مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / شستشو بینی بعد از جراحی چه اصولی دارد؟

شستشو بینی بعد از جراحی چه اصولی دارد؟

یکی از جراحی های پرطرفدار در بین سایر جراحی های زیبایی در صورت، جراحی زیبایی بینی می باشد . مهم ترین رکن زیبایی صورت بینی می باشد و این براساس زیبایی صورت است . کوچکترین تغییرات که بر روی بینی اعمال می شود نمود قابل توجه ای روی زیبایی چهره فرد دارد به همین دلیل طرفداران جراحی زیبایی بینی در جوانان بیشتر است. 

شستشو بینی بعد از جراحی

یکی از اقدامات مهم پس از جراحی زیبایی بینی شستشو داخل بینی می باشد . در صورتی که بعد از جراحی زیبایی بینی از تامپون استفاده می شود پس از سه روز تامپون خارج شده و برای این منظور می توانید از سرم های شستشو و قطره های بینی که در داروخانه ها موجود هست با تجویز جراح بینی استفاده نمایید .

شستشو بینی با استفاده از قطره های بینی بعد از خروج تامپون، با تجویز پزشک در ساعت های معین مورد استفاده قرار می گیرد .

یکی دیگر از روش های شستشو داخل بینی با استفاده از سرم های شستشو و سرنگ های بدون سوزن می باشد . برای این منظور مقدار از سرم شستشو را به داخل سرنگ کشیده و به آرامی به داخل بینی می پاچید که این روش جهت نرم شدن خون های خشک شده در داخل بینی و باز نمودن حفرات بینی برای تنفس بهتر از طریق بینی می باشد .

نکته قابل توجه این است که بهتر است از فشار آوردن هر گونه فشار به بینی و با شتاب پاچیدن سرم به داخل بینی خودداری نمایید . در این روش در مقابل آینه ایستاده و کمی سر خود را متمایل نمایید سپس سرنگ را به داخل بینی برده و سرم را بپاچانید و در نهایت سرنگ را به خوبی شستشو دهید .

نقش استفاده از سرم جهت این است که خون و لخته های که داخل بینی خشک شده، نرم شود و به صورت خون آبه از بینی خارج شود تا فرد بتواند از طریق بینی تنفس داشته باشد . با انجام این روش می توان حداکثر بعد از گذشت دو هفته به راحتی از طریق بینی نفس کشید .

دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح پلاستیک بینی و صورت با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره ی 32219600-026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر فرشته عبدالمطلبی مراجعه کنید .

 

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی

پانسمان بینی بعد از جراحی به مدت یک هفته بر روی بینی قرار دارد و در این مدت زمان نباید اجازه دهید پانسمان بینی خیس شود . لذا امکان شستن صورت پس از جراحی تا مدت زمان معلوم و وجود پانسمان ها میسر نمی باشد .

اسپلینت بینی جهت محافظت از استخوان و غضروف های بینی جدید در بینی گذاشته می شود، شستشو صورت بعد از جراحی منجر به خیس شدن اسپلینت بینی فرد و شل شدن آن می شود لذا از شستشو صورت بعد از جراحی بینی تا مدت زمان تعیین شده خودداری نمایید .

بعد از باز نمودن پانسمان بینی بهتر است از آب ولرم جهت شستشو بینی استفاده نمایید زیرا استفاده از آب داغ منجر به سرگیجه فرد می شود .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =

Call Now Buttonتماس با پزشک