(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / جراحی بازسازی بینی
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی بازسازی بینی

جراحی بازسازی بینی

شاید اولین سوالی که برای شما پیش می آید این باشد که منظور از جراحی بازسازی بینی چیست؟ چه کاربردی دارد ؟ با جراحی زیبایی بینی و جراحی ترمیم بینی چه تفاوتی دارد؟

همه این سوالات را می توانید با مطالعه این مقاله در ذهن خود برطرف نموده و در این خصوص اطلاعات مفیدی را به دست آورید.

جراحی بازسازی بینی با جراحی زیبایی بینی بسیار متفاوت است زیرا هدف این دو نوع از جراحی بینی تقریبا متفاوت است. دکتر عبدالمطلبی به عنوان جراح بینی، توضیحات مختصری را ارائه می دهند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی می توانید با شماره های 02632219600 – 026332227740 تماس گرفته و یا ما را در تلگرام و اینستاگرام دنبال کنید.

جراحی بازسازی بینی

بازسازی بینی

به جراحی بینی که در آن با استفاده از آخرین تکنیک و روش های روز دنیا، ساختار بینی بازسازی می شود، اطلاق می گردد.

افراد زیادی هر ساله به دلیل تصادفات و یا ابتلا به بیماری های مختلف نیاز به انجام این جراحی هستند.

جراحی بازسازی بینی

علت انجام جراحی بازسازی بینی

ببشترین میزان انجام این نوع از جراحی در افرادی است که به دلیل ابتلا به تروما یا سرطان های پیچیده بخشی از ساختار بینی خود را از دست داده اند و بینی ظاهری ناهنجار به خود گرفته است.

پیشرفت های زیادی در تکنیک های بازسازی بینی در سال های اخیر صورت گرفته است. دکتر عزیززاده و دکتر کابین به اندازه کافی بزرگ شده اند تا در بالای منحنی جراح قرار گیرند تا بتوانند بیماران بازسازی بینی خود را با بهترین نتایج ممکن ارائه دهند.

برای انجام این جراحی باید به چه پزشکی مراجعه نمود؟

برای انجام این جراحی، به دلیل آن که در وهله اول درمانی است سپس زیبایی باید، به متخصص بیماری های بینی و جراح بینی مراجعه شود. در این میان با انتخاب یک جراح بینی خوب می توان با کمترین آسیب به بافت های باقی مانده بینی، بازسازی بینی را انجام داد.

در انجام جراحی بازسازی بینی چه مواردی مهم است؟

در این نوع از جراحی به دلیل تمایز با جراحی زیبایی بینی، توپوگرافی چهره و آناتومی 3 بعدی صورت و بینی مرود بررسی قرار می گیرد تا بتوان برای انجام جراحی بهترین تصمیم را گرفت و فرد به چهره قبلی خود نزدیک شود. همچنین اندازه بینی با توجه به فرم صورت مورد بررسی قرار می گیرد و جراحی انجام می شود.

در جراحی بازسازی بینی به منظور بازسازی نقایصی که در بینی ایجاد شده است،  مواردی را جایگزین می نمایند. از  جمله این موارد، استخوان، غضروف و بافت گوشتی در اطراف بینی است.

ولی به دلیل ان که ممکن است این موارد هم خوانی کامل با بافت و ساختار بینی نداشته باشند، مدت زمان انجام جراحی کمی طولانی می شود و همچنین ممکن است تعداد انجام جراحی ها نیز افزایش یابد تا فرد به نتیجه مطلوبی بعد از جراحی بازسازی بینی برسد.

از مهمترین مواردی که باید در جراحی بازسازی بینی در نظر گرفت و جراح بینی باید تمام دقت خود را در نظر بگیرد، جلوگیری از اختلالت عملکردی بینی مانند عدم ایجاد انسداد در مجاری هوایی و دهانی است. در این جراحی باید تمامی راه های هوایی مرتبط به بینی و دهان نیز با دقت بررسی و در حین جراحی رعایت گردد تا فرد بعد از انجام جراحی بازسازی بینی، با مشکل رو به رو نشود.

نحوه انجام جراحی بازسازی بینی

در این جراحی در اولین قدم، میزان ضخامت بافت و پوست بینی بررسی می شود تا بتوانند بافتی همانند آن پیدا کنند. بعد از آن نوبت به بررسی عروق مجاور و مخاط بینی است. که باید تا جای ممکن بازسازی شود تا بینی بتواند عملکرد خود را به دست آورد.

بعد از مجاری خونی، نوبت به غضروف ها و استخوان بینی در تیغه و لبه های بینی می رسد. غضروفی که در این جراحی لازم است تا مورد استفاده قرار گیرد از لاله گوش و یا دنده فرد برداشته می شود که این خود نیازمند انجام یک جراحی جداگانه است.

بعد از آن پوست انتخاب شده برای پوست بینی نیز برداشته می شود.

در حین جراحی بازسازی بینی، جراح بینی میزان انحنای استخوان و غضروف بینی را مد نظر داشته تا حالتی طبیعی به خود بگیرد.

تمامی این مراحل تازه در اولین عمل بازسازی بینی انجام می شود.

مرحله دوم بعد از گذشت سه هفته از اولین جراحی بازسازی بینی شروع می شود. در این زمان به دلیل آن ک بافت های پوست و غضورف تا حدودی به هم پیوند خورده اند می توان جراحی ترمیم بینی را انجام داد تا ظاهر بینی را بهبود بخشید.

به دلیل آن که این نوع از جراحی بینی، با دیگر جراحی های زیبایی بینی متفاوت است، باید مراقبت های خاصی را برای آن در نظر گرفت.

مقالات مرتبط

لیفت گردن 

کاندید لیفت گردن

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

02632219600 – 026332227740

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 10 =

Call Now Buttonتماس با پزشک