مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از جراحی های زیبایی می باشد که در خانم های جوان بسیار طرفدار دارد . باید گفت بیشتر افراد متقاضی برای جراحی بینی فانتزی به طور دقیق تعریفی دقیق از بینی فانتزی ندارند و بیشتر، بینی از نوع قوس دار و نوک تیز برای آن ها مدنظر می باشد . جراحی بینی فانتزی برای افراد باید با شرایط خاص انجام شود .

رینوپلاستی

در ابتدا شما را کمی با جراحی بینی یا رینوپلاستی آشنا می کنیم. هر فردی ممکن است در برهه ای از زندگی خود از وضعیت ظاهری خود ناراضی باشد و اکثرا این عدم رضایت ناشی از نامتناسب بودن بودن بینی از نظر فرد است. پس افراد از هر ملیت، جنسیت و سنی ممکن است خواستار عمل بینی باشند. با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تخصص پزشکان، رسیدن به فرم دلخواه بینی، چندان سخت نیست ولی به خاطر داسته باشید که حاذق ترین جراح بینی نیز نمی تواند کاملا شکل بینی شما را تغییر دهد. پس انتظارات غیر واقعی از نتیجه جراحی خود نداشته باشید و با ذهنی باز پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انواع بینی

به طور کلی بینی افراد در دو دسته قرار می گیرد:

  • بینی گوشتی
  • بینی استخوانی

هر یک از این نوع بینی ها، دارای ویژگی های خاص خود هستند. برای مثال، بینی های گوشتی پوستی ضخیم دارند و در نوک بینی پهن تر هستند. این نوع بینی ها معمولا به دلیل داشتن غدد بیشتر چربی، از بینی های استخوانی چرب تر می شوند. بینی های استخوانی گزینه های مناسب تری برای انجام جراحی بینی هستند زیرا پوست این نوع بینی، نازک تر است و نتیجه جراحی به مراتب بهتر خواهد بود. اما این به این معنی نیست که بینی های گوشتی، گزینه های غیر مناسبی هستند. شما می توانید با تحقیق و پرس و جو، به راحتی پزشکی را پیدا کنید که دارای تخصص در جراحی بینی های گوشتی می باشد.

انتخاب مدل بینی عمل شده:

پس از جراحی بینی، نتایج جراحی در سه دسته قرار می گیرد:

مدل بینی طبیعی

در این مورد تغییرات زیادی روی بینی انجام نمی شود و تمام تلاش جراح بر روی این موضوع است که ایرادات بینی را تا حد امکان برطرف کند و عملکرد بینی را بهبود ببخشد. به همین دلیل این مدل جراحی، بین اکثر آقایان و برخی خانم ها طرفدار دارد. در این نوع جراحی، لیفت نوک بینی، قوس روی بینی و کوچک تر کردن پره های بینی همگی با در نظر گرفتن دیگر اجزای صورت و تناسب آن ها با بینی، انجام می شوند.

جراحی بینی توسط دکتر فرسته عبدالمطلبی

جراحی بینی توسط دکتر فرشته عبدالمطلبی

مدل بینی نیمه فانتزی

خانم ها معمولا درخواست عمل جراحی بینی نیمه فانتزی را دارند. در این جراحی، نوک بینی کم از نوع فانتزی بالا می رود  قوس آن نیز ملایم تر می شود. این بینی علاوه بر داشتن شکلی کوچک و زیبا، غیر طبیعی به نظر نمی رسد و از نظر عملکرد بینی، کیفیت بهتری از بینی فانتزی دارد.

مدل بینی فانتزی

این نوع جراحی که به نوع عروسکی نیز شناخته می شود، به بینی فرد حالتی غیر طبیعی می دهد. در این جراحی سعی می شود نوک بینی بالا رفته، سوراخ های بینی کوچک و تیغه ی بینی تا حد امکان نازک شود. این نوع بینی از نظر عملکردی، کیفیت مناسبی نخواهد داشت. این نوع جراحی در بینی های استخوانی بیشتر دیده می شود و نیازمند تخصص بالایی است. برخی از بینی ها شرایط کافی برای تبدیل به  بینی فانتزی را ندارند. در صورتی که افراد اصرار به جراحی بینی فانتزی دارند، جراح بینی باید با خواسته این افراد مخالفت کند؛ زیرا هر بینی کوچک و سربالا دلیل بر زیبایی نمی باشد .بینی هایی که پوست ضخیم و کلفتی دارند را نمی توان بیش از اندازه کوچک کرد زیرا می تواند اثری منفی در چهره فرد ایجاد کند و سبب افتادگی و غیر طبیعی شدن بینی در آن ها شود.

جراحی بینی فانتزی در چه بینی هایی انجام پذیر است؟

در مرحله ابتدایی قبل از جراحی بینی ،جراح باید بینی بیمار را به طور کامل بررسی و معاینه کند .اگر بینی از غضروف های قوی برخوردار باشد ،جراحی بینی فانتزی امکان پذیر می باشد و باعث زیبایی درچهره فرد می گردد .در صورتی هم که غضروف های بینی از استحکام خوبی برخوردار نباشند نیز جراح بینی می تواند با استفاده از پروتز و گرافت های بینی استحکام غضروف را برای بیمار تا حدودی ایجاد کند . در افرادی که بینی های استخوانی دارند ،جراحی بینی فانتزی بیشتر انجام می شود ،زیرا در این نوع از بینی ها حجم بسیار زیادی از بینی استخوان می باشد .

جراحی-بینی-فانتزی

نتیجه جراحی در بینی های فانتزی

در جراحی بینی فانتزی نیاز است بینی به میزان قابل توجهی کوچک شود ،باید در ابتدا جراح بینی در حین جراحی بینی  به جنبه سلامت بیمار توجه داشته باشد .همچنین بهتر است بعد از انتخاب جراح بینی خود به او اعتماد کنید و تقاضاهای غیر معمول از جراحی خود نداشته باشید زیرا می تواند در نتیجه جراحی بین شما تاثیر گذار باشد . یک جراح بینی خوب در جراحی بینی فانتزی باید به تناسب بینی با چهره افراد توجه داشته باشد .

متاسفانه برخی از مردان از جراح بینی خود تقاضای بینی فانتزی دارند . بینی فانتزی و کوچک در چهره مردانه سبب زیبایی نمی شود و می تواند باید بد شکلی در آن ها گردد . تمامی این موارد باید در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی عنوان شوند ،تا جراح بینی از انتظارات بیمار خود آگاه باشد و در صورتی که نوع بینی در افراد برای جراحی بینی فانتزی متناسب نباشد ،از انجام جراحی بینی فانتزی بازدارند .

کلام آخر؛ 

در نظر داشته باشید که بینی فانتزی مناسب صورت های کوچک است و بر روی هر صورتی زیبا نمی شود. همچنین وقتی پوست بینی ضخیم باشد، نتیجه ی جراحی بینی فانتزی جالب نخواهد بود. انجام عمل ترمیمی بینی فانتزی بسیار مشکل است چون بخش زیادی از استخوان بینی برداشته شده است. پس در انتخاب جراح و نوع بینی دلخواه خود دقت کافی را داشته باشید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

سایر خدمات دکتر عبدالمطلبی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =

Call Now Buttonتماس با پزشک