مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / مشاوره قبل از جراحی بینی

مشاوره قبل از جراحی بینی

مشاوره قبل از جراحی بینی با پزشک جراح، از مهم ترین گام هایی است که قبل از برنامه ریزی برای عمل باید انجام دهید. در طول مشاوره، جراح با شما در مورد تمام عوامل لازم برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای عمل جراحی هستید (این که آیا این روش احتمالاً برای شما کار می کند و به نتایج دلخواه می رسد یا خیر) صحبت خواهد کرد. به طور کلی مشاوره قبل از جراحی بینی باید مباحث و موضاعاتی که در ادامه این مقاله آن ها را آورده ایم را در بر داشته باشد.

بعد از این جلسه ی مشاوره، شما می توانید با اعتماد کامل اقدام به جراحی بینی کنید و بابت نتیجه جراحی خود نگرانی نداشته باشید .بعد از انتخاب جراح بینی مشاوره قبل از جراحی بینی خواهید داشت که بهتر است در این ویزیت شما کاملا با پزشک خود صادق باشید، سابقه پزشکی و خواسته های خود  را کامل و واضح مطرح کنید .

مشاوره پیش از جراحی بینی

در مشاوره قبل از جراحی بینی چه موضوعاتی مطرح می شود؟

  • بررسی سابقه پزشکی بیمار

ابتدا و مهمتر از همه، انگیزه شما برای تمایل به جراحی مورد بحث قرار خواهد گرفت. سپس جراح شما سوالاتی در رابطه با سابقه پزشکی شما خواهد پرسید. این سوالات می تواند شامل داشتن یا نداشتن سابقه انسداد بینی، جراحی های قبلی و لیستی از داروها و مکمل هایی باشد که ممکن است مصرف کنید. درباره ی وضعیت سلامتی و بیماری های خود تمام جزییات را به پزشک بگویید. برای مثال افرادی که دچار مشکلات مربوط به خون (هموفیلی) هستند به احتمال زیاد برای جراحی زیبایی بینی تایید نخواهند شد.

  • معاینه بالینی

در صورتی که در بررسی سابقه پزشکی شما موردی بعنوان مانع یا احتمال خطر برای جراحی زیبایی بینی تشخیص داده نشود، یک معاینه فیزیکی کامل توسط جراح انجام خواهد شد. همچنین آزمایش خون و سایر آزمایش های لازم برای بیمار تجوی خواهد شد. جراح پوست، داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند. هدف از این معاینه ارزیابی این است که آیا تغییرات مورد نظر قابل دستیابی هستند و چگونه ویژگی های فیزیکی شما ممکن است بر نتایج نهایی جراحی تأثیر بگذارد؟! جراح ضخامت پوست و غضروف انتهای بینی شما را ارزیابی می کند. انجام یک معاینه کامل برای اطمینان از اینکه تاثیر این روش به هیچ وجه منجر به اختلال در تنفس صحیح پس از عمل نمی شود، ضروری است.

  • تصویر برداری از بینی فعلی بیمار و ارائه پیش نمایشی از نتیجه جراحی بینی

اگر جراح بعد از ارزیابی های انجام شده عمل را تایید کند، از زوایای مختلف از بینی شما عکس گرفته می شود. سپس ممکن است از نرم افزار ویژه برای ارائه پیش نمایشی از نتیجه جراحی زیبایی بینی شما استفاده کند. این تصاویر برای ارزیابی های قبل و بعد، از عمل نیز کاربرد دارند.

  • بیان انتظارات و درخواستی که از جراحی بینی خود دارید

در نهایت لازم است شما انگیزه ها و انتظارات خود را با جزئیات برای پزشک بازگو کنید تا بتواند آنها را بررسی نماید. مهم است که در مورد بیان انتظارات خود از جراحی کاملا شفاف باشید. جراح برای شما توضیح می‌دهد که چگونه جراحی، انتظارات شما را برآورده می‌کند، یا برای کدام قسمت های درخواست شما نمی تواند کاری انجام دهد!

شما باید شرح دقیق از وضعیت فعلی خود به پزشک بدهید و  در رابطه با بیماری های فعلی و سابقه بیماری خود و یا اینکه از داروها و یا مکمل های خاصی مصرف میکنید  و یا استفاده از مواد مخدر را به پزشک خود بگویید .

در این جلسه جراح بینی از شما می خواهد  که در باره  چهره ایده آل تان و فرمی که دوست دارید بینی شما به آن حالت تبدیل شود توضیح دهید. شما می توانید در این رابطه تصویری را به پزشک خود نشان بدهید اما در واقع نباید این انتظار راداشته باشید که بینی شما به آن حال تبدیل شود زیرا زیبایی بینی آن فرد تنها به صورت خود همان شخص می آید و جراح بینی می تواند  در این رابطه شما را راهنمایی کند و با توجه به ویژگی های بینی شما مدلی مناسب و زیبا در نظر گرفته شود .

جراح بینی یک معاینه کلی از صورت شما خواهد کرد  و می تواند شرایط اسکلت بینی ، وضعیت شاخک ها و مخاط بینی را بررسی کند .

یک  جراح بینی خوب  کمی مختصر در رابطه با نحوه عمل شما و نو ع بی هوشی توضیح خواهد داد و به سوالات در ذهن شما پاسخ خواهد داد.

در صورتی که شما فرد مناسبی برای جراحی بینی باشید در رابطه با اقدامات قبل از جراحی بینی اطلاعاتی به شما داده خواهد شد تا بتوانید جراحی خوبی را در پیش داشته باشید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

Call Now Buttonتماس با پزشک