مدت زمان مطالعه ۲۴ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / جراحی بینی گوشتی و همه چیز درباره آن

جراحی بینی گوشتی و همه چیز درباره آن

هر نوع بینی دارای ویژگی های مخصوص به خود است و برای اینکه بخواهید عمل بینی کنید در ابتدا باید جراح بینی خود را انتخاب کنید و سپس برای اینکه توسط جراح بینی معاینه شوید یک جلسه مشاوره داشته باشید. در این جلسه مشخص می شود که بینی شما گوشتی است و یا استخوانی .هر چند که امروزه جراحی بینی در بینی های استخوانی و گوشتی می تواند موفقیت آمیز باشد اما معمولا  برای هر بینی تکنیک های متفاوت به کار برده می شود و نتیجه برای هر شخص متفاوت خواهد بود. جراحی بینی گوشتی از حساسیت بیشتری برخوردار است چون دارای محدودیت هایی است که جراحی بینی استخوانی آن محدودیت ها را ندارد و همین موضوع می تواند بر روی نتیجه ی جراحی، تاثیر بسیاری بگذارد. اگر بینی شما گوشتی است و قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید به شما پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با جراحی بینی گوشتی تا ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بینی گوشتی

منظور از بینی گوشتی چیست؟

بینی های گوشتی بینی هایی هستند که دارا پوست و باقت های ضخیمی هستند. خود بینی های گوشتی به دو دسته تقسیم می شوند. یک دسته بینی های گوشتی که پوستشان ضخیم نیست اما بافت چربی زیر ان ضخیم است و دسته بعدی بینی های گوشتی هستند که پوستشان ضخیم بوده و لایه ی چربی زیر پوست ضخامت زیادی ندارد.

تفوات این دو نوع وفتی آشکار می شود که به این نوع بین ها دست می زنیم. بینی هایی که دارای چربی بیشتری هستند شل بوده و قابلیت حرکت دارند اما دسته بعدی بینی های گوشتی با پوست ضخیم هستند که اصلا قلبل حرکت نیستند و بیار محکم هستند.

استخوان بندی بینی های گوشتی قوی نیست. خصوصا در ناحیه ی نوک بینی که همین امر سبب می شود نوک بینی دچار افتادگی شود که همین موضوع تاثیر بسیار منفی بر روی ظاهر بینی می گذارد.

می توان گفت خصوصیات زیر مختص به بینی های گوشتی است:

 • پوست ضخیم
 • غضروف کوچک و ضعیف
 • پوشش بافت سنگین
 • پره‌های بزرگ و گرد

تفاوت بینی های استخوانی و گوشتی

بینی های های استخوانی بر عکس بینی های گوشتی پوست نازکی داردن به طوری که می توان جزئیات استخوان بینی را مشاهده کرد. حتی می توان رد شکستگی های قدیمی استخوان بینی را نیز مشاهده کرد. همچنین در نیمه پایینی بدلیل نازک بودن پوست معمولا غضروف ها قوی و مستحکم هستند و افتادگی نوک بینی و یا پهن بودن پره های بینی بسیار کمتر است. همچنین در نیمه پایینی بدلیل نازک بودن پوست معمولا غضروف ها قوی و مستحکم هستند و پهنی و یا افتادگی در نوک بینی کمتر وجود دارد، در حالی که در بینی های گوشتی بدلیل کلفت بودن پوست یا بافت چربی زیرین جزئیات استخوان و غضروف مشاهده نمی شود و بدلیل سنگینی پوست غضروف ها ضعیف و افتاده می شوند. اما بدانید که مهمترین تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی، میزان ضخامت پوست آن ها است.

ظاهر بینی های گوشتی معمولا بزرگ تر به نظر می رسد و قوز بینی قابل مشاهده نیست. از طرفی معمولا پره های بینی آن ها کلفت بوده و نوک بینی حالت افتاده دارد.

