(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
میانگین زمان مطالعه : 1 دقیقه

جراحی زیبایی پلک

برچسب ها:

جراحی زیبایی پلک

چشم یکی از قسمت های صورت است که خستگی، شادی، پیری و جوانی را به صورت کاملا واضح نشان می دهد . افزایش سن، شرایط ارثی، عوامل محیطی چون آسیب های اشعه آفتاب و شرایط شغلی عواملی هستند که می تواند سبب شلی، افتادگی پلک و پف آلودگی پلک بالا می شود .  این تغییرات چهره شما را غمگین، خسته و پیر تر از آنچه هستید نشان خواهد داد .

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) می توان برای پلک بالا و پلک پایین به صورت جدا از هم و یا همراه باهم انجام داد . پوست پلک پایین خصوصا در قسمت میانی بسیار نازک است . در زیر این پوست یک لایه عضله بسیار ضعیف به نام عضله مدور چشمی قرار دارد . این عضله از بافت چربی زیرین به وسیله لایه ای به نام سپتوم جدا می شود . با افزایش سن عضله مدور و سپتوم شل می شوند و چربی زیرین از پشت آنها بیرون می زند . در پلک پایین این بیرون زدن چربی ها در سه ناحیه نزدیک بینی، خط وسط و گوشه خارج چشم دیده می شود .

پوست به نوبه خود دچار تغییراتی می شود، کلاژن موجود در پوست با افزایش سن قوام خود را از دست می دهد و همین تغییر باعث شل و آویزان شدن پوست پلک پایین می شود .

انواع روش های جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی زیبایی پلک پایین را می توان از دو طریق انجام داد . از بیرون پلک و از داخل پلک .

بیشتر بخوانید
لیفت گردن

روش از بیرون که به آن بلفاروپلاستی پلک پایین از طریق پوست هم گفته می شود . روشی است که در آن با برشی از روی پوست داده می شود، پوست اضافه، نواری از عضله و چربی های اضافه برداشته می شود .

در روش از داخل که به آن بلفاروپلاستی پلک پایین که از طریق ملتحمه هم گفته می شود. برشی بر روی پوست داده نمی شود و چربی های اضافه از طریق برشی که در داخل چشم و بر روی ملتحمه داده می شوند برداشته و ترمیم می شود . این روش در بیماری که تجمع و بیرون زدگی چربی دارد ولی پوست آنها چندان شل و اضافه نیست مناسب خواهد بود . عمل جراحی زیبایی پلک پایین را می توان با خواب آلودگی عمیق همراه با بی حسی موضعی و یا با بیهوشی عمومی انجام داد .

دکتر فرشته عبدالمطلبی بهترین جراح بینی در کرج با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32219600-02632227740 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

در روش از بیرون و یا همان روش از طریق پوست قبل از شروع جراحی محل برش بر روش پوست علامت گذاری می شود و پوست از طریق ناحیه علامت گذاری شده بریده می شود . پس از بریدن پوست نوار نازکی از عضله نیز برداشته می شود و از این طریق چربی ها برآمده و اضافه در سه ناحیه نزدیک بینی، وسط و خارج چشم برداشته و ترمیم می شود . بعد از برداشتن و تغییر چربی ها پوست اضافه بریده و برداشته و دو لبه زخم با بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب دوخته می شود .

بیشتر بخوانید
جراحی بینی مردانه

در روش دیگر که به روش از داخل یا روش از طریق ملتحمه گفته می شود برشی بر روی پوست داده نمی شود بلکه برش کوچکی بر روی ملتحمه داده می شود و از این طریق چربی های اضافه در معرض دید آن سه ناحیه برداشته می شود . این برش معمولا بدون هیچ بخیه ای به حال خود رها می شود تا در اثر ترمیم خود به خودی ملتحمه بهبود یابد .

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

بروز تورم، درد و خونریزی بعد از این عمل کاملا عادی است و در عرض چند روز از بین می رود . استفاده از کمپرس یخ و داروهای ضد درد به کاهش تورم درد شما کمک خواهد کرد . در دوره  پس از عمل انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنید . بخیه های قابل جذب خود به خود جذب می شوند ولی بخیه های غیر قابل جذب بعد از یک هفته باید کشیده شود .

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه جراحی زیبایی پلک به عوامل مختلفی نظیر: هزینه جراحی پلک بالا و پلک پایین وابسته است . لذا جهت کسب اطلاع از هزینه جراحی زیبایی پلک به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

افتادگی پلک

جراحی های هم زمان با جراحی بینی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *