مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

جراحی بینی پهن

جرای بینی پهن می تواند باعث افزایش زیبایی در چهره فرد شود . خوشبختانه امروزه جراحی زیبایی بینی به افرادی که دچار نقایصی در بینی خود هستند کمک می کند تا چهره آن ها جذاب تر و زیبا تر به نظر آید . افرادی که دارای بینی های پهنی می باشند می توانند با کمک جراحی بینی پهن، زیبایی خود را دو چندان کنند . بینی های افراد از نظر ساختار و ضخامت پوست به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شود. به بینی های پهن اصولا بینی های گوشتی نیز گفته می شود و بیشتر افرادی که دارای بینی های پهن می باشند از بینی خود راضی نمی باشند و اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند . این جراحی به دلیل غضروف ضعیف و پوست ضخیم بینی های پهن مشکل و پیچیده می باشد.  

عمل-بینی-پهن

در ادامه به بررسی کامل جراحی بینی پهن خواهیم پرداخت. 

کاندیدای مناسب برای عمل بینی پهن 

 • افراد دارای بینی های گوشتی با پوست ضخیم 
 • افراد دارای نوک بینی های پهن با غضروف ضعیف 
 • افراد دارای پره های بینی پهن و نواحی برجسته در کناره های بینی 
 • افرادی که دارای بینی های قوزدار نیستند. 
 • افرادی که دارای پهنای بینی بیشتر از 10 میلی متر می باشند. 
 • افرادی که دارای ایرادات در سر بینی خود هستند. 

اقدامات قبل از جراحی بینی پهن 

 • خودداری از مصرف قرص های رقیق کننده خون مانند وارفارین و آسپرین از و هفته قبل از عمل بینی پهن 
 • پرهیز از مصرف دخانیات و الکل 
 • خودداری از آرایش قبل از عمل در بانوان 
 • اصلاح ریش و سیبیل قبل از عمل در آقایان 
 • ناشتا بودن هشت ساعت قبل از عمل 
 • انجام آزمایشات قبل از جراحی 

نحوه عمل بینی پهن 

این جراحی را به دو روش جراحی بینی به روش باز و همینطور جراحی بینی به روش بسته می توان انجام داد. که در روش جراحی باز برش ها توسط جراح بر روی پوست بینی و از خارج بینی ایجاد خواهد شد و سپس تغییرات اعمال می شوند. برای کوچک کردن بینی در این روش باید ابتدا بافت نوک بینی از طریق پیوند غضروف تقویت شود و سپس بینی کوچک شود. از مزایای این روش می توان به دسترسی بهتر به ساختار و چارچوب داخلی بینی اشاره کرد. 

در روش جراحی بسته برش ها از داخل بینی توسط جراح ایجاد شده و می توان از طریق این روش تغییرات جزئی را بر روی بینی اعمال کرد. از مزایای این روش می توان گفت که جای زخم ها باقی نخواهد ماند. 

برای انجام عمل بینی پهن نیاز به برداشتن عضلات اضافی بوده بنابراین باید این عمل توسط جراح بینی با تجربه انجام شود تا افراد دچار عوارض و مشکلات پس از عمل نشوند. چرا که کوچک کردن بیش از حد بینی پهن موجب بروز مشکلات تنفسی و همینطور تراشیدن بیش از حد تیغه بینی و گوشت های داخل بینی موجی نزدیک شد سوراخ های بینی خواهند شد. 

این جراحی ممکن است با هدف تغییر نوک بینی، باریک کردن بینی، کوچک کردن سوراخ های بینی و پل بینی صورت بگیرد، که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت. 

این جراحی را به دو روش جراحی بینی به روش باز و همینطور جراحی بینی به روش بسته می توان انجام داد. که در روش جراحی باز برش ها توسط جراح بر روی پوست بینی و از خارج بینی ایجاد خواهد شد و سپس تغییرات اعمال می شوند. برای کوچک کردن بینی در این روش باید ابتدا بافت نوک بینی از طریق پیوند غضروف تقویت شود و سپس بینی کوچک شود. از مزایای این روش می توان به دسترسی بهتر به ساختار و چارچوب داخلی بینی اشاره کرد. 

در روش جراحی بسته برش ها از داخل بینی توسط جراح ایجاد شده و می توان از طریق این روش تغییرات جزئی را بر روی بینی اعمال کرد. از مزایای این روش می توان گفت که جای زخم ها باقی نخواهد ماند. 

برای انجام جراحی بینی پهن نیاز به برداشتن عضلات اضافی بوده بنابراین باید این عمل توسط جراح بینی با تجربه انجام شود تا افراد دچار عوارض و مشکلات پس از عمل نشوند. چرا که کوچک کردن بیش از حد بینی پهن موجب بروز مشکلات تنفسی و همینطور تراشیدن بیش از حد تیغه بینی و گوشت های داخل بینی موجی نزدیک شد سوراخ های بینی خواهند شد.

جراحی نوک بینی پهن 

این جراحی برای افرادی که ظاهر بینی آن ها از بالا به پایین پهن می باشد، انجام می شود. برای انجام این جراحی، بهترین جراح بینی برای حفظ تعادل شکل بینی، بینی فرد را با تناسب از بالا تا پایین اصلاح خواهد کرد. چرا که بینی های پهن در قسمت دارای پهنای زیاد و در قسمتی دیگر دارای پهنای کمی می باشند. 

یکی از دلایل پهن به نظر رسیدن نوک بینی، باریک بودن طاق وسطی بینی می باشد که جراح با پیوند غضروف به طاق وسطی، این نقص را برطرف خواهد کرد. 

جراحی باریک کردن بینی پهن 

بسیاری از افراد دارای سوراخ های بینی عریض و پل بینی پهن و نوک بینی پهن می باشند، که برای رفع این مشکل جراح بینی برای باریک کردن نوک بینی، غضروف را از سپتوم بینی و یا پشت گوش بردشته و سپس برای ایجاد ظاهری طبیعی تر و باریک تر به نظر رسیدن بینی پهن با دقت جای گذاری خواهد شد.  

کوچک کردن سوراخ های بینی پهن 

افراد دارای سوراخ های بینی پهن برای باریک کردن آن اقدام به جراحی می کنند. برای انجام این جراحی سوراخ های بینی با روش برش گوه ای کوچک شده و عرض پره های بینی کاهش پیدا خواهند کرد. 

جراحی پل بینی پهن 

در این روش جراح باید تناسب اجزای صورت را برای دریافت نتیجه مطلوب مد نظر خود قرار دهد، برای انجام این جراحی یا از برش پایه بینی یا برش گوه ای شکل و یا هم ترکیبی از این دو برش برای زیباتر شدن فرم بینی اشتفاده خواهد شد. 

در این جراحی برای باریک شدن پل بینی پهن، استخوان های تشکیل دهنده پل بینی جابه جا شده و به آن ها ارتفاع داده خواهد شد. که برای این کار برشی از داخل بینی ایجاد شده و سپس از جراحی استئوتومی برای نزدیک کردن استخوان ها به یکدیگر استفاده خواهد شد.  

مزایای عمل بینی پهن 

باریک شدن فرم بینی 

جذاب تر شدن ظاهر افراد 

افزایش اعتماد به نفس 

مراقبت های بعد از جراحی بینی پهن 

 • مصرف منظم و به موقع داروهای تجویز شده توسط جراح 
 • پرهیز از مصرف داروهای رقیق خون دو هفته بعد از جراحی 
 • پرهیز از مصرف الکل و دخانیات دو هفته بعد از جراحی 
 • خودداری از قرار گرفتن در مکان های شلوغ برای جلوگیری از وارد شدن ضربه به بینی 
 • پرهیز از مصرف غذاهای جویدنی 
 • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی 
مراقبت-های-بعد-از-جراحی-بینی-پهن

آیا نتیجه عمل بینی پهن برگشت پذیر است؟

بسیاری از افراد دغدغه برگشتن فرم بینی خود به حالت اولیه را بعد از جراحی دارند، باید گفت که در صورتی که این جراحی توسط بهترین جراح بینی و بهترین تکنیک انجام شود، این امکان وجود نداشته و بینی به حالت اولیه خود بازنخواهد گشت. 

هزینه عمل بینی پهن 

هزینه این جراحی به عوامل مختلفی از قبیل دستمزد جراح بینی، شهر و محل سکونت شما، هزینه های جانبی مانند آزمایشات و داروهای مصرفی بستگی دارد، بنابراین برای اطلاع از هزینه به پزشک متخصص مراجعه کنید. 

سخن پایانی 

کوچک کردن بیش از حد بینی های پهن سبب می شود تا عضلات زیادی در حین جراحی بینی قطع شود و همین امر عامل وارد شدن آسیب های جدی به بیمار می باشد . در نتیجه برای داشتن یک جراحی زیبایی خوب باید به توصیه ها نظرات جراح بینی خود احترام بگذارید و مطابق با نظر او جراحی بینی خود را انجام دهید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
برچسب ها:

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

Call Now Buttonتماس با پزشک