مدت زمان مطالعه ۲۰ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / عمل بینی و همه چیز درباره آن

عمل بینی و همه چیز درباره آن

اگر شما هم  از طرفداران یا متقاضیان جراحی زیبایی بینی هستید و قصد دارید بینی خود را عمل کنید تا به زیبایی و تناسب مورد نظر خود دست یابید، می توانید با خواندن مطالب زیر و تماشای فیلم واقعی انواع جراحی بینی آگاهی و اطلاعات کافی را برای تصمیم گیری صحیح کسب کنید.

فیلم واقعی عمل بینی در کرج

 

عکس عمل بینی

بررسی عکس های قبل و بعد از عمل بینی از جمله راه های موثر در انتخاب شکلی از بینی است که مورد نظر بیمار است و می تواند در نمونه های جراحی شده، بینی هایی با شکل و اندازه بینی خود را بررسی کند و متناسب ترین بینی برای صورت خود را با کمک و مشاوره های جراح پیش از عمل انتخاب نماید. چند نمونه از تصاویر قبل و بعد از جراحی بینی در کرج، توسط دکتر فرشته عبدالمطلبی را ملاحظه می کنید.

نمونه تصاویر جراحی زیبایی بینی

عمل بینی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در دنیا است که آمار متقاضیان آن در کشور های مختلف رو به افزایش است.

نحوه عمل بینی

نحوه عمل بینی با توجه به تکنیکی که جراح در نظر دارد متفاوت است البته نوع جراحی و هدف آن نیز مهم است. نحوه عمل بینی  دکتر فرشته عبدالمطلبی  در فیلم زیر نمایش داده می شود. با مشاهده این فیلم اطلاعات کافی از مراحل عمل بینی را به دست آورید.

فیلم واقعی صفر تا صد عمل بینی با دکتر فرشته عبدالمطلبی

سوال های مخاطبانکدام بینی زیباتر است؟

بسیارند کسانی که اصرار دارند بینی مشابه بینی مدل ها، بازیگران یا دوستان خود داشته باشند. توصیه ما به این افراد این است که آنچه در عمل بینی از هر چیزی مهم تر است تناسب بین اجزای صورت، زیبایی در عین عملکرد طبیعی و سلامتی شماست. ضمن این که ضخامت پوست بیمار در تغییر شکل هایی که مد نظر جراح است تاثیر می گذارد در واقع بینی های گوشتی که دارای پوستی ضخیم هستند به راحتی تغییرات لازم برای بینی عروسکی را پذیرا نیست و ممکن است مشکلاتی را برای بیمار به ارمغان آورد.

زیباترین مدل بینی
محبوب ترین مدل بینی کدام است؟

در ایران چه شکلی از بینی پر طرفدار تر است؟

عمل زیبایی بینی یکی از عمل های است که امروزه در بین تمامی افراد جامعه اعم از مرد و زن شیوع بسیاری پیدا کرده است و به همین دلیل جراحان و متخصصان بی شماری در این زمینه وجود دارند که با تجربه فراوان بیماران بسیاری را به چهره مورد علاقه خود رسانده اند. این جراحی برای برطرف کردن معایب بینی انجام می شود و حال اینکه معایب ظاهری بینی می تواند علل مختلفی داشته باشد. در ایران مدل بینی طبیعی، نیمه فانتزی و عروسکی ( فانتزی) از پرطرفدار ترین فرم های بینی است.

عمل بینی طبیعی

جراحی بینی به قصد تغییر شکل آن و رفع نقایصی هم چون؛ کج بودن بینی، انحراف تیغه بینی، قوز بینی، بزرگی یا عدم تقارن پره های بینی، افتادگی نوک بینی و … به شکلی که متناسب با سایر اجزای صورت باشد و قوس و زاویه ی خاصی روی آن تعبیه نشود، جراحی بینی طبیعی است. این نوع جراحی پر طرفدار ترین انواع عمل بینی است که مردان و زنانی که قصد دارند دیگران با دیدن آن ها متوجه جراحی شان نشوند، به این جراحی رو می آورند. لازم به ذکر است که عمل بینی به شکل طبیعی کمترین عوارض را در تنفس بیمار ایجاد می کند.

