(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / جراحی بینی و مصرف سیگار
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی بینی و مصرف سیگار

جراحی بینی و مصرف سیگار

یکی از سوالات شایع در بین عموم افراد جامعه این است که، مصرف سیگار و قلیان قبل و بعد از عمل بینی چقدر تاثیر گذار است ؟ مصرف سیگار تاثیر بسزایی در جراحی بینی دارد و سبب کاهش ترمیم زخم ها می شود . بهتر است قبل از انجام جراحی بینی مدتی از سیگار کشیدن اجتناب ورزید زیرا همین امر سبب بهبود ترمیم زودتر زخم ها و بروز کاهش عوارض بیهوشی می شود .

عمل بینی

تاثیر قلیان و سیگار بر روی عمل بینی

تمامی ما انسان ها از مضرات الکل و سیگار آگاهی داریم و این نیز ارتباط مستقیم با جراحی بینی دارد . سیگار احتمال عفونت را افزایش می دهد . یکی از دلایل آن هم کند شدن سیستم گردش خون و عدم خونرسانی به بافت های بینی است و بهبود کاهش ورم در این افراد بسیار کند تر از سایرین می باشد .

مصرف سیگار را باید دو هفته قبل از انجام عمل زیبایی بینی قطع کنید . نیکوتین موجود در سیگار می تواند باعث انقباض عروق نوک بینی شود و این می تواند باعث ایسکمی و کم خونی نوک بینی گردد . همین امر سبب می شود تا پوست عروق روی بینی سیاه شده و عوارض جبران ناپذیر را برای فرد به همراه داشته باشد .

قطع سیگار منحصر به جراحی زیبایی بینی نیست بلکه در عمل های زیبایی سینه و لیفت صورت هم باید دو هفته قبل از عمل سیگار را ترک کنید .

تاثیر مصرف الکل بر روی عمل بینی

مصرف مشروبات الکی می تواند سلامتی انسان را به خطر اندازد و مطمئنا مصرف آن تاثیر بسزایی بر عمل زیبایی بینی خواهد داشت . الکل نیز احتمال خونریزی بعد از عمل را افزایش می دهد . معمولا افراد عادی دچار خونریزی بعد از عمل نمی شوند و میزان این خونریزی بسیار کم است . اما در افرادی که الکل مصرف می کنند به علت انبساط رگ های خونی خونریزی بیشتری در آن ها دیده شده است .

توصیه می شود دست کم دو الی چهار هفته قبل از انجام عمل بینی نسبت به ترک مصرف مشروبات الکلی اقدام شود و همچنین حدود یک ماه پس از عمل جراحی از مصرف سیگار و الکل خودداری شود .

سن مناسب برای جراحی بینی

سن مناسب عمل زیبایی بینی در مردان و زنان متفاوت است . معمولا سن انجام جراحی زیبایی بینی در دختران حداقل 17 سالگی و برای پسران 18 سال می باشد . البته به شرطی که بلوغ فیزیولوژیک هم متناسب با همین انجام شده باشد . انجام عمل جراحی از این سن ماندگار تر خواهد بود اما انجام جراحی زیبایی بینی قبل از این سن خطرناک است و ممکن است در طول رشد بینی شما تغییر کند و نتایج آن خیلی خوب باقی نماند . بنابراین توصیه می شود سن انجام عمل بینی را رعایت نمایید و عجله ای برای آن نداشته باشید تا به موقع خود انجام شود و این مطمئنا به نفع شما خواهد بود .

نتیجه گیری

عمل بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی به شمار می آید . در صورتی که قصد انجام جراحی بینی را دارید بهتر است قبل از اقدام به جراحی به جراح بینی مشورت نمایید .  لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و انجام مشاوره می توانید با شماره ی 32219600 – 026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر فرشته عبدالمطلبیمراجعه کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی استخوانی در کرج مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

Call Now Buttonتماس با پزشک