مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / تقویت غضروف در جراحی بینی های گوشتی

تقویت غضروف در جراحی بینی های گوشتی

تقویت غضروف درجراحی بینی های گوشتی

قبل از انجام جراحی بینی گوشتی جراح بینی باید در زمان مشاوره غضروف های بینی را مورد بررسی و معاینه قرار دهد. برخی از افراد بر این باورند که نوک بینی پس از جراحی بینی گوشتی حالت افتاده و آویزان پیدا می کند در صورتی که بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیفی باشند در حین جراحی بینی، جراح بینی باید غضروف های بینی را تقویت کند تا پس از جراحی در نوک بینی افتادگی مشاهده نشود.

بینی های گوشتی نمی توانند به خوبی پوست را بروی بینی نگه دارند زیرا بینی های گوشتی دارای پوست کلفت و ضخیم و غضروف های ضعیفی هستند.

تقویت غضروف در جراحی بینی

در روش های قدیمی تر در حین جراحی بینی گوشتی غضروف های بینی برداشته می شد اما در روش های جدید به جای کم کردن غضروف در جراحی غضروف ها تقویت می شوند.

تقویت غضروف در حین جراحی موجب می شود که غضروف ها محکم و سفت شوند. جراح بینی در جراحی باید از تمامی اصول و تکنیک ها به درستی استفاده نماید تا فرم زیبایی در بینی ها ایجاد شود.

در صورتی که جراح بینی از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد تقویت غضروف در بینی به خوبی انجام می شود.

در حین جراحی بینی برای تقویت غضروف و استحکام ساختار بینی جراح بینی غضروف های مورد نیاز را از تیغه میانی بینی گرفته و به مکان هایی که غضروف کمتری دارند و نیاز به تقویت غضروف دارند منتقل می کند. در صورتی که تیغه میانی بینی استحکام کافی نداشته باشد غضروف مورد نیاز از نواحی دیگر بدن مانند لاله گوش گرفته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

در برخی موارد برای تقویت غضروف از غضروف های مصنوعی استفاده می شود به طور کل در ابتدا سعی می شود که از غضروف های خود بینی برای تقویت غضروف استفاده شود و در صورت نبودن غضروف کافی از غضروف های لاله گوش، دنده بیمار و غضروف های مصنوعی استفاده شود.

سایر خدمات دکتر عبدالمطلبی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی

ترمیم بینی و . . .

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

تلگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

اینستاگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

شماره تماس: 02632219600 – 02633222

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =

Call Now Buttonتماس با پزشک