دکتر فرشته عبدالمطلبی / بهترین جراح بینی در کرج
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

بهترین جراح بینی در کرج

یافتن بهترین جراح بینی در کرج کار دشواری نیست. به نظر شما چه کسی بهترین جراح بینی در کرج می باشد؟

آیا خود شما نیز قصد جراحی بینی دارید؟ به چه علتی تمایل به انجام جراحی بینی دارید؟

همواره یکی از دغدغه های اصلی افرادی که تصمیم دارند جراحی بینی داشته باشند این است که از بهترین جراحی بینی در این زمینه کمک بگیرند. برای مثال افراد ساکن شهر کرج که دارای بینی استخوانی هستند و قصد جراحی بینی دارند به دنبال بهترین جراح بینی استخوانی در کرج هستند. در این مقاله فاکتور های اصلی یک جراح بینی خوب را بر می شماریم تا بتوانید با اطمینان پزشک خود را انتخاب کنید.

این سوال نشان گر آگاهی زیاد افراد در کشور ماست. زیرا که به این آگاهی رسیده اند که برای روند درمان و جراحی باید از بهترین و متخصصین این حوزه یاری بگیرند تا نتیجه درمان بالاترین میزان موفقیت را برایشان داشته باشند.

به همین بهانه در این نوشتار تصمیم داریم که بسیاری از معیار ها و ویژگی هایی که در هنگام گزینش پزشک جراح بینی باید لحاظ کنید در اختیارتان قرار دهیم.

آگاهی از این ملاک ها و معیارها این امکان را برایمان فراهم می آورد که بر طبق آنها بهترین جراح بینی را تشخیص داده و روند جراحی بینی خودمان را به وی بسپاریم.

مطمئنا زمانی که صحبت از عمل جراحی زیبایی می شود، نا خودآگاه ذهن بیمار به سمت انتخاب بهترین جراح می رود. دلیل این امر کاملا واضح است!!! هرچه تبحر و دقت جراح در طی عمل زیبایی بینی بیشتر باشد، مطمئنا نتایج حاصل از جراحی بهتر و رضایت بخش خواهند بود.

متاسفانه اشتباهات پزشکی در دهه ی اخیر عامل بسیار مهمی در تهدید جان بیماران و یا کسب نتایج ناراحت کننده بوده است. این امر باعث شده است که افراد دقت بیشتری در انتخاب جراح خود داشته باشند.

جراحی زیبایی بینی در کرج

با نگاهی به اطراف خود می توانید شیوع جراحی های زیبایی مخصوصا جراحی بینی را شاهد باشید. افراد زیادی در هر سنی بنا به دلایل متفاوت تصمیم به عمل زیبایی بینی می گیرند.

همانطور که در مقاله ی جراحی بینی در کرج نیز بیان شده است، دلایل مختلفی برای جراحی بینی وجود دارد. علاوه بر این، انواع مختلفی از عمل بینی وجود دارد. به طور مثال:

 • جراحی بینی استخوانی در کرج
 • جراحی بینی گوشتی در کرج
 • جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

از جمله انواع شایع و نام آشنای جراحی رینوپلاستی می باشند.

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر فرشته عبدالمطلبی

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر فرشته عبدالمطلبی

برخی از افراد نیز بنا به دلایل درمانی و پزشکی به جراحی بینی روی می آورند. به طور مثال فردی را در نظر بگیرید که به دلیل شکستگی بینی خود دچار مشکلات تنفسی زیادی شده است.

گزینه ی درمانی مناسب در این افراد عمل بینی می باشد. زیرا تنها در صورت رفع شکستگی و اصلاح و درمان عوارض موجود، مشکلات تنفسی فرد نیز برطرف خواهند شد.

از جمله روش های درمانی موثر در برطرف ساختن مشکلات تنفسی و داخلی بافت بینی می باشند.

نمونه کار عمل بینی عروسکی دکتر فرشته عبدالمطلبی

نمونه کار عمل بینی عروسکی دکتر فرشته عبدالمطلبی

ویژگی های بهترین جراحی بینی

در زیر به چند مورد از ویژگی هایی که باید در هر پزشک جراح بینی وجود داشته باشد اشاره ای خواهیم داشت.

 • تخصص، دانش، آگاهی عمیق

واقعیت این است که یک پزشک جراح بینی در زمینه خدماتی که ارائه می کند باید دانش و تحصیلات تخصصی داشته باشد.

در واقع هر چقدر که میزان دانش و آگاهی پزشک جراح بینی زیاد باشد این امکان را برایش فراهم می سازد که نگاهی دقیق به شرایط بالینی افراد و مراجعه کندگانش داشته باشد. این نگاه دقیق که محصول آگاهی است موجب می شود بهترین تصمیمات و روش های درمانی و جراحی را برای مراجعه کننده اش در نظر بگیرد.

بررسی های پزشکی باید کاملا علمی و از روی اگاهی باشد. در این شرایط است که می توانیم به موفقیت نتیجه درمان امیدوار باشیم.