مشکلات معمول بینی های گوشتی

بزرگ ترین ایراد بینی های گوشتی ضعیف بودن غضروف آن هاست. برای تبدیل شکل ظاهری بینی گوشتی به چیزی که مدنظر بیمار است، جراح معمولا باید در ابتدا غضروف بینی را تقویت کند. دلیل این کار این است که هر چقدر هم مدل بینی بعد از جراحی خوب باشد و فرم آن به شکل دلخواه بیمار در بیاید، بدون داشتن غضروف محکم و حمایت آن از آناتومی بینی باز هم بعد از مدتی نوک بینی افتاده خواهد شد. پس حمایت غضروف از شکل ظاهری بینی و حفظ آن تاثیر بسیارزیادی بر روی نتیجه جراحی بینی دارد. در جراحی بینی گوشتی به دلیل پوست بینی کلفت امکان دارد  تغییراتی که جراح بر روی بینی انجام داده است دیده نشود و فرد باز هم فکر کند که بینی تغییر چندانی نکرده است و یا اینکه قوس لازم را پیدا نکرده است.

دلایل انجام جراحی بینی گوشتی

در گذشته جراحی زیبایی بینی صرفا برای تغییر شکل ظاهری بینی بدون توجه به وضعیت تنفسی بیمار انجام می شد اما الان حتی در جراحی زیبایی بینی نیز عملکرد بینی بعد از جراحی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. جراحی بینی گوشتی نیز به منظور اصلاح افتادگی و بزرگی نوک بینی، تقویت غضروف، کوچک تر کردن سوراخ های بینی و برطرف کردن ایرادات تنفسی انجام می شود. برای جراحی بینی گوشتی و برطرف ایرادات آن ها معمولا از تکنیک های مختلفی استفاده می شود. نقص های معمولی مثل نوک بینی و پایه بینی است که با انجام جراحی بر روی این نقطه قابل درمان است.

پیام های صوتی رضایت مندی مراجعه کنندگان عزیز ما بعد از انجام عمل بینی گوشتی

رضایت زیباجو از نتیجه عمل بینی

عمل بینی گوشتی
تجربه عمل بینی گوشتی

ویس مراجعه کننده عزیز بعد از 8 ماه

پیام مراجعه کننده ی ما بعد از گذشت تقریبا یکسال از عمل بینی

رضایت عمل بینی گوشتی

نتیجه جراحی بینی گوشتی

افرای که بینی های گوشتی دارند معمولا از عمل بینی می ترسند چون فکر می کنند مثل بینیهای غضروفی و استخوانی نمی توانند جراحی موفقیت آمیزی داشته باشند و نتیجه جراحی آن ها خوب نخواهد بود.در صورتی که باید توجه داشته باشید که با پیشرفت علم و تکنولوژی راه های مختلفی برای درمان و اصلاح ایرادات بینی بدون دفورمه شدن طاهر بینی وجود دارد که می تواند به موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی بینی گوشتی کمک بنماید. بهترین نکته در جراحی بینی گوشتی این است که با تقویت غضروف می توان ظاهر بینی را به طور کلی متفاوت کرد و این تغییر بسیار چشمگیر خواهد بود.

بینی های گوشتی ممکن است کبودی کمتری را نسبت به بینی های استخوانی بعد از جراحی داشته باشند. اما تورم این بینی ها بعد از جراحی بسیار زیاد است. تورم این بینی ها ممکن است دیر تر هم برطرف شود که این موضوع نیاز به صبر و حوصله بیمار دارد. اهمیت استفاده ی صحیح از چسب بینی در بینی های گوشتی بسار بیشتر از بینی های استخوانی است چرا که چسب بینی بعد از عمل از افتادگی بینی جلوگیری می کند و به بهوبد تورم آن و فرم گرفتن بینی گوشتی کمک می کند.

برای آشنایی کامل با روند جراحی بینی، می توانید این انیمیشن را مشاهده کنید.

روش های انجام جراحی بینی گوشتی 

بینی گوشتی نیز می تواند در استخوان هایش دچار ایراداتی باشد اما این ایرادات قابل مشاهده نیستند. ایرادات استخوان با پوست ضخیم و یا لایه های چربی زیرین پوشیده شده اند. پس جراح شما برای انجام این جراحی، اقدام به انجام جراحی بینی به روش باز می نماید. در این روش پیوند غضروف هم ممکن است انجام شود.