بعد از عمل بینی طبیعی
تصویر قبل و بعد از عمل زیبایی بینی

جراحی بینی نیمه فانتری

بینی های نیمه فانتزی در میان زنان، متقاضیان زیادی دارد از نشانه های بارز بینی نیمه فانتزی سایزی کوچکتر از بینی طبیعی و دارای قوس های ظریفی است و نوک بینی به مقدار اندکی به سمت بالا متمایل است. در واقع نتیجه عمل بینی نیمه فانتزی چیزی حد وسط بینی عروسکی و طبیعی است. این نوع از بینی ها نیز مانند بینی طبیعی اختلالی در تنفس ایجاد نمی کنند.

تجربه بیمار بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

 

 

بینی عروسکی

این دسته از بینی ها در بین مردان متقاضیان چندانی ندارد اما زنان زیادی متقاضی جراحی بینی خوب به این شکل هستند. در این مدل بینی سایزی بسیار کوچکتر از اندازه طبیعی بینی دارد، قوس بینی و زاویه ی آن با لب بالایی زیاد است و بینی به وضوح سربالا است و سوراخ های کوچکی نیز دارد. در میان زنان ایرانی این نوع از بینی به جای بینی های گوشتی و بزرگ خود بسیار جذاب و خوشایند است. لازم به ذکر است که اصرار بیمار به جراحی عروسکی علی رغم توصیه پزشک، می تواند به علت کوچک بودن بینی اختلالات تنفسی برای  فرد ایجاد  کند.

فیلم جراحی بینی عروسکی

عمل بینی مردانه

در بین مردان عمل بینی طبیعی محبوبیت ویژه ای دارد اما به این معنی نیست که جراحی فانتزی متقاضی نداشته باشد. برخی مردان به دلیل اختلالات تنفسی و پولیپ به قصد درمان و برخی نیز به هدف زیبایی به عمل بینی مردانه روی می آورند. نمونه های تصاویر قبل و بعد از عمل بینی مردانه را مشاهده می کنید.

قبل و بعد از عمل بینی مردانه 

رایج ترین شکل بینی در ایران

افرادی که قصد جراحی کردن بینی خود را دارند،  معمولا دارای یکی از دو شکل بینی یعنی بینی های گوشتی یا استخوانی هستند. امکان وجود انحراف، افتادگی نوک بینی، کج بودن تیغه بینی، بزرگی پره های بینی، پولیپ و … از دیگران اختلالاتی است که افراد را ترغیب به جراحی بینی می کند. عمل بینی لزوما به دلیل زیبایی انجام نمی شود و در بسیاری از موارد علاوه بر جنبه زیبایی، هدف درمانی نیز در پی دارد.

 

عمل بینی استخوانی

در کشور های اروپایی به دلیل داشتن بینی های استخوانی، این نوع جراحی بینی رواج بیشتری دارد اما در ایران به دلیل نژاد و ژنتیک بینی ها بیشتر گوشتی و بزرگ هستند. نمونه هایی از تصاویر قبل و بعد از جراحی بینی استخوانی را مشاهده می کنید.

فیلم واقعی جراحی بینی استخوانی _ قبل و بعد از عمل

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی در واقع عمل بینی است که پیش از جراحی حالتی گوشتی دارد. این اصطلاح به این معناست که پوست بیمار نسبتا ضخیم است و در شکل دهی و نتیجه جراحی تاثیر زیادی دارد.

انیمیشن عمل بینی گوشتی

 

سوال های مخاطبان

بازیگران بینی خود را چگونه عمل می کنند؟

آنچه در زیبایی مدل ها و بازیگران نقش حیاتی ایفا می کند تناسب و زیبایی بینی در کنار سایر اجزای صورت آن هاست، بازیگران نیز هم چون دیگر افراد به دنبال جراحی بینی خود به شکلی هستند که بیشترین تناسب و زیبایی را برای چهر شان به ارمغان آورد، افرادی که به دنبال کسب بینی مشابه بازیگران مورد علاقه خود هستند، اساسا رویکرد اشتباهی را برای عمل زیبایی اتخاذ کرده اند، زیرا نوع بینی پیش از جراحی، مختصات صورت، اندازه و شکل چشم ها، دهان، پیشانی، گونه و چانه در افراد مختلف متفاوت است و نتایج مختلفی را ایجاد می کند. پس دیدی واقعی نسبت به مناسب ترین شکل بینی برای زیبایی بیشتر صورت خود داشته باشید.

