مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / سوهان کشیدن در جراحی بینی

سوهان کشیدن در جراحی بینی

از مواردی که ممکن است در جلسات مشاوره، قبل و بعد از جراحی بینی برای مراجعه کننده سوال باشد و همچنین از دکتر عبدالمطلبی سوال  می شود، سوهان کشیدن بینی است.

بیشتر افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند، به منظور جراحی قوز بینی است. برای برداشتن قوز بینی از روی بینی جراح بینی می تواند از سوهان مخصوص استفاده کند. از دلایل استفاده از سوهان حین جراحی قوز بینی ، سوهان کشیدن استخوان و غضروف به میزان مورد نیاز است. این مورد بیشتر در جراحی بینی مردانه نیز رعایت می شود. زیرا نباید در جراحی بینی مردانه، قوز بیش از حد مورد نیاز را از روی بینی برداشت.

جنس سوهان استفاده شده از فولاد ضد زنگ و یا تنگستن است و دارای دندان های ریزی مانند سوهان ناخن می باشد. این وسیله در جراحی بینی استخوانی، جراحی قوز بینی ،  جراحی ترمیم بینی به روش بسته و جراحی بینی مردانه کاربرد زیادی دارد.

سوهان-کشیدن-در-جراحی-بینی
سوهان-کشیدن-در-جراحی-بینی

نحوه استفاده از سوهان در جراحی بینی

جراح بینی در زمان جراحی، بعد از بلند کردن پوست به منظور دست رسی به تمام ساختمان بینی، با سوهان ظریفی شروع به سوهان کشیدن غضروف یا استخوان اضافی بینی می کند. زمانی که سوهان کشیدن تمام شد، محل مورد نظر را با سرم های مخصوص شستشو می دهد و به ادامه جراحی بینی رسیدگی می کند.

در افرادی که جراحی ترمیم بینی دارند و نیاز به جراحی باز بینی نیست، می توان از این سوهان برای رفع ایرادات خیلی کم و کوچک در غضروف از آن استفاده کرد.

در برخی از جراحی های بینی برای پوشش دهی نامنظمی های بینی از گرافت های ظریف استفاده می شود.

زمانی که فردی، نیاز به جراحی ترمیم بینی باشد، باید از جراحی اولیه بینی حدود 6 ماه گذشته باشد تا بتوان مجددا اقدام به جراحی بینی کرد. دو نوع جراحی ترمیم بینی وجود دارد. جراحی ترمیم بینی باز، جراحی ترمیم بینی بسته.

در روش جراحی ترمیم بینی بسته، از سوهان برای برداشتن قوز کم بینی که در حین جراحی برداشته نشده است استفاده می شود. از جمله مزایای این  نوع از جراحی، عدم آسیب دهی به بافت های زیر پوستی در اطراف بینی است. زیرا در جراحی اولیه بینی، بافت ها حساس شده است.

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

تامپون بینی
تامپون بینی

تامپون بینی می‌تواند شامل یک گاز یا تکه پنبه‌ای استریل باشد که فشرده شده و داخل حفره بینی قرار داده می‌شود،ممکن است به‌ صورت...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

Call Now Buttonتماس با پزشک