مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن برای عمل بینی

جراحی زیبایی پلاستیک خصوصا در میان نوجوانان در طی سال ها اخیر افزایش زیادی پیدا کرده است . در سال 1999، 600000 جراحی پلاستیک گواهی شده انجام شده است که 25000 از آن مربوط به نوجوانان بوده است . آمار کشور ایالات متحده نشان می دهد که انجام جراحی های زیبایی از سال 1994 تا 1998 دو نوجوانان در طی سال های 1997 تا 2003 می باشد . در این مقاله قصد داریم به بهترین سن برای عمل بینی و مطالبی نظیر ذیل بپردازیم .

  • جراحی زیبایی بینی در سنین پایین
  • بهترین زمان عمل بینی
  • سن مناسب برای عمل انحراف بینی
  • عمل بینی در 15 سالگی
  • عمل بینی در 16 سالگی
  • عمل بینی زیر 18 سال
  • بینی تا چه سنی رشد میکند؟
  • عوارض عمل بینی در سن پایین
بهترین سن برای عمل بینی
بهترین سن برای عمل بینی

جراحی زیبایی بینی را از چه سنی می توان انجام داد ؟

بر اساس مقالات مختلف زمانی که بینی به رشد کامل خود برسد که برای زنان سن 13 تا 14 سالگی و برای آقایان 14 تا 15 سالگی اعلام شده، جراحی زیبایی بینی بلامانع است . زمانی که یک فرد در می یابد که بینیش نیاز به اصلاح دارد، این دگرگونی می تواند اعتماد به نفس فرد، تمایلات و رفتار وی را تغییر دهد .

در نوجوانانی که می خواند جراحی زیبایی بینی انجام دهند باید هدف بیمار از جراحی ارزیابی شود و از انتظار واقعی آن ها مطمئن شد . بالا بردن ویژگی های مثبت و کاستن ویژگی های منفی هدف قابل قبولی است، اما پیروی کردن از شکل بینی دیگران هدف خوبی برای جراحی زیبایی بینی در نوجوانان نمی باشد .

تاثیر جراحی زیبایی بینی بر عملکرد بینی

یکی سوالات رایج برای عموم افراد این است که آیا جراحی زیبایی بینی می تواند عملکرد بینی را بهبود بخشید ؟

امروزه جراحی زیبایی بینی بدون اطمینان از بهبود عملکرد  تنفسی، به صورت همزمان، نقشی ندارد . همچنین به طور مشابه جراحی بینی بدون اصلاح زیبایی نمی تواند به سادگی عملکرد بینی را بهبود بخشید . بنابراین هدف طلایی هر جراحی انسداد بینی بهتر است با تلاش برای اصلاح زیبایی در کنار اصلاح عملکرد باشد . برای مثال بینی تحت کشش معمولا همراه با پشت بینی بلند، بینی دراز، سوراخ های شکاف دار باریک و ضعف غضروف های کناری فوقانی که همه این ها موجب ضعف عملکرد و زیبایی می شوند . بیماران با وضعیت روی هم خوابیدن دریچه های داخل بینی، یک سوم میانی صورت فشرده، بد شکلی V برعکس نه تنها خط زیبایی ابرو – نوک بینی غیر معمول و بدشکلی زیبایی عظیم دارد بلکه اختلال عملکرد نیز دارد . به طور معمول مشکل مشابهی که سبب بدشکلی نوک بینی می شود، سبب اختلال عملکرد تنفسی به علت مشکل در دریچه های خارجی بینی می شود . این موارد ذکر شده مثال های محدودی است که نشان دهنده تاثیر متقابل زیبایی و عملکرد بینی بر روی هم است .

بر اساس مقالات مختلف زمانی که بینی به رشد کامل خود برسد که برای زنان سن 13 تا 14 سالگی و برای آقایان 14 تا 15 سالگی اعلام شده، جراحی زیبایی بینی بلامانع است . دکتر فرشته عبدالمطلبی بهترین جراح بینی در کرج با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32219600-02632227740 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

 

پس جراحی زیبایی بینی می تواند به بهبود عملکرد بینی کمک کند و جراحی بینی با هدف بهبود عملکردی اگر با جراحی زیبایی بینی همراه باشد، نتایج بهتری در مقایسه با جراحی زیبایی بینی عملکردی، به تنهایی، خواهد داشت .

نمونه کار جراحی بینی - عکس قبل و بعد
عکس قبل و بعد جراحی بینی – دکتر فرشته عبدالمطلبی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 5 =

تماس با پزشک