مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / علت افتادگی بینی

علت افتادگی بینی

علت افتادگی بینی 

یکی از شاخص های مهم در جراحی بینی ، زاویه آن با لب بالا یا به اصطلاح سربالایی بینی است  اگر سربالایی بینی از حالت استاندارد کمتر باشد ، می گویند بینی فرد افتاده است . شناسایی علت افتادگی بینی برای بسیاری از جراحان ضروری است . لازم به ذکر است که در برخی بیماران ، افتادگی بینی در روزهای ابتدایی پس از جراحی بینی واضح و مشهود نیست و با گذشت زمان این اشکال آشکار می شود . به غیر از جراحی بینی ، مسائل دیگری بر افتادگی بینی اثرگذارند که مهم ترین انها عبارتند از ، بالا رفتن سن ، شکستگی بینی ، عادات فردی که با دستکاری بینی یا کشیدن آن به سمت پایین موجب پیدایش این عارضه می شود .

علت افتادگی بینی

اثر جراحی بینی و بیمار

تاثیر جراحی بر افتادگی بینی عموما دو گونه است : عمل و بیمار . اگر علت افتادگی بینی در اثر عمل بینی باشد ، به این خاطر این عارضه ایجاد شده که بافت های درونی و تشکیل دهنده ساختار درونی بینی تضعیف شوند به عنوان مثال اگر بافت های غضروفی پل بینی ضعیف شوند ، بافت های پایینی کم کم رو به پایین متمایل شده و شاهد افتادگی بینی خواهیم بود . همچنین اگر قبل از جراحی بینی افتاده بوده باشد و طی جراحی اقداماتی برای رفع افتادگی آن صورت نگیرد ، پس از جراحی میز عارضه پابرجا مانده و لازم است برای رفع آن اقدامات تخصصی از سوی جراح متبحر انجام گیرد . طبق نظر پزشک متخصص خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی اگر علت افتادگی بینی بیمار باشد ، به علت عدم استفاده موثر و منظم از چسب بینی ، خندیدن ، حرکات شدید ورزشی و جسمی ، بلند کردن اجسام سنگین و . . . در دوره نقاهت این عارضه را سبب می شود .

رفع افتادگی بینی

برای درمان این عارضه اقدامات تقویتی بسیار اثربخش و مفید است . اگر جراح در ترمیم بینی تبحر و تجربه کافی داشته باشد ، می تواند به کمک بافت های کمکی از جنس غضروف مشکلات ضعف ساختاری را رفع نموده یا اگر علت افتادگی بینی منشا دیگر داشت ، با انجام جراحی ثانویه مشکلات موجود را رفع نموده و ظاهر طبیعی و دلنشینی به بینی ببخشد . اگر استحکام غضروف های بینی برقرار باشد دیگر نیازی به الحاق بافت اضافی نخواهد بود و تنها بخش های زائد تراش داده می شوند  .

سایر خدمات دکتر عبدالمطلبی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی

ترمیم بینی و . . .

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

تلگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

اینستاگرام دکتر عبدالمطلبی : drabdolmotalebi

شماره تماس: 02632219600 – 02633222

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

سپتوپلاستی
سپتوپلاستی

جراحی سپتوپلاستی، یک عمل جراحی است که بر روی سپتوم یا تیغه بینی انجام می شود. برخی از افراد به دلیل مشکلات ارثی یا حادثه،...

بیشتر بخوانید
جراحی بینی کج
جراحی بینی کج

آیا جراحی بینی کج به اصلاح فرم بینی و مشکلات تنفسی کمک میکند؟ جراحی بینی کج چگونه انجام می شود؟! هر زمان که در طول رشد آسیبی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

تماس با پزشک