برگشت بینی های گوشتی به حالت اولیه خود، در روش های قدیمی جراحی بینی دیده می شد به همین دلیل است که برخی افراد هنوزم باور دارند که بینی آن ها بعد از جراحی ممکن است به حالت اولیه باز گردد. در روش های قدیمی تر جراحی بینی جراح سعی می کند میزان زیادی از پوست و گوشترا بردارد که همین موضوع ممکن بود باعث ایجاد کلوئید شود اما با تکنیک های جدید تمام ایرادات روش های قدیمی برطرف شده است.

بینی گوشتی

علت دیگر انجام جراحی بینی گوشتی، ایراد در ظاهر سوراخ بینی است. انجام جراحی بینی گوشتی به دلیل عدم تقارن در سوراخ های بینی یا بزرگ بودن بیش از حد آن ها انجام می گیرد. در این نوع از جراحی احتمال پیوند غضروف وجود دارد. در صورتی که این غضروف ها از بدن خود فرد دریافت شود، شانس موفقیت بعد از جراحی بینی بیشتر می شود.

برخی از افرادی که بینی گوشتی دارند ممکن است دارای مشکلات تنفسی نیز باشند. د ر این شرایط در مرحله اول جراح بینی بیماری مربوطه را با جراحی درمان می کند. سپس اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی می نماید. در این روش با انجام جراحی باز بینی، اقدام به بهبود شکل ظاهری بینی می نماید. در این روش بعد از انجام جراحی، جای برش زیر بینی باقی می ماند اما به مرور زمان بسیار کمرنگ می شود. در برخی از افراد به دلیل صدمه دیدن غضروف بینی و یا ضعیف بودن غضروف بینی در پایه و پل بینی که یک سوم از ساختار بینی را شامل می شود، نیاز است تا از غضروف از نقاط دیگر بدن مانند دنده یا ساق پا، به دلیل شباهت در ساختار، برداشته شود. به دلیل جایگزینی و پیوند غضروف به این روش، بسیار موفقیت آمیز و غیر قابل بازگشت است.

جراحی بینی بسته

در جراحی بینی بسته، کم‌ترین میزان برش در ناحیه زیر پره بینی ایجاد می‌شود و پزشک دسترسی بسیار محدودی به داخل بینی دارد. در این جراحی برش ها بسیار کم‌تر از جراحی بینی باز است و پزشک با کم‌ترین تورم و تغییر در ساختار بینی می‌تواند تغییرات موردنیاز را اعمال کند. محدودیت زیاد در این تکنیک جراحی، امکان عمل جراحی بینی پیچیده را نمی‌دهد و برای بینی هایی با ایرادات بسیار کم قابل انجام است. چرا که دسترسی بسیار محدود است.

جراحی بینی باز

در جراحی بینی باز، پزشک متخصص با ایجاد برش‌های مورد نیاز در گوشه پره‌ها و قسمت پایینی بینی، دسترسی بسیار زیادی به داخل بینی خواهد داشت و جراح می‌تواند هرگونه تغییری را در قسمت استخوان، پوست و غضروف بینی ایجاد کند. انجام جراحی بینی های گوشتی به روش بسته قطعا نتیجه ی قابل توجی به اندازه جراحی بینی به روش باز نخواهد داشت. بینی های گوشتی نیازمند تغییرات زیادی هستند که تنها با روش های جراحی بینی بسته این تغییرات قابل ایجاد است.

جراحی بینی باز و بسته

مهم ترین نکات درباره جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی گوشتی

جراحی ترمیم بینی یک عمل بسیار پرچالش و سخت است فارق از این که آن بینی گوشتی بوده و یا استخوانی!! ولی در بینی های گوشتی این سختی بسیار بیشتر حس می شود چون باز هم باید به تمام نکاتی که بالاتر ذکر شد، دقت شود. دلایل بسیاری برای جراحی ترمیمی وجود دارد اما یکی از مهم ترین دلایل انجام جراحی ترمیمی بینی های گوشتی این است که در جراحی اول جراح میزان زیادی از غضروف و استخوان بینی را برای کوچک کردن بینی برداشته و همین امر آناتومی بینی را تحت تاثیر منفی قرار داده و ساختار بینی را بسیار ضعیف کرده است. بنابراین در ترمیم بینی گوشتی نیاز است که از پیوندهای غضروفی قوی تر با استحکام بالای استفاده شود که در اکثریت مواقع از غضروف دنده یا ساق پا استفاده می گردد.

