مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی زیبایی بینی در ایران بسیار شایع است. این جراحی را می توان هم زمان با بعضی جراحی های دیگر نیز انجام داد. انجام دادن چند جراحی باهم در وقت و هزینه بیمار صرفه جویی می کند. همین طور بیمار نیاز به چند بار بی هوشی ندارد. اما با توجه به طولانی شدن زمان عمل،بیمار باید شرایط جسمانی مناسب را برای تحمل جراحی هم زمان داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به جراحی همزمان بینی و پلک بپردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید .

جراحی بینی

برای عمل بینی معمولا افرادی که به دلیل مشکلات عملکردی و ظاهری بینی مراجعه می کنند . مهم ترین نکته ای که در جراحی بینی دارد اصلاح عملکردی دارد و در درجه دوم زیبایی و ظاهر بینی است .

جراحی های همزمان مجاز با رینوپلاستی

  • جراحی بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک
  • جراحی آتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش
  • لیفت غبغب
  • پروتز چانه
  • جراحی گونه

عوارض عمل بینی

در ده درصد موارد از عمل های بینی نیاز به رتوش و ترمیم بینی وجود دارد، اما پیشنهاد می شود بعد از گذشت یک سال پس از جراحی بینی اقدام به عمل مجدد بینی نمایید، دلیل این گذشت زمان تنها به منظور رسیدن به نتایج نهایی جراحی می باشد .

شایان ذکر است، عوارضی همچون تورم و کبودی که عوارض جراحی بینی موقتی و جانبی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . اما برخی از عوارض دیگر ناشی از جراحی می باشد که به منظور پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

جراحی زیبایی پلک

معمولا عمل جراحی پلک برای افرادی انجام می شود که پوست پلک آن ها شل شده است، به علاوه چربی های پلک آن ها بیرون زده است . این افراد کاندید عمل جراحی زیبایی پلک هستند و آنچه حائز اهمیت این است که، وضعیت ابرو آن ها در نظر گرفته شود، تا در صورتی که فرد دچار افتادگی ابرو باشد همزمان با جراحی پلک افتادگی ابرو ها هم نیز برطرف شود .

 

مزایای جراحی بلفاروپلاستی

رفع پف زیر چشم

رفع افتادگی پوست پلک

جوانسازی پوست

بازیابی شادابی پوست

افزایش اعتماد به نفس

کاهش تیرگی زیر چشم

ماندگاری بلند مدت این شیوه زیباسازی چهره

انواع جراحی پلک

جراحی بلفاروپلاستی خود شامل انواعی می گردد ازجمله:

1- کانتوپکسی: به جراحی پلک تحتانی به منظور از بین بردن چین و چروک، تیرگی، افتادگی پوست، پف زیر چشم و یا رفع افتادگی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

2- کانتوپلاستی: جراحی پلک فوقانی را کانتوپلاستی گویند که با هدف  رفع برگشتگی لبه پلک، رفع افتادگی پوست و زیباسازی چهره مورد استفاده قرار می گیرد.

3- جراحی پتوز: این جراحی زیبایی پلک به منظور رفع عوارض افتادگی پلک بر اثر افزایش سن و قوی شدن عضله ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کاندیداهای جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

این جراحی برای تمامی افرادی که از ظاهر پلک خود راضی نیستند کاربرد دارد اما برخی افراد در زمره اصلی ترین کاندیداهای این جراحی شناخته می گردند ازجمله:

  • افرادی که ممکن است پوست اضافه و چروک بر روی پلک های بالایی خود داشته باشند
  • افرادی با چین و چروک در پلک تحتانی
  • افرادی که دارای پف زیر چشم هستند
  • افرادی که دارای افتادگی پلک هستند.

عوارض جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک یک جراحی بدون عارضه می باشد اما این جراحی همانند دیگر روش های زیبایی از عوارضی جانبی همچون درد و کبودی را دارد که این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود .

مزیت جراحی همزمان بینی و پلک

انجام این دو جراحی همزمان با یکدیگر سبب می شود تا فرد تنها یک دوره بهبودی را سپری نماید . یکی از مهمترین مزیت انجام این جراحی همزمان بینی و پلک این است که تنها فرد یک مرتبه بیهوش می شود تا جراحی شود . دیگر مزیت های این جراحی همزمان شامل موارد ذیل می گردد:

صرفه جویی در هزینه ها

کاهش دوره نقاهت

کاهش درد ناشی از جراحی های زیبایی به طور جداگانه

کمک به سلامتی فرد به جهت دریافت تنها یکبار مواد بیهوشی

حفظ سلامتی فرد به علت مصرف تنها یکبار داروهای مسکن پس از جراحی

هزینه جراحی همزمان بینی و پلک

به دلیل اینکه دو جراحی به طور همزمان با یکدیگر انجام می شود، هزینه جراحی متفاوت خواهد بود . معمولا هزینه های جراحی با توجه به دستمزد پزشک، دستمزد متخصص بیهوشی و هزینه کلینیک یا بیمارستان متفاوت می باشد . به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه جراحی همزمان بینی و پلک بهتر است به جراح بینی خوب در کرج مراجعه نمایید .

نتیجه گیری

در صورتی که قصد انجام جراحی بینی یا جراحی پلک خود را دارید بهتر است برای کاهش هزینه ها و داشتن یک دوره نقاهت این دو جراحی را به طور همزمان انجام دهید . به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص داشتن جراحی همزمان بینی و پلک می توانید با یک جراح پلاستیک مشورت نمایید .

رای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی استخوانی در کرج مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 12 =

تماس با پزشک