(026) 32219600 - 32262895
کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهار راه طالقانی، ساختمان قائم، طبقه 5، واحد 14
دکتر فرشته عبدالمطلبی / جراحی گوش / جراحی زیبایی لاله گوش
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی زیبایی لاله گوش

غیر از عمل بینی که جز شایع ترین جراحی های زیبایی به شمار می آید، جراحی زیبایی لاله گوش هم جز شایع ترین جراحی های زیبایی به شمار می آید . البته جراحی زیبایی لاله گوش انواع مختلفی دارد که شایع ترین آن برجستگی لاله گوش می باشد . زاویه نرمال بین سر و گوش به طور متوسط بین بیست و پنج تا سی و پنج درجه می باشد در این صورت نرمال است و نیاز به جراحی ندارد . در صورتی که این زاویه بیش از 40 درجه باشد نیاز به جراحی زیبایی دارد .

جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی زیبایی لاله گوش

کاربرد جراحی زیبایی گوش

کاربرد اصلی این جراحی برای کودکانی است که در هنگام تولد گوش نداشته اند و یا گوش های غیر طبیعی دارند . البته خیلی کاربرد های دیگر هم دارد در مواقعی که ضرباتی به گوش وارد می شود و یا اگر گوش پاره شود می توانید از این جراحی برای برطرف کردن نواقص استفاده نمایید . علاوه بر این برای افرادی که گوش های با ظاهر آینه ای و بزرگ دارند هم کاربرد دارد .

بهترین زمان جراحی زیبایی لاله گوش

بهترین زمان جراحی زیبایی لاله گوش حدود سن 5 – 6 سالگی می باشد، اما در خیلی از موارد والدین راضی به عمل کودک خود نمی شوند و در بزرگسالی به درخواست خود فرد جراحی انجام می شود که این مسئله در ایران بسیار شایع است .

نحوه جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی زیبایی گوش یک طرفه یا دو طرفه هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند . معمولا برش در جراحی از پشت گوش انجام می شود . پوست ناحیه پشت گوش با دقت از غضروف گوش جدا شده و کنار گذاشته می شود . قسمتی از غضوف گوش که باعث برجستگی و برجسته شدن گوش هست با دقت و با اندازگیری برداشته می شود . در نهایت با برداشتن غضروف و پوست اضافی گوش محل جراحی بخیه زده می شود و ترمیم انجام می گیرد . برش پشت گوش می باشد و هیچ ظاهر زیبایی نمایش داده نمی شود و در نهایت برش جراحی پانسمان مخصوص انجام می شود . لازم است به مدت دو ماه از این نوع پانسمان استفاده شود .

جراحی می تواند تحت بیهوشی ناقص و یا کامل انجام شود . معمولا مدت زمان جراحی در هر لاله گوش حداکثر 35 دقیقه خواهد بود و فرد به راحتی بعد از مدت دو ساعت از بیمارستان ترخیص خواهد شد .

در جراحی زیبایی لاله گوش کار های زیادی را می توان انجام داد و بسته به درخواست فرد مشخص می شود و برخی از افراد تمایل دارند گوش خود را کوچک و چسبیده قاعده جمجمه یا به صورت طبیعی با فاصله از قاعده جمجمه در هر دو صورت امکان پذیر خواهد بود .

دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح بینی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به جراحی بینی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و انجام مشاوره می توانید با شماره ی 32219600 – 026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر فرشته عبدالمطلبیمراجعه کنید .

ماندگاری جراحی زیبایی لاله گوش

ماندگاری جراحی زیبایی گوش دائمی و همیشگی بوده مگر در صورتی که حادثه ای برای فرد رخ دهد و شکل ظاهری گوش را تحت تاثیر قرار دهد .

عوارض جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی زیبایی لاله گوش یک جراحی بدون عارضه است، اما برخی از افراد هستند که از نحوه جراحی خود راضی نیستند که این موارد جز عوارض جراحی به شمار نمی آید و تنها بسته به جراح گوش دارد . لذا برای پیشگیری از چنین مشکلاتی بهتر است در انتخاب جراح خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

هزینه جراحی زیبایی لاله گوش

هزینه جراحی زیبایی لاله گوش با توجه به تغییرات در گوش، هزینه بیهوشی یا مواد بی حسی، هزینه داروها و وسایل جانبی، دستمزد جراح و دستمزد بیمارستان یا کلینیک متفاوت خواهد بود . لذا قبل از بررسی ها و ارزیابی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود . برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به جراح متفاوت خواهد بود .

نتیجه گیری

در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی لاله گوش را دارید بهتر است قبل از اقدام به جراحی برای دستیابی به بهترین نتایج با یک جراح زیبایی گوش مشورت نمایید تا از بروز عوارض ناشی از جراحی بپرهیزید و همچنین می توانید در خصوص زمان انجام جراحی نیز مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی گوش در کرج مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خانم دکتر فرشته عبدالمطلبی

جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و سر و گردن

– فارغ التحصیل پزشک عمومی از دانشگاه ایران در سال 1383

– فارغ التحصیل تخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه تهران در سال 1389

– عضو هیئت مدیره انجمن گوش، حلق وبینی ایران (شاخه کرج)

– دوره تکمیلی آندوسکوپی و راینولوژی

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک