مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / ماساژ بینی بعد از عمل

ماساژ بینی بعد از عمل

ماساژ بینی بعد از عمل در جهت روند بهبود کاهش تورم بینی و فرم دهی بینی انجام می گردد. معمولا بینی های گوشتی به جهت اینکه غضروف های کمتری دارند ماساژ دادن بینی برای روند بهبود آن ها بسیار موثر است .

نحوه انجام ماساژ بینی

شایان ذکر است که ماساژ دادن انواع و اقسام زیادی دارد و نوع ماساژ بینی با توجه به نوع بینی توسط جراح بینی به فرد آموزش داده می شود .

نحوه صحیح به این صورت است که فرد با شصت خود دو طرف بینی از بالا تا پایین و تا روی گونه ها ادامه می دهد و بهتر است که فرد مختصری احساس درد داشته باشد. لازم ذکر است که به هیچ عنوان نوک بینی ماساژ داده نمی شود زیرا ماساژ دادن نوک بینی منجر به افتادگی می شود .

نوع دیگر ماساژ دادن بینی به این صورت است که با انگشت شصت یا سبابه دو طرف بینی در یک نقطه حدود بیست ثانیه نگه داشته و مختصری فشار وارد می شود این نوع ماساژ دادن سبب شکل گیری استخوان بینی می شود .

در بعضی مواقع که پوست به قسمت زیرین چسبیده باشد می توان برای ماساژ دادن جهت بهبود چسبندگی استفاده نمود . ماساژ دادن به این صورت است که دو طرف لبه ی پوست را گرفته و بعد رها می کنیم .

ماساژ های بر روی پشت بینی به صورت عمودی از بالا به پایین صورت می گیرد . این نوع ماساژ ها می تواند کاملا از بالا به پایین و یا در یک نقطه خاص صورت گیرد .

ماساژ بینی بعد از عمل در جهت روند بهبود کاهش تورم بینی و فرم دهی بینی انجام می گردد . معمولا بینی های گوشتی به جهت اینکه غضروف های کمتری دارند ماساژ دادن بینی برای روند بهبود آن ها بسیار موثر است . دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح پلاستیک بینی و صورت با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ی 32219600-026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

مدت ماساژ دادن بینی

توجه داشته باشید که ماساژ بینی یک روزه و یا یک هفته ای تاثیر نمی گذارد بلکه تداوم آن است که در روند بهبود موثر می باشد . مدت زمان ماساژ دادن بینی حدود ده دقیقه دو تا سه بار در روز و به مدت دو تا سه ماه توصیه می شود .

زمان مناسب ماساژ دادن بینی

بهترین زمان ماساژ بینی بعد از برداشتن اسپلینت بینی صورت می گردد . ماساژ دادن بینی بهتر است بعد از برداشتن چسب از روی بینی انجام گیرد اما در صورتی که بینی چسب زده داشته باشد این روند بلامانع می باشد .

ماساژ بینی باید توسط جراح بینی به فرد آموزش داده شود تا این کار توسط خود شخص به صورت مدام انجام گردد .

گالری جراحی زیبایی بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

Call Now Buttonتماس با پزشک