مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی بینی / جراحی سوراخ های بینی

جراحی سوراخ های بینی

جراحی بینی می تواند به دلایل مختلفی برای بیمار انجام شود . جراحی سوراخ های بینی یکی دیگر از جراحی های بینی بوده که می تواند سبب زیبایی بیشتر بینی در افراد شود .در افراد با بینی های زیبا باید سوراخ های بینی  تا نوک بینی دو برابر باشد . با کمک این جراحی ،جراح بینی با هدف حفظ تقارن بینی و همچنین اندازاه سوراخ های بینی تا نوک بینی جراحی را برای بیمار خود انجام می دهد. بیشتر افراد بعد از جراحی بینی تصور می کنند، که می توانند نتیجه کار را بلافاصله بعد از جراحی  ببینند در حالی که این تصوری غلط می باشد، و حداقل 6 ماه زمان می برد تا فرد نتیجه کار را ببیند . اگر بعد از جراحی، تقارنی بین سوراخ های بینی خود احساس نکردید ، نگران نباشید تورم و کبودی عامل این عدم تقارن بینی سوراخ های بینی می باشد ،در نتیجه برای مقایسه سوراخ های بینی بهتر است حداقل 6 ماه بعد نتیجه کار را مشاهده کنید . 

تقارن سوراخ های بینی می تواند در زیبایی چهره افراد بسیار موثر باشد .با کمک جراحی سوراخ های بینی دیگر نباید نگران عدم تقارن سوراخ های بینی خود باشید. 

نامتقارن بودن سوراخ های بینی

هیچ گاه نباید بلافاصله بعد از جراحی بینی در رابطه با نتایج آن اظهار نظری داشته باشید . مراقبت های بعد از جراحی بینی عاملی موثر در داشتن یک نتیجه خوب از جراحی می باشد . گچ بینی ،تامپون بینی  و بافت هم بند بینی همگی می توانند در حفظ تقارن سوراخ های بینی موثر باشند . بهتر است که بعد از گذشت دوران نقاهت خود در رابطه با نتیجه جراحی قضاوت کرده و تصمیم به ترمیم بینی خود بگیرید . 

 جراح بینی بعد از جراحی به بیمار خود  در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی تجویزاتی میکند بهتر است تمام این نکات را طبق قاعده دقیق انجام دهید تا نتیجه مطلوبی بگیرید . مثلا اگر شما عینکی هستید بعد از جراحی بینی باید از لنز های طبی به جای عینک استفاده کنید و یا هیچ گاه بینی خود را ماساژندهید .زیرا این کار باعث می شود که بافت های بینی شما جابه جا شوند و باعث عدم هماهنگی در سوراخ های بینی شوند . 

کاندیدای مناسب برای جراحی سوراخ های بینی 

  • افرادی که دارای سوراخ های بینی بیش از حد بزرگی هستند. 
  • افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند. 
  • افرادی که انتظارات واقه بینانه از از نتیجه عمل دارند. 
  • افرادی که اطلاعات کافی از فواید و مضرات جراحی سوراخ های بینی هستند. 
  • افرادی که دارای سوراخ های بینی نامتقارن هستند. 
کاندیدای-مناسب-برای-جراحی-سوراخ-های-بینی

علت عدم تقارن سوراخ های بینی 

یکی از علت های متقارن نبودن سوراخ های بینی انحراف سپتوم کودال می باشد، که در حالت نرمال سپتوم کودال در خط میانی و در پشت کلوملا قرار دارد. نامتقارن بودن سوراخ های بینی برای افراد بسیار آزاردهنده بوده ولی می توان با جراحی این مورد را رفع کرد. به دلیلی اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد، این عدم تقارن بسیار مشهود بوده و در ظاهر افراد تاثیر گذاشته و موجب کاهش اعتماد به نفس آنان خواهد شد. 

در برخی از موارد بعد از عمل بینی افراد دچار عدم تقارن در سوراخ های بینی خواهند شد، در صورتی که به سادگی قابل تشخیص نباشد، مشکلی نداشته و طبیعی است اما در صورتی که این عدم تقارن مشهود باشد باید از جراحی برای برطرف کردن این نامتقارنی استفاده کرد. 

نحوه تشخیص برای جراحی سوراخ های بینی 

قبل از هر تصمیم گیری و اقدامی برای عمل، ابتدا پزشک متخصص سوراخ های بینی را برای سنجیدن میزان تقارن و تناسب آن با صورت بررسی خواهد کرد. زاویه بینی با اجزای صورت با اندازه گیری سوراخ های بینی از رو به رو و پایین و از بغل ها، مقایسه عرضی بینی با فاصله بین چشم ها، اندازه گیری عرض پایه بینی، میزان گشادی سوراخ های بینی و از زاویه پایین نسبت به نوک بینی و نسبت به طول سوراخ ها برسی خواهد شد. 

تشخیص-برای-جراحی-سوراخ-های-بینی

نحوه انجام جراحی سوراخ های بینی 

این جراحی که به نام جراحی آلارپلاستی نیز شناخته می شود، یک روش کم تهاجمی بوده که برای انجام آن از روش عمل بینی باز استفاده شده و برش هایی پس از بی حسی موضعی در قسمت بیرونی بینی و در محل برخورد سوراخ بینی با گونه ایجاد خواهد شد. سپس اندازه سوراخ های بینی را تغییر داده و در صورت نامتقارنی سوراخ های بینی آن ها را متقارن خواهد کرد. برای این کار و اینکه نتیجه کاملا طبیعی به نظر برسد باید با دقت بالایی یک لایه باریک از بافت داخل بینی جدا شود و سوراخ های بینی متناسب با سایر اجزای صورت بیمار باشد. در انتها نیز محل برش بخیه زده خواهد شد. این جراحی در مدت زمانی یک ساعت به طول خواهد انجامید. 

مزایای جراحی سوراخ های بینی

بهبود تقارن سوراخ ها و حفظ تعادل 

کوچک تر شدن سوراخ های بینی 

بهبود و افزایش زیبایی ظاهر بینی 

افزایش اعتماد به نفس 

دوران نقاهت جراحی سوراخ های بینی 

زمان بهبودی و دوران نقاهت این جراحی نسبت به جراحی های دیگر کم تر و سریع تر می باشد. پس از گذشت 7 روز از جراحی ورم و قرمزی بینی کاهش پیدا کرده و افراد می توانند برای برداشتن بخیه های سطحی به بهترین جراح بینی مراجعه کنند. خط ناشی از باقی ماندن جای بخیه ها پس از گذشت مدتی به تدریج محو خواهد شد، همینطور قرمزی و تورم بینی نیز پس از گذشت یک الی دو هفته نیز کاهش پیدا خواهد کرد. بهبودی کامل نیز پس از گذشت یک الی 3 ماه از جراحی سوراخ های بینی به دست خواهد آمد. افراد می توانند یک روز پس از جراحی به فعالیت های روزانه خود پرداخته و دو هفته پس از جراحی نیز فعالیت های ورزشی را آغاز کنند. 

عوارض جراحی سوراخ های بینی 

در صورتی که این جراحی توسط جراح بینی با تجربه و با مهارت انجام شود، عوارض شدیدی نداشته و تنها عوارض جزئی مانند تورم و قرمزی و شاید مقداری خونریزی داشته باشد که طبیعی بوده و پس از گذشت مدتی از بین خواهد رفت. 

سخن پایانی 

جراحی سوراخ های بینی از حساسیت بالایی برخوردار است، چرا که باید به صورتی جراحی انجام شود، که کوچک کردن سوراخ های بینی به حدی باشد تا مشکلات تنفسی برای بیمار ایجاد نشود و هم چنین سوراخ های بینی با سایر اجزای صورت متناسب و با یکدیگر نیز متقارن باشد. بنابراین برای انجام این جراحی باید به بهترین جراح بینی مراجعه کنید. 

سایر خدمات دکتر عبدالمطلبی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی

ترمیم بینی و . . .

راه های ارتباطی دکتر عبدالمطلبی جراح بینی کرج

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

Call Now Buttonتماس با پزشک