(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
دکتر فرشته عبدالمطلبی 4 جراحی بینی 4 عمل انحراف تیغه بینی
میانگین زمان مطالعه : 1 دقیقه

عمل انحراف تیغه بینی

برچسب ها:

دفورمیتی های بینی

بین تغییر شکل های بینی خارجی و تغییر شکل های داخل بینی تفاوت پایه ای وجود دارد . اگرچه، آن ها اغلب باهم مرتبطند، همان طور که تغییر شکل های بینی خارجی عموما با درجات متغییری از انحراف تیغه میانی همراه است و حتی ممکن است توسط آن ها ایجاد شود (مثال: انحراف بینی غضروف با انحراف تیغه ی بینی، قوز بینی توام با تیغه ی کششی بینی) .

عمل بینی

انحراف تیغه بینی

خم شدگی مادرزادی یا اکتسابی ناشی از ترومای تیغه بینی .

علائم انحراف تیغه بینی

تقریبا تمام افراد درجاتی از خمیدگی، خار یا ستیغ روی تیغه غضروفی یا استخوانی بینی دارند . انواع خفیف علامتی ایجاد نمی کنند و اهمیت پاتولوژیک ندارند . درجات شدیدتر انحراف تیغه ی بینی می تواند تنفس با بینی را مسدود نماید و نیز ممکن است اختلال بویایی در اثر تهویه ی ناکافی شیار بویایی ایجاد نماید . کمبودهای جریان هوای بینی همچنین می تواند منجر به عوارض سینوس های پارانازال مثل سردرد و سینوزیت مکرر شود . خار بزرگ روی تیغه ی بینی که در تماس با شاخک بینی قرار گیرد، می تواند منجر به خون دماغ شود .

تشخیص انحراف تیغه بینی

دررفتگی تیغه بینی یک نوع خاصی است که لبه ی قدامی تیغه ی بینی از خط وسط جابجا شده است . این وضعیت به راحتی با مشاهده ی قاعده ی بینی خارج قابل تشخیص است . معاینه بالینی بیشتر شامل رینوسکوپی قدامی یا اندوسکوپی است که می تواند تغییرات مورفولوژیک در تیغه ی بینی را آشکار سازد .

بیشتر بخوانید
لیفت گردن

درجه انسداد بینی را می توان بطور عینی با رینومانومتری ارزیابی کرد . از نظر قانونی، آزمون های بویایی باید همیشه قبل از درمان جراحی انجام شود .

دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح بینی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و انجام مشاوره می توانید با شماره ی 32219600 – 026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر فرشته عبدالمطلبی مراجعه کنید.

عمل انحراف تیغه بینی

درمان انتخابی، صاف نمودن تیغه بینی با جراحی می باشد (سیتوپلاستی) . این کار شامل خارج کردن بخش های منحرف غضروفی و استخوانی تیغه بینی همراه با خارها و ستیغ ها و در صورت نیاز کاشت مجدد آن ها می باشد تا تیغه ی بینی یک وضعیت بدون فشار در خط وسط پیدا کند .

کاربرد سپتوپلاستی، اساسا وجود هر گونه انحراف تیغه ی بینی است که سبب شکایات ذهنی بیمار با اختلال عملکردی در تنفس از راه بینی بشود .

هزینه عمل انحراف تیغه بینی

هزینه عمل انحراف تیغه بینی بعد از بررسی های لازم توسط جراح بینی مشخص می گردد، لذا قبل از انجام معاینه نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود . به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه عمل بینی به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب مراجعه نماید .

نتیجه گیری

کاربرد سپتوپلاستی در اطفال و نوجوانان زیر 15 – 17 سال باید دقت بررسی شود و یک رویکرد بسیار کنسرواتیو در انتخاب بیمار به کار برده شود . استفاده ی نابه جا از این روش در بیماران جوان تر می تواند به مناطق رشد تیغه ی بینی آسیب بزند و مشکلات دراز مدت ایجاد نماید .

بیشتر بخوانید
مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی استخوانی در کرج مراجعه نمایید .

گالری تصاویر دکتر فرشته عبدالمطلبی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *