مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / روش های بیهوشی در جراحی بینی

روش های بیهوشی در جراحی بینی

بیهوشی در جراحی بینی

باتوجه به پیشرفت های که در زمینه دستگاه های هوش بری و بیهوشی اتفاق افتاده است و همچنین پیشرفت های که در داروهای تزریقی بیهوشی ایجاد شده خوشبختانه این روز ها کمتر شاهد عوارض بیهوشی در اعمال جراحی زیبایی بینی هستیم و می توان گفت عوارض بیهوشی نادر است. در این مقاله قصد داریم تا مطالبی در خصوص بیهوشی در جراحی بینی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم از جمله:

  • جراحی بینی بدون بیهوشی کامل
  • زمان بیهوشی عمل بینی
  • علت مرگ در جراحی بینی
  • جراحی بینی با بی حسی موضعی
  • ترس از بیهوشی عمل بینی
  • بیهوشی برای چه کسانی خطرناک است
روش های بیهوشی در جراحی بینی
بیهوشی در جراحی بینی

انواع روش های بیهوشی در جراحی بینی

روش های بیهوشی در جراحی های بینی به دو روش مرسوم است.

  • بیهوشی عمومی
  • خواب عمیق می توان انجام داد

هر دو تا روش بیهوشی در شرایط اتاق عمل و توسط متخصص بیهوشی انجام می شود. در بیهوشی عمومی بیمار کاملا هوشیاری اش را از دست می دهد و به دستگاه وصل می شود درحالی که در خواب عمیق بیمار به دستگاه متصل نیست و خود بیمار نفس می کشد و خروپف می کند و در خواب عمیق قرار دارد و جراح عملش را انجام می دهد.

تفاوت بیهوشی عمومی با نیمه بیهوشی

در بیهوشی کامل مشخص است که بیمار کاملا بیهوش بوده و همه چیز تحت نظارت پزشک متخصص است. اما در نیمه بیهوشی متخصص بیهوشی از طریق رگ داروهای ضد اضطراب و خواب آور را تزریق می کند که بیمار دردی ندارد و به یک خواب عمیق فرو می رود و در یک حالت خواب هست. چطور افراد در حالت خواب ممکن است متوجه صداهای اطراف خود شوند در این حد بیمار ممکن است بیدار شود ولی قطعا دردی نخواهد داشت و اذیت نخواهد شد اما به طور کلی بیهوشی کامل نسبت به نیمه بیهوشی بهتر است به دلیل اینکه همه چیز تحت نظارت و دست متخصص بیهوشی است ولی در نیمه بیهوشی هم بیمار بیهوش هست و هم نیست بنابراین خیلی همه چیز دست متخصص بیهوشی نیست و در عین حال در روش بیهوشی کامل بیمار هم راحت تر است.

 مزیت های بیهوشی عمومی

در مورد بیهوشی عمومی بزرگترین مزیت آن، این است که بیمار به دستگاه وصل است و کاملا علائم حیاتی فرد تحت کنترل دستگاه است. متخصص بیهوشی روی ضربان قلب و فشار خون بیمار احاطه کامل دارد و می تواند با استفاده از تنظیماتی که روی دستگاه انجام می دهد فشار خون بیمار را طوری تنظیم کند تا شرایط برای عمل جراحی زیبایی بینی مطلوب باشد. یعنی میزان خونریزی کم و ورم کمتر داشته باشد.

در حالی که در خواب عمیق بیمار نفس خود به خودی دارد و ممکن است از خواب بیدار شود و ممکن است حرکات غیرعادی مثل حرکت دست و خارندن بینی، عطسه و سرفه را داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه در وضعیت خوابیده قرار دارد ترشحات داخل بینی مستقیما به سمت حلق می شود و باید آن ها را قورت بدهد.

طبیعتا می توانید نتیجه بگیرید در شرایط فعلی با توجه به تکنولوژی های روز بیهوشی و داروهای بسیار خوبی که در حال حاضر وجود دارد همه جراحان و متخصصان بیهوشی اتفاق نظر دارند که جراحی بینی بهتر است که با بیهوشی عمومی انجام شود.

عوارض داروهای بیهوشی در جراحی بینی

اما باید گفت یک آمار جهانی در مورد عوارض بیهوشی یک در ده هزار است یعنی از هر ده هزار نفر یک نفر که بیهوشی عمومی می گیرند ممکن است در شرایط نامطلوب یکی از این بیماران دچار بیماری شوند که خوشبختانه با استفاده صحیح از دستگاه های بیهوشی با استفاده از زمان کوتاه بیهوشی و به کاری گیری متخصصین مجرب توانسته ایم این آمار را حتی به میزان خیلی کمتر بیاوریم.

عوارض بیهوشی بعد از جراحی

خوشبختانه داروهای وجود دارد که اگر در زمان مناسب در حین بیهوشی در جراحی بینی از آن استفاده کنیم میزان تهوع های بعد از عمل را به کمترین میزان ممکن برسانیم به طوری که می توان گفت اکثر بیماران پس از جراحی می توانند پس از سه ساعت از بیمارستان مرخص شوند. بدون اینکه درد ، تهوع، استفراغ و ورم زیاد قابل توجه ای داشته باشند.

خاطر نشان می شوم استفاده صحیح از دستگاه های بیهوشی به کارگیری متخصصین مجرب بیهوشی و داروهای که امروزه کوتاه اثرهستند و برخلاف سابق که از گازهای بیهوشی استفاده می شد این ها از طریق بیهوشی داخل رگ برای بیمار بیهوشی اعمال انجام می شود و اصطلاحا از یک تکنیک پزشکی می توانیم عوارض بیهوشی را به کمترین میزان بیهوشی برسانیم.

باتوجه به پیشرفت های که در زمینه دستگاه های هوش بری و بیهوشی اتفاق افتاده است. بیهوشی در جراحی بینی به دو روش مرسوم است. دکتر فرشته عبدالمطلبی بهترین جراح بینی در کرج با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32219600-02632227740 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .
 

آیا امکان دارد که فرد از خواب بیدار نشود؟

ترسی که برای اکثر بیماران وجود دارد این است که ممکن است از بیهوشی بیرون نیایند. خوشبختانه روز به روز عوارض بیهوشی عمومی در حال کمتر و کمتر شدن است چیزی تحت عنوان حساسیت دارویی بیهوشی وجود ندارد. داروهایی بیهوشی که در حال حاضر استفاده می شود عمدتا دارو رمی فنتالین و فورتوکل هست که جفتش از شرکت های معروف آلمانی وارد می شود. داروهای چینی جایگاهی در ایران ندارد و یک کذب محض است و هیچ متخصص بیهوشی و یا هیچ بیمارستانی در حال حاضر نیست برای بیهوشی در جراحی زیبایی بیمار از داروهای بیهوشی تقلبی استفاده کند. پس در استفاده از نوع دارو یک ترس بی اساس است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

Call Now Buttonتماس با پزشک