 • تجربه و مهارت

به میزانی که جراح بینی تجربه های زیادی در زمینه جراحی بینی داشته باشد، ما با افزایش راهبردهای درمانی و جراحی درست و اگاهانه از سوی پزشک جراح بینی مواجه خواهیم بود.

به تعبیر دیگر هر چقدر پزشک تجربه بیشتری داشته باشد سبب می شود که مهارت بیشتری را در روند جراحی از خود بروز دهد. همین امر موجب می شود نتیجه جراحی کمترین مشکلی را برای فرد ایجاد نکند.

مثلا در مواردی مشاهده کرده ایم در جریان جراحی مشکلاتی ناگهانی پیش آمده است. در آن شرایط پزشک جراح بینی با تکیه بر مهارت و توانمندی که در طی سالیان فعالیت های حرفه ای خود کسب کرده است، توانسته بهترین تصمیم را برای رفع مشکل بیمار انجام دهد. همین امر موفقیت نتیجه جراحی را پدید آورده است.

تجربه عمل بینی فانتزی

تجربه عمل بینی فانتزی

 • اخلاق مداری و رعایت اصول حرفه ای

دیگر ویژگی ای که باید بهترین جراحی بینی داشته باشد این است که از آغاز تا پایان روند درمان همواره دلسوزانه و همدلانه در کنار مراجعه کننده اش قرار بگیرد. این همدلی باعث می شود در هر موردی کاملا صادقانه وی را مشاوره دهد و از تمامی مشکلاتی که بر سر راه مراجعه کننده است وی را آگاه سازد.

همراهی صادقانه با مراجعه کننده سبب می شود که وی بدون دغدغه و نگرانی به پزشک جراح خود اعتماد کند و روند درمان را به وی بسپارد.

کم کردن ریسک های جراحی بینی

 • انتخاب جراح بینی متخصص خوب و متبحر در ارجحیت باشد.
 • انجام توصیه هایی که از طرف جراح بینی قبل و بعد از جراحی دریافت می شود. انجام درست، به موقع و صحیح این توصیه های می تواند روند بهوبد را تسریع بخشیده و نتیجه جراحی زودتر مشاهده شود.
 • بیمار و جراح بینی باید ارتباط خود را در تمام طول درمان بینی، قبل و بعد از جراحی بینی حفظ کنند.

روش های جراحی بینی

عمل جراحی بینی از طریق مختلفی قابل انجام است. بنا به نوع جراحی بینی روش ها مختلفی برای این عمل انتخاب خواهد شد.

جراحی بینی به روش بسته و جراحی بینی به روش باز، دو روش شایع در عمل های زیبایی بینی می باشند. جراح بینی با انجام معاینات دقیق و بررسی وضعیت بیمار بهترین روش را برای عمل بینی انتخاب می نماید.

(انجام جراحی بینی به روش باز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و علت آن بیشتر بودن فضای دسترسی جراح هنگام عمل بینی می باشد.)

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر فرشته عبدالمطلبی

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر فرشته عبدالمطلبی

دکتر جراح بینی خوب در کرج

انتخاب بهترین جراح بینی در کرج به شما این فرصت را می دهد تا با اطمینان خاطر بیشتری جراحی بینی خود را انجام دهید و از نتایج قابل قبول و رضایت بخش آن نهایت لذت را ببرید.

در انتخاب جراح بینی خود به سابقه ی پزشک و رضایت بیماران آن توجه نمایید تا بتوانید با ذهنی آزاد بهترین انتخاب را داشته باشید.

در این قسمت صحبت های بیمار بعد از عمل جراحی بینی توسط دکتر فرشته عبدالمطلبی، جراحی بینی کرج را مشاهده می نمایید:

معیارهای مهم انتخاب یک مرکز درمانی برای جراحی بینی

دومین بخش مهمی که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم این است که ویژگی های بهترین مرکز درمانی که باید برای انجام انواع اقدامات زیبایی بالاخص جراحی بینی به آن رجوع کنید را مطرح سازیم.

درواقع علاوه بر اینکه پزشک جراح بینی تاثیر زیادی در روند و نتیجه جراحی بینی دارد، کلینیک یا بیمارستانی که وی در آنجا به ارائه خدمات جراحی بینی می پردازند نیز مهم است.

از جمله معیارهایی که باید مد نظر قرار دهید از این قرار است:

 • تجهیز بودن مراکز درمانی به ابزار آلات نوین پزشکی

یکی از مهم ترین مسائلی که در جراحی بینی مطرح می شود این است که بهترین جراحی بینی باید دسترسی آسانی به بهترین و مدرن ترین تجهیزات و ابزار آلات پزشکی داشته باشد. همین ابزار های پزشکی می تواند تا حد زیادی روند جراحی را به بهترین شکل ممکن پیش ببرد.

 • تخصص بالای کادر درمانی

در کنار جراح بینی، دستیارانی وجود دارند که اینان هم باید میزان بالایی تخصص و توانمندی را داشته باشند تا کار پزشک به درستی انجام شود.

درواقع تیم پزشکی باید حرفه ای و تخصصی عمل کند تا نتیجه بی نقص و موفقیت آمیزی را پدید بیاورد.

