی و عدم فین کردن مشکلات بویایی وجود خواهد داشت . شستشوی دقیق بینی با سرم یکی از راه کارهای است که سبب تمیز شدن داخل بینی شده و موجب برگشتن حالت تنفسی به خود می شود .

چرا سیستم بویایی بعد از عمل جراحی ضعیف عمل می کند ؟

جراحی بینی سبب تورم بینی به مدت طولانی خواهد بود . به همین دلیل محفظه های انتهای اعصاب بویایی در اثر تورم تا حدودی بسته می شوند و تا زمانی که تورم وجود داشته باشد کاهش حس بویایی یک امر طبیعی است . علاوه بر این، به دلیل اینکه حس بویایی و بینی تاثیر زیادی بر روی حس چشایی دارند و همین امر سبب می شود تا حس چشایی هم تحت تاثیر این عوامل قرار گیرد .

دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح بینی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به جراحی بینی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و انجام مشاوره می توانید با شماره ی 32219600 – 026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر فرشته عبدالمطلبیمراجعه کنید .

 

مدت زمان برگشت حس بویایی پس از جراحی بینی چقدر است ؟

ضعیف شدن حس بویایی در صورتی که ناشی از گرفتگی بینی با لخته های خون باشد با شستشوی بینی این مشکل برطرف خواهد شد اما در صورتی که کاهش حس بویایی ناشی از تورم بینی باشد، طبق تحقیقات انجام شده حس بویایی حدود 86 درصد پس از شش ماه باز خواهد گشت و بهبود حس بویایی به طور کامل تا برطرف شدن کامل تورم بینی به طول خواهد انجامید .

عوارض جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی برای فرد عوارضی را نخواهد داشت . اما برخی از عوارض کوتاه مدت جراحی بینی عبارت است از: تورم، کبودی و کاهش حس بویایی می باشد . در واقع تورم یکی از عواملی است که می تواند موجب کاهش حس بویایی در فرد شود . در این زمان جایی هیچ گونه نگرانی نیست و این عوارض جانبی موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود .

نتیجه گیری

تا زمان برطرف شدن کامل تورم بینی صبر نمایید زیرا با از بین رفتن تورم بینی، حس بویایی در فرد به حالت عادی باز خواهد گشت . هر چند این مورد به هیچ عنوان نگران کننده نیست اما بهتر است قبل از انجام جراحی بینی در این مورد آگاهی داشته باشید و در این خصوص با جراح بینی خود مشوت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی استخوانی در کرج مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + بیست =

Call Now Buttonتماس با پزشک