 

چگونه برای جراحی بینی آماده شویم؟

آمادگی برای عمل بینی یکی از مواردی است که به موفقیت جراحی و رسیدن به نتیجه دلخواه بیمار کمک شایانی می کند. به همین منظور در ادامه مهم ترین نکاتی که با رعایت آن ها آماده ی عملی موفقیت آمیز می شوید، ملاحظه می کنید:

 1. تحقیق و بررسی کافی را در حین انتخاب پزشک اعمال کنید تا با اطمینان به پزشک، خیالی آسوده داشته باشید.
 2. در جلسه مشاوره قبل از عمل با پزشک خود صحبت کرده و رویکردی واقع بینانه نسبت ب “یجه عمل اتخاذ کنید.
 3. اگر توصیه پزشک به شما اجتناب از فرم بینی مورد نظرتان است، با اصرار به این مسئله سلامتی خود را به خطر نیاندازید.
 4. هر آنچه باعث استرس بیشتر می شود از خود دور کنید.
 5. آزمایش های پیش از عمل را جدی بگیرید و جراح را در جریان سابقه ی پزشکی و سلامت عمومی خود قرار دهید.
 6. اگر عادت به مصرف دخانیات دارید لازم است از چند هفته پیش از عمل، استعمال دخانیات را متوقف کنید زیرا اکسیژن رسانی به بافت ها و روند طبیعی گردش خون را مختل می کند.
 7. چند هفته پیش از روز عمل بینی، داروهای ضد انعقاد خون و آسپرین را قطع کنید.
 8. لازم است مدت ۸ ساعت پیش از عمل بینی دست از آشامیدن یا خوردن بکشید.
 9. استحمام در شب قبل از عمل را فراموش نکنید.
نتیجه عمل بینی فانتزی
بعد از عمل بینی عروسکی

 

تکنیک های مختلف عمل بینی

برای انجام عمل بینی دو تکنیک اصلی وجود دارد که به اصطلاح جراحی باز و جراحی بسته شناخته می شوند.

همان طور که می توان از اسم آن ها این چنین استنباط کرد:

 • عمل بینی بسته با ایجاد برش های داخلی در بینی انجام می شود با وجود اینکه این نوع از عمل دسترسی کانل به بخش های مختلف ساختار بینی را به پزشک نمی دهد اما با توجه به نوع جراحی نسبت به جراحی باز بینی در اولویت است. یکی از مزایای این روش جراحی این است که برش بر روی سطح پوست داده نمی شود.
 • جراحی بینی به روش باز جهت جراحی های پیچیده و بدشکلی های شدید انجام می گردد در این روش برش بر روی سطح پوست داده می شود و پوست کاملا از روی اسکلت بینی برداشته می شود و جراح دسترسی خوبی به تمامی قسمت های اسکلت بینی دارد. در جراحی باز بینی حد فاصل دو سوراخ بینی برش داده شده و با بلند کردن پوست، جراح دسترسی کامل به غضروف بینی و بافت های آن خواهد داشت. شکل دهی به بینی در این شرایط بهتر صورت می گیرد اما جای زخم های حاصل از جراحی ممکن است تا مدت ها بعد از عمل باقی بماند و نیازمند مراقبت و استفاده از پماد باشد.

تکنیک جراحی بینی به صلاح دید پزشک و بسته به نیاز و نتیجه ی مورد نظر بیمار تعیین می شود.

تکنیک های جراحی بینی
قبل و بعد از جراحی بینی مردانه

 

فیلم عمل بینی

دیدن انیمیشن ها یا فیلم واقعی عمل بینی باعث می شود کلیتی از آنچه حین جراحی رخ می دهد در تصورات بیمار ایجاد شود و با اطمینان خاطر و آرامش تصمیم به جراحی بینی می گیرد. علاوه بر آن دقت و ظرافت کار جراح و لزوم رعایت نکات بعد از جراحی را به خوبی درک می کند، ضمن این که بهترین جراح بینی را انتخاب می کند.

فیلم واقعی عمل بینی استخوانی با دکتر فرشته عبدالمطلبی

سوال های مخاطبان

بعد از عمل بینی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

همان طور که آمادگی پیش از عمل و روند جراحی حائز اهمیت است مراقبت های بعد از عمل نیز در مدت بهبودی، نتیجه عمل و سلامتی بیمار نقش بسزایی ایفا می کند. برای رسیدن به نتایج مطلوب رعایت توصیه های پس از جراحی بینی ضروری می باشد و به نوعی می تواند تکمیل کننده جراحی باشد. بعد از عمل بینی نکات زیر را رعایت کنید:

توصیه های بعد از عمل بینی _ در دوران نقاهت بعد از عمل بینی چه باید کرد؟
 
 1. تا یک هفته استراحت مطلق داشته باشید.
 2. چند روز اول بعد از عمل از کمپرس یخ استفاده کنید تا با کاهش جریان خون در آن ناحیه، درد و کبودی را التیام دهد.
 3. غذاهای شور نخورید زیرا باعث افزایش فشار و جریان خون در نتیجه تورم بیشتر بینی و به تعویق انداختن بهبودی تان می شود.
 4. از بینی خود مراقبت کنید؛ بدیهی است که بعد از عمل هنوز اتصال بین بافت های بینی برقرار نشده و هر گونه ضربه و فشار می تواند باعث آسیب جدی، خونریزی و تغییر شکل بینی گردد.
 5. راجع به اولین استحمام بعد از عمل از پزشک خود سوال کنید.
 6. تا حد امکان از خندیدن، جویدن و حرف زدن زیاد بپرهیزید.
 7. فعالیت های سنگین، بلند کردن وسایل، پایین انداختن سر  ورزش های شدید را به زمان دیگری موکول کنید
 8.  به پشت بخوابید و با بالش اضافه زیر سر خود را بالا تر ببرید.
 9. قرار گرفتن عینک های طبی یا آفتابی و هر شی اضافه ای روی بینی اکیدا ممنوع است.
 10. به مدت دو ماه مرتب چسب زدن به بینی را ادامه دهید این فرایند را همان طور که پزشک به شما آموزش داده است انجام دهید.
 11. بهداشت را رعایت کنید و چسب بینی خود را هر شبانه روز تعویض کنید.
 12. در صورت عطسه یا سرفه برای اینکه فشار کمتری به بافت بینی وارد شود، دهان خود را باز کنید.
 13. غذاهای آبکی و مقوی بخورید.
 14. تا چند وقت از فین کردن و بیرون دادن هوا با فشار زیاد از بینی خودداری کنید.
 15. سیگار نکشید، اکسیژن رسانی و ترمیم بافت های بینی را مختل کرده و گردش خون را با مشکل رو به رو می کند. ضمن آسیب های جدی ای که دود سیگار برای بیمار به همراه دارد.
 16. نحوه خوابیدن پس از عمل بینی بهتر است به گونه ای باشد تا فرد راحت تر بتواند نفس بکشید به همین منظور بهتر است سر کمی بالاتر از تمامی اندام های بدن باشد.
 17. در صورت داشتن تامپون، تامپون بینی پس از دو تا سه روز برداشته می شود و شستشو بینی پس از جراحی، برداشتن تامپون بینی با قطره های تجویزی پزشک در ساعت معین استفاده شود.
 18. جهت شستشو بینی می توانید از سرم های شستشو نیز استفاده نمایید.
مراقبت های بعد از عمل بینی
توصیه های بعد از جراحی بینی

 

سوال های مخاطبان

چسب بینی را چگونه تعویض کنیم؟

آنچه در تعویض چسب بینی مهم است ویژگی های پوست صورت و میزان چربی آن است. افرادی که دارای پوست های ضخیم و چرب هستند بهتر است روزانه چسب بینی خود را تعویض کنند. زیرا چربی پوست باعث می شود خاصیت چسبندگی چسب ها تحلیل رفته و اتصال لازم را با پوست ایجاد نکند. اما کسانی که پوستی خشک دارند می توانند یک روز در میان چسب بینی خود را عوض کنند.در شرایطی که چسب بینی کثیف، خیس یا آلوده شد، حتما آن را تعویض کنید و مراقب بهداشت پوست خود باشید. فیلم واقعی چسب زدن بعد از عمل بینی را مشاهده می کنید.

فیلم نحوه صحیح چسب زدن به بینی

 

 

چسب زدن به بینی تا چند وقت بعد از عمل لازم است؟

توصیه های مربوط به چسب زدن بعد از عمل بینی، نحوه چسب زدن و مدت زمان آن امری سلیقه ای نیست و بر اساس کتاب تاردی است و طبق آن بیمار باید به مدت دو ماه بعد از عمل بینی به چسب زدن مداوم ادامه دهد. بعد از گذشت دو ماه تحت نظر پزشک و با بررسی وضعیت بینی و تورم آن می تواند طب برنامه ریزی سه شبانه روز چسب نزند و مجدد سه شبانه روز چسب بزند در دور بعد یک هفته چسب نزند و سه روز چسب بزند و… این روند ادامه پیدا می کند و به شرطی که بینی بیمار دچار تورم ناگهانی نشود، در نهایت چسب زدن به بینی قطع می شود.

فیلم تعویض چسب بینی بعد از عمل

سوال های مخاطبانچه علائمی بعد از عمل بینی طبیعی است؟

پس از خروج بیمار از اتاق عمل و به هوش آمدن او، چندین ساعت تحت مراقبت است که در صورت حساسیت به مواد بیهوش کننده، اقدامات لازم در بیمارستان فراهم شود. لخته ی خون در چشم ها، کبودی شدید زیر چشم و گونه، تورم بالای بینی و لب ها از علائم طبیعی ناشی از عمل بینی است که جای نگرانی ندارد و در هفته های اول بعد از عمل به مرور بهبود می یابد. آنچه مستلزم نگرانی و اقدامات است تداوم هر کدام از این موارد یا شدت آن ها است که باید به پزشک اطلاع داده شود.

عوارض عمل بینی

بین عوارض و علائم پس از جراحی بینی تفاوت بسیاری وجود دارد و عوارض در واقع علائمی است که بعد از عمل بینی ظاهر می شود و پس از طی دوران نقاهت و بهبودی کامل هم چنان باقی می ماند. از عوارض احتمالی عمل بینی می توان به نفس کشیدن های صدا دار که معمولا بر اثر آسیب به بافت های بینی، حین عمل ایجاد می شود و در مواقع حاد اختلالات تنفسی برای بیمار ایجاد می کند که با مراجعه به پزشک عموما جراحی مجدد بینی تجویز می شود. خونریزی نیز از علائمی است که ادامه داشتن آن با شدت زیاد یا در مدت طولانی یک عارضه محسوب شده و نیازمند مراجعه به پزشک است. خونریزی های شدید بینی پس از عمل به دلیل آسیب به عروق خونی بینی است. عوارض عمل بینی به دو دسته تقسیم می شود. عمل بینی همانند دیگر عمل های زیبایی، عوارض جانبی نظیر تورم و کبودی را دارد که این عوارض احتمالی ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود و جایی هیچ گونه نگرانی نیست . اما شایان ذکر است که برخی از عوارض ناشی از جراحی می باشد که این نوع عارضه ها توسط افراد نامتخصص رخ می دهد . لذا بهتر است برای پیشگیری از چنین عارضه های حتما در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.

سوال های مخاطبانخندیدن بعد از عمل بینی قدغن است؟

پس از عمل بینی مدت زمانی لازم است تا غضروف و پوست بینی و بافت های آن به یکدیگر متصل شوند در این دوران هر فعالیتی که با انقباض و انبساط ماهیچه های صورت باعث فشار و کشیدگی پوست شود می تواند باعث جدا شدن این بافت ها، خونریزی و آسیب به شکل بینی شود. خندیدن بعد از عمل بینی می تواند بخیه های پس از جراحی را نیز باز کند. تا حد ممکن از خندیدن شدید بپرهیزید.

 

رژیم غذایی بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی بیمار دچار بی حالی و بی اشتهایی می شود و می تواند غذاهایی که تمایل دارد بخورد، محدودیت غذایی خاصی وجود ندارد و غذاهایی که توانایی مصرف آن ها را دارد ترجیحا غذاهای نرم و آبکی که نیاز به جویدن ندارد بسیار مناسب است. ضمن اینکه مصرف مواد غذایی شور باعث به تعویق انداختن بهبودی و افزایش ورم بینی می شود پس تا حد ممکن از مصرف؛ ، پفک، تخمه، فست فود ها، غذاهای پر نمک و… خودداری شود.

چه غذاهایی بعد از عمل بینی به تسریع بهبودی کمک می کند؟
 
سوال های مخاطبان

خوردن کرفس و آناناس بعد از عمل بینی توصیه می شود؟

درست است که خوردن کرفس و آناناس بعد از عمل بینی باعث سرعت بخشیدن به کاهش تورم و کبودی های بیمار می شود اما نکته ی قابل توجه این است که مصرف کرفس و آناناس بیشتر از حد معمول و طبیعی موجب ضعف و بی حالی بیمار می گردد علاوه بر آن با تاثیری که در کاهش انعقاد خون دارد باعث می شود خونریزی بیمار و تجمع خون های زیر مخاط بینی که هماتوم نام دارد افزایش یابد.

سوال های مخاطبان

ورزش کردن بعد از عمل بینی مشکلی ایجاد می کند؟

بعد از عمل بینی هم بستگی و اتصال بین بافت های بینی به طور کامل شکل نگرفته است و فعالیت های شدید مانند ورزش های حرکتی جدی می تواند به بافت بینی آسیب زده و خونریزی ایجاد کند. ضمن اینکه خطر اصابت اشیا، زمین خوردن و حوادث این چنینی در ورزش احتمال بیشتری دارد و مراقبت از بینی تازه جراحی شده را مختل می کند. در دوران نقاهت پس از عمل از نرمش های سبک در محیط امن استفاده کنید و فعالیت های شدید ورزشی را به زمان بهبودی کامل خود موکول کنید.

سوال های مخاطبان

رابطه جنسی بعد از عمل بینی می تواند باعث آسیب به بینی شود؟

منع رابطه ی جنسی بعد از عمل بینی وجود ندارد صرفا از فعالیت هایی که احتمال آسیب به بینی را بالا می برد خودداری شود. بهتر است بعد از بهبودی بیمار انجام شود.

 

 

هزینه عمل بینی در سال 99

هزینه جراحی بینی در ایران به دو بخش هزینه آزمایش ها و خدمات و ابزار مصرفی بیمار به علاوه هزینه بیمارستان، اتاق عمل و بخش دیگر مربوط به  جراح است. بدیهی است با افزایش هزینه های این متغیر ها هزینه عمل بینی افزایش خواهد یافت. صحبت های دکتر فرشته عبدالمطلبی را در خصوص هزینه عمل بینی در سال 99 ملاحظه می فرمایید.

 هزینه عمل بینی در سال 99 چقدر است؟

بیهوشی یا بی حسی در عمل بینی

با توجه به میزان فعالیت و روند جراحی بینی در مواقعی از بی حسی موضعی استفاده می شود. استفاده از بی حسی موضعی با توجه به هشیار بودن بیمار حین عمل و شنیدن صدای ابزار و تجهیزات احساس نارضایتی و ترس داشته باشد ضمن اینکه احتمال احساس درد و فشار حین جراحی نیز وجود دارد و برای بیماران آزار دهنده است. بنابراین توصیه می شود به جز در مواردی که کار روی بینی بیمار بسیار جزیی است از بیهوشی عمومی برای جراحی بینی استفاده شود.

برای جراحی بینی بی حسی بهتر است یا بیهوشی؟

 

اضطراب و ترس از جراحی بینی

ترس از عمل بینی در بسیاری از بیماران شایع است استرس و ترس بیش از حد لازم به مدیریت است و برای کمک به این دسته از بیماران پزشک مصرف داروهای رفع اضطراب را توصیه می کند. این ترس معمولا ناشی از دو مسئله ی مهم است یکی ترس از عمل و بیهوشی و دیگری نتیجه ی جراحی که آیا به ظاهر مد نظر خود دست می یابند یا خیر؟ افزایش آگاهی و دیدن نمونه های زیاد جراحی و تصاویر قبل و بعد از عمل بینی می تواند در کمک به این افراد موثر باشد. صحبت های دکتر فرشته عبدالمطلبی را درباره ی ترس و اضطراب پیش از عمل بشنوید.

