مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تزریق کورتون در بینی مخصوصا بعد از عمل زیبایی جراحی بینی با هدف کم شدن تورم بینی انجام می شود. گاهی اوقات بعد از جراحی بینی ، تورم های ناشی از برش ها و اعمال انجام شده روی بینی دیرتر کاهش می یانبد و این باعث نگرانی بیمار می شود و بیمار با خود فکر می کند به نتیجه مطلوب ازعمل بینی نرسیده است. ولی جای نگرانی نیست مطمئن باشید جراح شما بهترین اقدام را برای شما انجام خواهد داد.

 

مواردی که بینی نیاز به تزریق کورتون دارد

  • معمولا بینی با جنس پوست چرب و ضخیم
  • تورم های ناشی از عمل جراحی بموقع کاهش نیابد
  • معمولا بینی هایی که عمل پی در پی داشته اند

تزریق کورتون

کورتون در چه قسمت از بینی تزریق می شود؟

بعد از عمل جراحی بینی معمولا در قسمت که درست پشت نوک بینی قرار دارد و علت متشکل شدن بافت اسکار ( توده سفتی که در اثر واکنش طبیعی بدن به آسیب جراحی ایجاد می شود ) کمی پر و سفت مانده است تزریق می شود.این ناحیه که در اصطلاح پزشکی supra tip گفته می شود، به ویژه در خانم ها باید کمی از بالاترین قسمت نوک بینی پایین تر باشد تا با ایجاد یک شیب ظریف به همواری و بهتر شدن قوس ایجاد شده در پشت بینی کمک نماید.این تفاوت ۲-۳ mm موجب پیوستن مسیر پل بینی به سر آن با تغییری نامحسوس می شود ، که از اصول بسیار حساس در بدست آمدن نتایج مطلوب است.

تزریق کورتون چه تغییری در بینی ایجاد می کند

بیمار باید یک هفته بعد از تزریق کورتون منتظر تغییرات در بینی باشد و تقریبا بعد از 2 ماه کورتون اثر کامل خود را در بینی می گذارد. ماده تریامسینولون به سرعت  بعد از تزریق کارش  را در بدن اغاز می کند ، ولی ممکن است در بعضی بدن ها ، هفته ها تا ماه ها طول بکشد تا اثرات نهایی اش را در بدن نشان دهد.

آیا تزریق کورتون نیاز به تکرار دارد؟

برای اثر بخشی کامل کورتون نیاز به وقت و صبر است . و اگر کورتون بیش از حد مجاز به بدن تزریق شود باعث به وجود آمدن عوارض در بدن بیمار می شود . جراح متخصص و با تجربه بینی همانند دکتر فرشته عبدالمطلبی علاوه بر زیبایی بینی  سلامت بیمار را نیز در نظر می گیرد و زمان هایی  بین  تزریق ها  را  ۶ تا ۸ هفته نوصیه می کنند که ان هم بر اساس نیاز بیمار و بررسی از وضعیت بینی بیمار است . ولی خوب است بدانیم که تزریق کورتون راه حلی برای اصلاح عمل بینی ناموفق نیست و هیچ وقت به تغییر شکل بینی کمکی نمی کند و فقط به کمک کم کردن تورم ها می آید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و سر و گردن

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

Call Now Buttonتماس با پزشک