 • تمیز بودن مرکز درمانی

بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان ها تا حد زیادی در زمینه پاکیزگی و نظافت بخش های مختلف درمانی با وسواس و دقت فراوان عمل می کنند.

اگر شما هم به برخی از مراکز نه چندان معروف و معتبر مراجعه کرده باشید میتوانید این موضوع را تایید کنید که وضعیت بهداشتی آنها با بهترین و معتبر ترین مراکز بسیار فاصله دارد. درواقع همواره بهداشت مرکز درمانی باعث می شود آن مرکز اعتبار پیدا کند.

 • انظباط در ارائه خدمات درمانی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید یک مرکز درمانی داشته باشد تعهد به قراردادی است که با مراجعه کنندگان دارد. در مواردی مشاهده شده است که به دلیل ترافیک کاری گاها نوبت جراحی مراجعه کنندگان با تغییراتی همراه بوده است. پس حتما باید توجه داشته باشید که بیمارستان در خصوص فعالیت خود بسیار دقیق و منضبط عمل کند.

تجربه رینوپلاستی

تجربه رینوپلاستی

هزینه جراحی بینی در کرج

به خاطر داشته باشید عوامل مختلفی در برآورد نهایی هزینه ی جراحی بینی تاثیر می گذارند. به طور مثال:

 • علت جراحی بینی (بعد زیبایی و یا درمانی)
 • شدت عوارض موجود
 • هزینه متخصص بیهوشی
 • هزینه کلینیک
 • دستمزد جراح بینی و…

از جمله عوامل موثر در برآورد نهایی هزینه جراحی بینی می باشند.

 

نحوه یافتن بهترین جراح بینی

به منظور یافتن بهترین جراح بینی لازم است هر فرد مسیری را طی نماید ازجمله:

مرحله اول:

تهیه لیست اولیه از بهترین متخصصین جراحی بینی را می توان اولین گام در یافتن بهترین جراح بینی دانست.

برای یافتن لیست بهترین جراحان لازم است به دو نکته توجه داشته باشید: اول تخصص علمی پزشک و دوم تجربه عملی وی. درخصوص یافتن بهترین پزشک با تخصص علمی مرتبط می توانید لیستی از بهترین پزشکان متخصص در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی، متخصص گوش و حلق و بینی و همچنین متخصص جراحی فک و صورت تهیه نمایید.

داشتن بورد یا دانشنامه تخصصی، محل اخذ مدرک دانشگاهی و همچنین مقالات علمی معتبر منتشر شده در نشریات داخلی و خارجی، همگی نشان دهنده دارا بودن دانش تخصصی و علمی است. در خصوص مورد دوم یعنی تجربه عملی نیز می توانید به سوابق اجرایی و عضویت در انجمن های داخلی و بین­المللی، سابقه فعالیت علمی در حوزه جراحی بینی و مهم تر از همه نمونه کارهای جراحی رینوپلاستی پزشک مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که مهارت در جراحی از دو بخش تشکیل شده است: یکی استعداد ذاتی و دیگری تجربه عملی؛ درخصوص یافتن بهترین متخصص که استعداد ذاتی داشته باشد و همچنین این توانایی را به کمک سبقه عملی پرورش داده باشد، می توانید به جراحی های پیشین آن پزشک مراجعه نمایید.

مرحله دوم:

دومین مرحله پس از تهیه لیست اولیه از بهترین پزشکان، صحبت با دیگر افرادی است که پیش از شما عمل زیبایی بینی را انجام داده اند. بهره گیری از تجربه این افراد دید واقع بینانه ای از نتیجه جراحی در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین می توانید از طریق فضای مجازی با سایر افرادی که جراحی رینوپلاستی را انجام داده اند در ارتباط باشید.

مشاهده وبسایت پزشک مورد نظر، بررسی صفحه اینستاگرام و سایر کانال های وی در شبکه های اجتماعی نیز کمک بسیاری به شناسایی بهترین پزشکان خواهد کرد.

مرحله سوم:

در نهایت در گام سوم لازم است به طور حضوری به پزشکانی که در لیست نهایی شما باقی مانده اند مراجعه و با پزشک مورد نظر صحبت نمایید. لازم است در این جلسه تمامی خواسته های خود را ازنتیجه نهایی جراحی با متخصص رینوپلاستی در میان گذارید. میزان صبر و حوصله پزشک در شنیدن صحبت های شما و توجه به خواسته های شما نیز می تواند یکی از فاکتوهای تاثیرگذار در شناسایی بهترین پزشک متخصص باشد.

 

نتیجه گیری

این مقاله در دو بخش تدوین شد که هر کدام به یک اندازه از درجه اهمیت بالایی برخوردار بودند. درواقع هدف ما این بود که نشان دهیم تنها جراح بینی میزان موفقیت جراحی بینی را افزایش نمی دهد بلکه باید به عوامل دیگر همچون مرکز درمانی نیز توجه داشته باشید. همه ی این عوامل در کنار یکدیگر نتیجه خوب و موفقیت آمیزی را پدید خواهند آورد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن
– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + نوزده =

Call Now Buttonتماس با پزشک