مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / عمل پروتز گونه

عمل پروتز گونه

عمل پروتز گونه

گونه های برجسته و زیبا در جذابیت صورت تاثیر زیادی دارد. عمل پروتز گونه از راههای داشتن گونه های زیبا می باشد. البته عمل پروتز گونه با توجه به نیاز فرد و بهتر شدن چهره صورت می پذیرد. حال باید ببینیم چه کسانی به عمل پروتز گونه نیاز دارند.

 چه کسانی به عمل پروتز گونه نیازمند هستند؟

  • کسانی که چهره افتاده  دارند.
  • کسانی که صورت نا فرمی دارند .
  • افرادی که چهره نا متوازن دارند.
  • افرادی که به هر دلیلی گونه خود را از دست داده اند.
  • افردی که تمایل به گونه های برجسته داشته باشند.

 عمل پروتز گونه چگونه انجام می شود

عمل پروتز گونه به این صورت انجام می گیرد که  جراح متخصص پس از بی حسی موضعی بیمار یک برش ظریف درون  لبه بالای گونه یعنی دقیقاً قسمتی که ایمپلنت در آن نسب شده  ایجاد می شود. از بخیه برای محکم کردن ایمپلنت به پوست استفاده می شود. انجام این کارمی تواند به جا به جا نشدن پروتز کمک کند.درعمل پروتز گونه از بخیه های جذبی استفاده شده وجای این بخیه ها در دهان احساس نمی شود. در ادامه عمل پروتز گونه یک کاور پارچه ای تنگ شبیه ماسک برای پوشش صورت بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. این کاور کمک می کند تورم های ایجاد شده بعد از عمل جراحی کاهش یابد و ایمپلنت در محل صحیح خود در سطح استخوان باقی بماند و در بافت نرم صورت شناور نباشد.

عمل-پروتز-گونهر

نقش ایمپلنت در پروتز گونه چیست؟

ایمپلنت نقش مهمی در عمل پروتز گونه دارد، جراح محل  ایمپلنت را با استفاده از یک پیچ  ویژه بسیار ظریف در محل خود ثابت می کند. موفق نشدن در انجام این کار می تواند موجب ایجاد مشکلات جدی برای بیمار شود.

پس ازعمل پروتز گونه چه اتفاقاتی خواهد افتاد

کاور پارچه ای تنگ روی صورت تا 3 روز روی صورت می ماند. بعد از این دوره می توان کاور را از روی صورت برداشت و تا 1هفته فقط در هنگام خواب از کاور استفاده شود. معمولاً در این مرحله ظاهر صورت شما تا حدودی ترمیم پیدا خواهد کرد،به احتمال زیاد بیمار نیازمند قرص های تسکین دهنده درد می شود. پس از یک هفته ازعمل پروتز گونه میزان تورم و کبودی بسیار کم خواهد شد و پس از دو هفته بهبودی چشم گیری خواهید داشت به طوری که هیچگونه کبودی و تورم در صورت شما نخواهد ماند.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک مهارت ضروری و لازم برای پزشکان و مراقبین بهداشتی ماهر است که می خواهند وارد حیطه طب زیبایی (Aesthetic...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

Call Now Buttonتماس با پزشک