مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / افراد مناسب برای جراحی بینی

افراد مناسب برای جراحی بینی

  • چه افرادی برای انجام جراحی بینی مناسب هستند؟

تعداد کسانی که مایل به انجام جراحی زیبایی بینی هستند، بیشمار است. اما آیا واقعا همه آنها می توانند این عمل جراحی را انجام دهند؟ در این مقاله شرایط افرادی که برای جراحی بینی مناسب هستند را توضیح داده ایم که می توانید هر کدام از آنها را در مورد خود بسنجید.

کسانی که می خواهند جراحی بینی انجام بدهند باید دارای شرایط مناسبی برای عمل بینی باشند در صورتی که فرد برای جراحی بینی آمادگی لازم را نداشته باشد جراحی بینی باید به زمان دیگری موکول شود .کسانی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند خواستار زیبایی بیشتر در چهره خود هستند در صورتی که باید شرایط فیزیکی و شرایط روحی در بیمار وجود داشته باشد .

کاندیدای مناسب جراحی بینی

در ابتدا جراح بینی آزمایش های لازم را  برای بیمار تجویز خواهد کرد تا مشخص شود که آیا فرد متقاضی دارای سلامت عمومی می باشد یا خیر برای مثال بیماری های مانند دیابت و فشار خون می تواند جراحی بینی را با مشکل رو به رو کند.

اگر بینی شما کیفیت پوست بالایی داشته باشد جراحی برای شما موفقیت آمیز تر خواهد بود .در بینی های با پوست کلفت و یا نازک ممکن است جراحی سخت تر باشد.

اگر سیگاری هستید بهتر است برای مدتی پیش از جراحی دخانیات را ترک کرده باشید زیرا نیکوتین باعث می شود اکسیژن رسانی در بافت ها مختل شود .

 افرادی که دارای نواقصی در بینی خود هستند جراحی بینی می تواند تمامی ایرادات آنها را از بین ببرد.

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی بینی

کاندید مناسب برای جراحی زیبایی بینی فردی است که از سلامت جسمی کافی، جهت انجام جراحی برخوردار باشد. فردی که قلب و ریه‌هایش در وضعیت مناسبی هستند، هیچ مشکل پزشکی که ممکن است بهبودی و نقاهت را دچار اختلال کند- مانند دیابت کنترل‌نشده- ندارد، و کسی که استروئید مصرف نمی‌کند. 

به همین دلیل چکاپ و مشاوره قبل از جراحی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. جراح شما باید قبل از ورود به اتاق عمل، از سلامت و یا شرایط ویژه شما آگاه باشد.

مورد دیگری که می تواند ثابت کند شما کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا نه، این موضوع است که به وضوح بدانید چه چیزی را در مورد بینی خود دوست ندارد یا ایده ای شفاف و دقیق از آنچه که می خواهید در صورت شما اتفاق افتد، دارید. به این ترتیب می توانید به آسانی درباره آنچه می خواهید و آنچه امکان پذیر است، با جراح خود صحبت کنید. در واقع هر فردی که مایل به انجام جراحی زیبایی بینی است باید در مورد انواع فرم ها و مدل های بینی تحقیق کرده و سپس درباره اینکه چه مدل بینی با ساختار کلی صورت او متناسب است، تصمیم گیری نماید. به تصاویر افرادی که دارای ویژگی های مشابه شما هستند و بینی هایی که دوست دارید نگاه کنید. چه چیزی در بینی آنها وجود دارد که شما را جذب می کند؟ یک انحنای ملایم؟ یا قوس بیشتر و حالتی عروسکی؟ آیا دوست دارید نوک آن کمی گرد باشد یا کمی نوک تیزتر؟ 

خاص بودن، می تواند جذاب و گیرا باشد، اما همچنین واقع بین بودن در مورد بینی که می خواهید در مقابل بینی فعلی که دارید، در زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر، نقش موثرتری دارد.

شرایط روحی پیش از جراحی بینی

از دیگر مسائل مهم در جراحی بینی شرایط روحی این افراد می باشد بهتر است که بیمار استقلال کافی در تصمیم گیری برای جراحی داشته باشد  و با اطمینان کامل و نظر قطعی خود تصمیم به جراحی بگیرد و عقیده و نظر خود را ارجح تر از تظرات دیگران بدانند .

برخی از افراد به خصوص در آقایان دیده می شود که تصوری از جراحی خود ندارد و مدل خاصی رابه جراح خود پیشنهاد نمی کنند.اما بعد از جراحی از نتیجه جراحی خود رضایت کافی ندارند پیشنهاد می شود که تمامی انتظارات خود را پیش از جراحی با پزشک خود درمیان بگذارید.این امرباعث می شود که جراح و بیمار با یکدیگر هماهنگی لازم را داشته باشند .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

تماس با پزشک