دکتر فرشته عبدالمطلبی / علت افتادگی بینی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

علت افتادگی بینی

علت افتادگی بینی 

یکی از شاخص های مهم در جراحی بینی ، زاویه آن با لب بالا یا به اصطلاح سربالایی بینی است  اگر سربالایی بینی از حالت استاندارد کمتر باشد ، می گویند بینی فرد افتاده است . شناسایی علت افتادگی بینی برای بسیاری از جراحان ضروری است . لازم به ذکر است که در برخی بیماران ، افتادگی بینی در روزهای ابتدایی پس از جراحی بینی واضح و مشهود نیست و با گذشت زمان این اشکال آشکار می شود . به غیر از جراحی بینی ، مسائل دیگری بر افتادگی بینی اثرگذارند که مهم ترین انها عبارتند از ، بالا رفتن سن ، شکستگی بینی ، عادات فردی که با دستکاری بینی یا کشیدن آن به سمت پایین موجب پیدایش این عارضه می شود .

علت افتادگی بینی

اثر جراحی بینی و بیمار

تاثیر جراحی بر افتادگی بینی عموما دو گونه است : عمل و بیمار . اگر علت افتادگی بینی در اثر عمل بینی باشد ، به این خاطر این عارضه ایجاد شده که بافت های درونی و تشکیل دهنده ساختار درونی بینی تضعیف شوند به عنوان مثال اگر بافت های غضروفی پل بینی ضعیف شوند ، بافت های پایینی کم کم رو به پایین متمایل شده و شاهد افتادگی بینی خواهیم بود . همچنین اگر قبل از جراحی بینی افتاده بوده باشد و طی جراحی اقداماتی برای رفع افتادگی آن صورت نگیرد ، پس از جراحی میز عارضه پابرجا مانده و لازم است برای رفع آن اقدامات تخصصی از سوی جراح متبحر انجام گیرد . طبق نظر پزشک متخصص خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی اگر علت افتادگی بینی بیمار باشد ، به علت عدم استفاده موثر و منظم از چسب بینی ، خندیدن ، حرکات شدید ورزشی و جسمی ، بلند کردن اجسام سنگین و . . . در دوره نقاهت این عارضه را سبب می شود .

رفع افتادگی بینی

برای درمان این عارضه اقدامات تقویتی بسیار اثربخش و مفید است . اگر جراح در ترمیم بینی تبحر و تجربه کافی داشته باشد ، می تواند به کمک بافت های کمکی از جنس غضروف مشکلات ضعف ساختاری را رفع نموده یا اگر علت افتادگی بینی منشا دیگر داشت ، با انجام جراحی ثانویه مشکلات موجود را رفع نموده و ظاهر طبیعی و دلنشینی به بینی ببخشد . اگر استحکام غضروف های بینی برقرار باشد دیگر نیازی به الحاق بافت اضافی نخواهد بود و تنها بخش های زائد تراش داده می شوند  .

سایر خدمات دکتر عبدالمطلبی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی

ترمیم بینی و . . .

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

تلگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

اینستاگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

شماره تماس: 02632219600 – 02633222

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن
– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + نه =

Call Now Buttonتماس با پزشک