اهمیت غضروف در جراحی بینی های گوشتی

همانطور که در مطالب بالاتر اشاره شد، غضروف بینی تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه جراحی بینی های گوشتی دارد.

جراحی بینی گوشتی در روش های قدیمی تر، با استفاده از برداشتن غضروف ها انجام می شد تا بینی کوچک تر به نظر برسد، اما در روش های مدرن و جدید با انجام جراحی باز و پیوند غضروف جراح سعی می کند تا ساختار بینی را حفظ کرده و از افتادگینوک بینی جلوگیری بنماید. در حقیقت این روند سبب می گردد تا غضروف ها استحکام بیشتری داشته باشند و تیغه بینی نیز صاف و متوازن می شود.

علت تورم بیش از حد بینی های گوشتی

به طور معمول تورم در بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوانی بیشتر است و بیشتر زمان خواهد برد تا برطرف گردد. ممکن است تورم بینی های گوشتی حتی تا دو سال طول بکشد. جراح شما می تواند با ماساژ هایی که در ماه های اولیه بعد از جراحی برای بینی شما انجام می دهد، به بهبود تورم بینی کمک بنماید.

علت تورم بیش از حد بینی های گوشتی ضخامت پوست و وجود لایه های چربی در زیر پوست می باشد. آب میان بافتی در بین بافت های بینی جمع شده و همین امر علت تورم بینی ها می شود. با گذشت زمان و بهبود محل اسکار های جراحی و انطباق ساختار جدید بینی با پوست بدن، رفته رفته از تورم بینی کاسته می شود.


روش های کوچک کردن بینی گوشتی بدون جراحی

کوچک کردن بینی با لیزر

یکی از سوالات بسیار پرتکرار و شایع در بین زیباجویان است که آیا جراحی بینی گوشتی با روش های غیر جراحی امکان پذیر است؟ برای پاسخ قبه این سوال باید نکات زیادی را در نظر قرار داد. کوچک کردن بینی با روش لیزر اولین روشی است که افراد به انجام آن تمایل دارند. لیزر تناه زمانی به کمک می آید که بعد از انجام جراحی، سطح بینی گوشتی دچار اسکار و کلوئید شده است. در این حالت، می توانیم برای بهتر شدن وضعیت پوست و برطرف کردن اسکارهای روی سطح بینی و کمرنگ کردن برش های جراحی پس از چندماه از عمل بینی از لیزر استفاده نماییم. قابل توجه است که برای استفاده از لیزر باید صبر داشته باشید و این جلسات نیز خودشان باید تکرار شوند تا نتیجه داشته باشند.

لیزر بینی
تزریق آنزیم به بینی

کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم

در برخی موارد افراد سعی دارند تا با تزریق آنزیم اندازه بینی گوشتی خود را کوچک کنند چرا که تصور می کنند جراحی بینی های گوشتی موفق آمیز نبوده و بینی به اندازه کافی کوچک نخواهد شد. باید گفت تزریق آنزیم به بینی برای کوچک کردن آن می تواند خطرات بسیار بیشتری نسبت به منافع آن داشته باشد. یکی از دلایل آن این است که اصلا مشخص نیست این روش جواب می دهد یا خیر و دیگری این است که تزریق آنزیم به بینی می تواند بافت بینی را تخریب کند و فرم بینی را تغییر دهد. توصیه ما به شما این است که سراغ روش های غیر جراحی نروید چون دوام کافی را ندارند و تحت هیچ شرایطی به اندازه جراحی ماندگار نیستند.

چقدر طول می کشد تا تورم بینی گوشتی برطرف شود؟

مدت زمان رفع تورم بینی های گوشتی بسته به انجام برخی اقدامات در طول جراحی و پس از آن متفاوت است. جراح شما می تواند با بکارگیری تکنیک های خاصی در طول جراحی تورم ناشی از انجام جراحی را کاهش دهد اما بینی همچنان میزانی از تورم را خواهد داشت. مراقبت های بعد از انجام جراحی بینی در باهش تورم از اهمیت خاصی برخوردارند. مصرف داروهای خوراکی و تزریق داروهای استروئیدی می تواند به کاهش مدت زمان تورم بینی پس از جراحی کمک نماید. قابل توجه است که تزریق این دارو ها سخت نخواهد بود و به دمت دو ماه بعد از جراحی حتی تا چند سال پس از جراحی قابل انجام می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی تفاوت زیادی با مراقبت های عمومی بعد از جراحی بینی ندارد. اما برای تاکید بیشتر بر روی نکات مهمی که حتما باید توسط افرادی که جراحی بینی گوشتی کرده اند رعایت شود، اشاره می کنیم.

 • افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند باید در نظر داشته باشند که بینی آن ها مدت زمان طولانی تورم خواهد داشت. از روز بعد از جراحی بینی بهتر است که مصرف میوه هایی مانند آناناس را شروع کنید. خوردن پوره آناناس و یا قرص آن می تواند به بهبود تورم بینی شما کمک کند.
 • حتما از کمپرس سرد برای کاهش تورم اطراف بینی و چشم های خود استفاده کنید. کمپرس سرد می تواند کبودیزیر چشم های شما را کاهش دهد.
 • از بلند کردن اجسام سنگین تا حداقل سه ماه خودداری کنید. بلند کردن اجسام سنگین می تواند به بینی شما فشار وارد کند.
 • بهتر است تا یک ماه با چند بالش زیر سر خود بخوابید. این کار باعث می شود تا آب میان بافتی کمتری در ناحیه ی جراحی جمع خواهد شد. خوابیدن به پشت هم می تواند به کاهش تورم کمک کند.
 • مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه ی نهایی بگذارد. فراموش نکنید که کشیدن سیگار و قلیان می تواند تورم بینی شما را بد تر کند.
 • حضور در رطوبت مانند زندگی کردن در شهر یا پر رطوبت یا سفر کردن به شهر های مرطوب شمالی، استفاده مداوم از ماسک و بخور صورت می تواند تورم بینی های گوشتی بعد از جراحی را بیشتر کند. پس تا جایی که می توانید از حضور در محل های مرطوب خودداری کنید.
  • افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند باید در نظر داشته باشند که بینی آن ها مدت زمان طولانی تورم خواهد داشت. از روز بعد از جراحی بینی بهتر است که مصرف میوه هایی مانندآناناس را شروع کنید. خوردن پوره آناناس و یا قرص آن می تواند به بهبود تورم بینی شما کمک کند.
  • حتما از کمپرس سرد برای کاهش تورم اطراف بینی و چشم های خود استفاده کنید. کمپرس سرد می تواند کبودیزیر چشم های شما را کاهش دهد.
  • از بلند کردن اجسام سنگین تا حداقل سه ماه خودداری کنید. بلند کردن اجسام سنگین می تواند به بینی شما فشار وارد کند.
  • بهتر است تا یک ماه با چند بالش زیر سر خود بخوابید. این کار باعث می شود تا آب میان بافتی کمتری در ناحیه ی جراحی جمع خواهد شد. خوابیدن به پشت هم می تواند به کاهش تورم کمک کند.
  • مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه ی نهایی بگذارد. فراموش نکنید که کشیدن سیگار و قلیان می تواند تورم بینی شما را بد تر کند.
  • حضور در رطوبت مانند زندگی کردن در شهر یا پر رطوبت یا سفر کردن به شهر های مرطوب شمالی، استفاده مداوم از ماسک و بخور صورت می تواند تورم بینی های گوشتی بعد از جراحی را بیشتر کند. پس تا جایی که می توانید از حضور در محل های مرطوب خودداری کنید.

  آیا بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

  یکی از سوالات بسیار شایع و پرتکرار از سوی زیباجویان این است که آیا بینی های گوشتی برگشت پذیر هستند؟ در ابتدا بایستی بدانید که برگشت پذیری بینی های گوشتی به تکنیک جراحی بستگی دارد، زیرا این نوع بینی ها پوست ضخیم و غضروف ضعیفی دارند، اگر جراح بینی بتواند دقیق و صحیح ساختمان اصلی و پایه بینی را درست نماید، احتمال برگشت بسیار کم است.

  حتی بینی های گوشتی که چربی های بسیاری در زیر پوست دارند، احتمال برگشت پذیری آن وجود خواهد داشت. اما در صورت انجام اقداماتی همچون مصرف برخی داروها و تزریقات پس از جراحی این احتمال بسیار کم خواهد بود.

  نحوه چسب زدن صحیح بینی بعد از عمل

  یک چسب بلند به حال ناودون از پایین و پایه بینی، به کناره ها و به سمت بالا می زنیم. فشار دست ها از دو طرف به یک میزان بوده و نباید بیشتر از حد تحمل هم باشد. مجددا به همان اندازه و به همان گونه چسب زده می شود تا چسب در جای خودش فیکس گردد. این چسب به طور عمودی بر روی بینی زده می شود .

  سپس چسب های کوچک که فقط عرض بینی و روی چسب عمودی بینی را پوشش دهد به صورت افقی زده می شود. این روند چسب زدن، چسب های کوچک تا نوک بینی ادامه پیدا کند. بعد از اتمام چسب های کوچک، مجدد یک چسب بزرگ به طور عمودی بر روی چسب های کوچک زده می شود.

  ممکن است در دفعات اولیه چسب زدن کمی کند بوده و یا اشتباه شود. خانم دکتر عبدالمطلبی توصیه می کنند که  برای جدا کردن چسب ها از روی بینی، باید چسب زیر آب گرم گرفته تا چسب ها به راحتی جدا شود. افراد از کندن چسب ها به زور و یا بدون زیر آب گرفتن اجتناب کنند. زیرا ممکن است به ساختار بینی صدمه وارد کنند.

  همچنین دکتر عبدالمطلبی توصیه می کنند تا بعد از یادگیری نحوه صحیح چسب زدن به بینی  از تعویض چسب بینی خود به صورت روزانه اجتناب کنند زیرا تعویض مداوم چسب بینی، سبب می شود تا بینی متورم گردد.

  مراحل چسب زدن بینی را شروع می کنیم :

  • چسب زدن بینی از بالای بینی شروع می شود ، برای چسباندن چسب بعدی نیاز است که چسب جدید پنجاه درصد چسب قبلی را بپوشاند .
  • پس از چسباندن دو عدد چسب از قسمت بالا به سمت پایین بینی یعنی به سمت نوک بینی ،چسب نوک بینی را می زنیم .
  • چسب نوک بینی را که 15 سانتی متر برش داده بودیم در دو طرف بینی قرار می دهیم ، توجه کنید چسب را طوری قرار دهید که که جلوی سوراخ های بینی را نگیرد .
  • سپس اضافات بینی را قیچی می کنیم .
  • نحوه چسب زدن بینی و چسب زدن به بینی پس از جراحی بسیار مهم می باشد ، در هفته های اول چسب زدن به بینی کمک شایانی به فرم گرفتن بینی می کند .
  • در دو ماه اول پس از جراحی بینی بهتر است پزشک و جراح بینی چسب زدن به بینی را انجام دهد .
  • مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی تاثیر فراوانی در تسریع بهبودی و نتیجه جراحی زیبایی بینی دارد ، بنابراین توصیه می شود که مراقبت های پس از جراحی زیبایی بینی را با دقت انجام دهید .
  • یکی از نکاتی که پس از جراحی زیبایی بینی باید به آن دقت نمایید چسب زدن به بینی است ، بهتر است در سه ماه اول چسب زدن به بینی را شبانه روز انجام دهید اما پس از سه ماه می توانید در طول شب چسب ها را بزنید .

  بهترین جراح بینی گوشتی در کرج

  یکی از مهم ترین ویژگی های که یک جراح بینی گوشتی خوب دارد، این است که با مراجعه کننده خود درباره تمام مسائل پیرامون جراحی بینی گوشتی با صداقت صحبت کند. در نظر داشته باشید که بهترین انتخاب برای جراح بینی، جراحی است که تخصص گوش و حلق و بینی هم داشته باشد تا با مجاری تنفسی افراد آشنایی کامل را داشته باشد. مهم ترین ویژگی بعدی جراح انتخابی، سابقه ی کار او و تعداد جراحی های موفق اوست. احساس مسئولیت جراح بینی شما یکی دیگر از نکات مهمی است که باید به هنگام انتخاب جراح بینی به آن توجه کنید. توجه داشته باشید که مهم ترین قدم در جراحی بینی، انتخاب بهترین جراح بینی در نزدیکی شماست.

  برای مشاهده نمونه کار های بیشتر و آشنایی با یکی از بهترین جراحان بینی، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

  دکتر فرشته عبدالمطلبی

  جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

  جراح پلاستیک بینی و صورت

  سوالات متداول درباره جراحی بینی گوشتی

  برخی از نمونه کار های دکتر عبدالمطلبی

  سخن پایانی

  شما عزیزان می توانید از طریق سامانه جامع نوبت دهی و مشاوره آنلاین با دکتر فرشته عبدالمطلبی – جراح پلاستیک و متخصص گوش، حلق و بینی ارتباط برقرار بفرمایید.

  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: 5 میانگین: 3.4]
  برچسب ها:

  مقالات مرتبط

  سپتوپلاستی
  سپتوپلاستی

  جراحی سپتوپلاستی، یک عمل جراحی است که بر روی سپتوم یا تیغه بینی انجام می شود. برخی از افراد به دلیل مشکلات ارثی یا حادثه،...

  بیشتر بخوانید
  جراحی بینی کج
  جراحی بینی کج

  آیا جراحی بینی کج به اصلاح فرم بینی و مشکلات تنفسی کمک میکند؟ جراحی بینی کج چگونه انجام می شود؟! هر زمان که در طول رشد آسیبی...

  بیشتر بخوانید
  پرسش و پاسخ تکمیلی

  سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

  12 دیدگاه ها
  1. سلام من ۱۷ سالمه می خواهم بینیم عمل کنم خواستم بپرسم چه زمانی می تونم این جراحی رو انجام بدم ؟

   پاسخ
   • سلام بعد از 16 سالگی می توانید جراحی بینی را انجام دهید و مشکلی برای عمل نیست .

    پاسخ
  2. جراحی بینی خطرناکه؟

   پاسخ
   • خیر، اصلا این جراحی خطری ندارد .

    پاسخ
  3. سلام.بینی من کمی گوشتی وغضروف نوک ان کمی بلندهستن؟ایااین نوع بینی نمیتوان کمی سربالا عمل کرد وعملش فقط طبیعی درمیاد؟

   پاسخ
   • سلام . باید معاینه شوید و از نزدیک بینی را دید . تحت معاینه و بررسی های لازم قرار بگیرید .

    پاسخ
  4. سلام خسته نباشید من می خواهم جراحی بینی گوشتی انجام بدم حتما باید بیهوشی کامل داشته باشم تا جراحی انجام بشه اخه من خیلی از بیهوشی می ترسم .

   پاسخ
   • سلام همه جراحی های بینی با بی هوشی انجام می شود و جای نگرانی نیست . می توانید با خیال راحت برای عمل بینی اقدام نمایید . برای کسب اطلاع بیشتر در این خصوص می توانید مقاله بیهوشی در جراح بینی را مطالعه نمایید .

    پاسخ
  5. سلام
   میشه جراحی بینی گوشتی رو با بی حسی موضعی انجام داد؟

   پاسخ
   • سلام
    جراحی بینی های گوشتی می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد. انتخاب روش جراحی بر عهده جراح شما خواهد بود

    پاسخ
  6. ببخشید بعد از عمل میشه از آنزیم استفاده کرد برای کوچک کردن بینی؟

   پاسخ
   • سلام همانطور که گفته شد بهتر است از انجام این کار خودداری کنید چون روش تضمین شده ای نیست.

    پاسخ
  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده + 4 =

  تماس با پزشک