مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / فعالیت های بعد از جراحی بینی

فعالیت های بعد از جراحی بینی

اکثر افرادی که به دکتر عبدالمطلبی برای جراحی زیبایی بینی مراجعه می کنند، سوالاتی را در خصوص فعالیت های بعد از جراحی بینی می پرسند. در این مقاله به سوالات مطرح شده اکثر مراجعه کننگان پاسخ داده می شود.

فعالیت های بعد از جراحی بینی

• در 12 ساعت اول بعد از جراحی زیبایی بینی، نباید از تخت خود خارج شوید. در صورتی که لازم است باید از یک نفر کمک بگیرید و کاملا آهسته به کارهای خود رسیدگی کنید. زیرا ممکن است به دلیل داروهای بیهوشی دچار سرگیجه شوید و زمین بخورید.

• هفته اول بعد از جراحی زیبایی بینی فقط به انجام فعالیت های روزانه و سبک بپردازید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید.

• تا 3 هفته بعد از جراحی بینی از انجام ورزش های سنگین که باعث افزایش ضربان قلب و گردش خون می شود، اجتناب کنید. زیرا باعث می شود تا تورم و کبودی ها دیر تر بهبود پیدا کند. همچنین از بلند کردن اجسام سنگین بیشتر از 4 کیلوگرم اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث پارگی در بخیه های بینی شود. در صورتی که مایلید ورزش کنید، پیشنهاد می شود تا پیاده روی آرام داشته باشید زیرا در بهبود تورم و کبودی های بعد از عمل بسیار کمک کننده است.
• از هفته 4 تا 6 می توانید به ورزش های بدون برخورد بپردازید. این ورزش ها شامل نرمش، پینگ پونگ، کوه پیمایی و امثال این ورزش ها بپردازید. برای انجام ورزش هایی چون فوتبال، بسکتبال، ورز های رزمی و والیبال باید از جراحی بینی 6 ماه بگذرد. زیرا استخوان بینی برای ترمیم و فرم گیری به حدود 6 ماه وقت نیاز دارد.

فعالیت-های-بعد-از-جراحی-بینی
فعالیت-های-بعد-از-جراحی-بینی

شستشو و حمام کردن

• از روز دوم به بعد از جراحی زیبایی بینی، می توانید از گردن به پایین خود را شستشو دهید. از روز 5 بعد از جراحی بینی می توانید شروع بع شستن سر خود کنید. به شرطی که صورت و چسب و قالب بینی خیس نشود.
• از روز دهم به بعد به دلیل آن که قالب بینی برداشته می شود. می توانید کل صورت را به راحتی شستشو دهید.
• وقتی تامپون از بینی خارج شد، بینی را با سرم نمکی با کمک سرنگ (بدون سوزن) شستشو دهید. شستشوی بینی با سرم نمکی در روز 2 الی 3 بار تکرار شود زیرا باعث باز شدن راه های تنفسی و تمیز شدن بینی می شود.
• بعد از آن که اسپیلنت بینی توسط جراح بینی برداشته شد، می توانید به راحتی و با کمک گوش پاک کن مرطوب لب های سوراخ های بینی تان را تمیز کنید. و با پماد های آنتی بیوتیک چرب کنید. گوش پاک کن را تا جایی که پنبه دارد داخل بینی کنید.
• بعد از آن که اسپیلنت و چسب را جراح بینی برداشت، می توانید بینی را به طور ملایم و با صابون بشویید. در صورتی که پوست بینی خشک است، می توانید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. استفاده از لوازم آرایشی بلامانع است.

شنا و سونا رفتن

تا دو ماه بعد از جراحی بینی از شنا کردن در استخر های حاوی آب کلردار اجتناب کنید. چون کلر موجود در آب به بافت بینی آسیب می رساند.
به دلیل آن که بینی بی حس است، ممکن است دچار سوختگی شود و متوجه نشوید. پس بهتر است تا دوماه بعد از جراحی بینی از رفتن به سونا خشک و تر اجتناب کنید.

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

تلگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

اینستاگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

شماره تماس: 02632219600 – 02633222

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

تماس با پزشک