علت ترس و اضطراب قبل از عمل بینی

ارتباط آلرژی و رینوپلاستی

ابتلا به رینیت آلرژی پس از عمل بینی صحت ندارد و بیماران که زمینه آلرژی دارند با قرارگیری در برابر آلرژن های محیطی علائم را بروز می دهند و جراحی بینی هیچ تاثیری در درمان یا وخامت آلرژی ندارد و لازم است بیمارانی که سابقه آلرژی دارند به درمان خود تحت نظر متخصص آلرژی ادامه دهند.

جراحی بینی باعث رینیت آلرژی یا تشدید حساسیت می شود؟

عمل های همزمان با رینو پلاستی

 
چه جراحی هایی را می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد؟ اولین جراحی که قابل انجام به طور همزمان با رینوپلاستی است عمل بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک است. همچنین جراحی پروتز گونه، پروتز چانه و تزریق فیلر نیز می تواند در زمان جراحی بینی انجام شود.
 
فیلم عمل هایی که همزمان با جراحی بینی انجام می شود؟

سوال های مخاطبانجراحی بینی به درمان سینوزیت کمک می کند؟

آیا عمل بینی در رفع بیماری سینوزیت تاثیری دارد؟ در شرایطی که دلیل سینوزیت بیمار انحراف شدید بینی و تنگ شدن یا انسداد مجرای خروج سینوس ها باشد در این شرایط با انجام عمل جراحی سپتوپلاستی و رفع انحراف بینی، سینوزیت بیمار نیز درمان می شود.

سینوزیت با عمل بینی درمان می شود؟
 

 

سوال های مخاطبانکسی که کم خونی دارد می تواند عمل بینی انجام دهد؟

 
 
 
افرادی که دارای کم خونی شدید هستند نمی توانند تا قبل از بهبودی و درمان مشکل کم خونی تحت جراحی قرار بگیرند. اما در مواقعی که بیمار دچار کم خونی خفیف است به دلیل این که رینوپلاستی جز جراحی های با خونریزی بالا محسوب نمی شود عمل بینی بلامانع است. در حقیقت افراد مبتلا به تالاسمی مینور نیز به دلیل اینکه کم خونی خفیف است در انجام جراحی بینی مشکلی وجود ندارد.
 
جراحی بینی بیمار دارای آنمی و تالاسمی
خلاصه مطلب
هرچه بیماران آگاهی بیشتری از شرایط لازم پیش از جراحی، نحوه ی عمل و نکات مراقبتی پس از آن داشته باشند، پروسه جراحی زیبایی بینی با موفقیت و سهولت بیشتری به اتمام می رسد و دستیابی به نتایج رضایت بخش افزایش می یابد. دانستن این مطالب به کسانی که قصد جراحی بینی دارند توصیه می شود. شما عزیزان می توانید پاسخ، پرسش های خود را از طریق ثبت در بخش دیدگاه ازدکتر فرشته عبدالمطلبی _ متخصص گوش، حلق و بینی _ جراح پلاستیک، دریافت کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 4.1]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

6 دیدگاه ها
 1. Kheili awli va jazab tozih dasin mmnon

  پاسخ
 2. من از مشکلات تنفسی بعد از عمل می ترسم اینایی که نفساشون صدا داره مشکلشون چیه؟

  پاسخ
  • سلام
   مشکلات تنفسی موقت بعد از عمل طبیعی است اما اگر مدت زیادی بعد از عمل هم چنان ادامه داشته باشد به پزشک مراجعه کنید.

   پاسخ
 3. man ta do mah chasb zadam vali bazam binim varam kard ta ye ruz chasb nazadam

  پاسخ
  • سلام
   همانطور که در مطالب توضیح داده شد لازم است به صورت مقطعی و کم کم چسب را کنار بگذارید از مدت زمان های کوتاه شروع کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − چهارده =

Call Now Buttonتماس با پزشک