(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
میانگین زمان مطالعه : 1 دقیقه

جراحی بینی طبیعی

برچسب ها:

جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی در ایران بسیار بالا است و رتبه سوم جهان را به خود اختصاص داده است. در واقع ایران را پایتخت جراحی زیبایی بینی می نامند. افرادی که تمایل به جراحی زیبایی بینی دارند بهتر است که روال طبیعی داشته باشند و تحت نظر یک متخصص انجام شود.

جراحی بینی طبیعی در واقع بدون ایجاد قوس و فرم فانتزی و یا عروسکی خواهد بود. در این نوع از جراحی جراح، بینی را طوری جراحی می کند که هیچ گونه اثری از جراحی در بینی فرد باقی نماند و ظاهر بینی فرد کاملا متناسب با چهره و فرم صورت فرد باشد. در جراحی بینی طبیعی معمولا به اصلاح انحراف و یکسان کردن تیغه ی بینی می پردازند و تغییرات بسیار زیادی در ظاهر بینی نمی دهند.

افرادی که خواهان جراحی بینی طبیعی هستند قبل از اقدام به جراحی باید با جراح خود مشاورات لازم را داشته باشند تا جراح آن ها را از نتیجه بینی و تغییرات ایجاد شده بعد از جراحی بینی آگاه کند، با این روش میزان رضایت فرد از نتیجه جراحی به نسبت قابل توجهی بالا می رود. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص مطالبی نظیر ذیل بپردازیم.

 • عمل بینی طبیعی گوشتی
 • عمل بینی طبیعی مردانه
 • عمل بینی نیمه فانتزی
 • بینی طبیعی عمل شده
 • جراحی بینی عروسکی
 • زیباترین بینی های عمل شده

جراحی بینی طبیعیبینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی به جراحی اطلاق می شود که جراح عمدتا تمرکز بر روی رفع عیوب اولیه و اصلی بینی دارد و بعد از عمل کمتر کسی متوجه می شود که فرد بینی اش را عمل کرده است. معمولا در جراحی بینی طبیعی، بینی دارای قوس و سر بالا نیست و اکثرا از نظر عملکرد بینی و تنفسی بعد از عمل در وضعیت مطلوبی قرار دارند. خوشبختانه در ایران هم مانند سایر کشورهای دنیا تمایل برای انجام بینی های طبیعی تر رو به ازدیاد است.

بیشتر بخوانید
عمل پروتز گونه

آناتومی بینی

عمدتا عناصر تشکیل دهنده بینی عبارتست از: پوست، بافت های زیر جلدی، غضروف، استخوان و مخاط می باشد.

اما آن چیزی که بیشتر از همه موجب تعیین شکل بینی می شود چه در بینی های عمل نکرده و چه در بینی های که عمل شده اند. تعیین کننده نوع پوست و کیفیت غصروف های بینی است. بر همین اساس که معمولا پزشکان بینی را براساس نوع پوست و کیفیت غضروف های بینی به سه نوع مختلف تقسیم می کنند.

 • تیپ (نوع) اول که در واقع یک سر طیف است. در این تیپ بینی ها با پوست بسیار نازک و غضروف های بسیار قوی است. معمولا نژاد اروپایی خصوصا شمال اروپا دارای چه نوع بینی ها هستند. به عبارت دیگر دارای بینی های خیلی استخوانی با پوست بسیار نازک هستند.
 • تیپ دوم بینی های هستند که پوست بسیار ضخیم و بسیار چرب با غضروف های بسیار ظریف و بسیار ضعیف که در واقع به آنها بینی های گوشتی گفته می شود. معمولا نژاد جنوب شرقی و شرق آسیا دارای بینی های با چنین ویژگی ها می باشند.
 • تیپ سوم حد وسط این دو طیف است یعنی بینی های که با پوست معمولی، غضروف های معمولی و احیانا یک قوز چه استخوانی و چه غضروفی در پشت بینی دارند. معمولا نژاد خاورمیانه ای خصوصا نژاد ایرانی دارای چنین بینی های هستند.

مزیت جراحی بینی طبیعی

 • تنفس راحت
 • زیبایی طبیعی
 • عمل مجدد

افرادی تحت عمل جراحی بینی طبیعی قرار می گیرند می توانند چند سال بعد در صورت تغییر نظر و یا سلیقه دوباره جراحی کند.

 • ظاهر بینی طبیعی برای سن های مختلف
بیشتر بخوانید
نامتقارن بودن سوراخ های بینی

جراحی بینی طبیعی در واقع سبب می شود تا یک بینی چهارفصل داشته باشید. یعنی یک بینی متناسب با سنین کودکی تا پیری فرد جراحی می شود.

جراحی بینی طبیعی به جراحی اطلاق می شود که جراح عمدتا تمرکز بر روی رفع عیوب اولیه و اصلی بینی دارد و بعد از عمل کمتر کسی متوجه می شود که فرد بینی اش را عمل کرده است. دکتر فرشته عبدالمطلبی بهترین جراح بینی در کرج با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی این عارضه می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32219600-02632227740 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

نشانه های بینی طبیعی

هر کدام از موارد زیر باید متناسب با دیگر اجزای صورت و در اندازه های استاندارد طبیعی باشد.

 • سوراخ های بینی به اندازه زیاد کوچک نمی شوند
 • دست نخوردن شکل و محل قرار گیری سوراخ های بینی
 • تیز نشدن نوک بینی
 • قوس بینی بطور طبیعی و به میزان کم
 • ایجاد یک زاویه مناسب بین بینی و پیشانی
 • ایجاد یک زاویه مناسب بین بینی و لب

سوالات متداول جراحی بینی طبیعی

 • آیا جراح در جراحی بینی طبیعی نقشی دارد ؟

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی عکس برداری های لازم از زاویه های مختلف صورت و بینی شما انجام می شود و جراح بینی با آنالیز کردن بینی و فرم صورتتان و بررسی دقیق این عکس ها جراحی را به نحوی انجام می دهد که اثری از جراحی در آن دیده نمی شود و ظاهری طبیعی و متناسب با فرم و سایر اجزای صورت پیدا می کند. در نتیجه باید گفت انتخاب جراح مناسب در جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است.

بیشتر بخوانید
جراحی اتوپلاستی

همانطور که می دانید بینی افراد به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند، ضخامت پوست عامل اصلی تعیین کننده نوع بینی است بینی های استخوانی دارای پوست نازکی هستند در صورتی که بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند. در بینی های استخوانی چون دارای پوست نازکی هستند جراح می تواند تغییرات را بر روی بینی راحت تر ایجاد کند و نتیجه کار به نسبت بیشتر نمایان شود. در صورتی که در جراحی بینی گوشتی که دارای پوست ضخیمی می باشد موجب می شود ظرافت هایی که پزشک در جراحی خود بکار می برد مشاهده نشود.

هزینه جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی مطابق با نوع بینی و نحوه جراحی تحت نظر متخصص گوش و حلق و بینی تعیین می شود. هزینه جراحی رینوپلاستی بر اساس نوع پوست و فرم بینی متفاوت است. بدین ترتیب هزینه جراحی بینی گوشتی با بینی های استخوانی با یکدیگر فرق دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین جراح بینی در کرج به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی بازسازی بینی

جراحی انحراف بینی

بیهوشی در جراحی بینی

بخیه در جراحی بینی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه