نکاتی مهم درباره جراحی بینی
08 آوریل

نکاتی مهم درباره جراحی بینی

نکاتی مهم درباره جراحی بینی

بینی یکی از مهمترین اعضای بدن به شمار می آید، که در زیبایی فرد تاثیر بسزایی دارد . هنر جراح بینی حفظ زیبایی و عملکرد بینی است . بینی از اعضای مهم در حفظ سلامت فرد به شمار می آید البته باید گفت بینی از اعضای است که ساختار پیچیده ای دارد . بینی وظایف متعددی دارد که از مهمترین آن ایجاد راه هوایی برای تنفس طبیعی است .

عمل بینی

اهداف جراحی بینی

اهداف عمل بینی را می توان به دو دسته تقسیم بندی نمود که عبارت است از: اصلاح عملکرد بینی و تغییر شکل ظاهری بینی و مشکلات آن نیز انجام می گیرد .

سن مناسب جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی بسته به رشد و بلوغ جسمی فرد متفاوت می باشد اما به طور معمول در دختران از سن 15 سالگی و در پسران از سن 17 سالگی انجام می شود .

سوالات متداول جراحی بینی

رابطه بینی با سایز اجزای صورت چه تاثیری بر شیوه جراحی دارد ؟

عمل بینی تنها به منظور کوچک کردن بینی نیست بلکه برای داشتن چهره زیباتر باید جراح بینی به سایر اجزای بینی نیز توجه لازم و کافی را داشته باشد تا بینی متناسب با اجزای دیگر صورت باشد . در صورتی که تنها به کوچک کردن بینی بپردازید کوچک کردن بیش از حد می تواند علاوه بر نازیبایی و متناسب نبودن با سایر اعضای صورت می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد .

آیا جای برش و بخیه ها بر روی بینی باقی می ماند ؟

یکی از سوالات شایع اکثر افراد این است که آیا پس از جراحی جای برش و بخیه ها باقی می ماند اما باید گفت که با توجه به مهارت جراح هیچگونه اثری از بخیه و برش های ناشی از جراحی باقی نخواهد ماند .

دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح بینی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به جراحی بینی می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند . لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و انجام مشاوره می توانید با شماره ی 32219600 – 026 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر فرشته عبدالمطلبیمراجعه کنید .

نقش آندوسکوپی در جراحی زیبایی بینی چیست ؟

در صورتی که بینی فرد از لحاظ عملکرد دارای مشکلاتی باشد آندوسکوپی می تواند وسعت دید جراح را افزایش دهد تا رفع مشکلات داخلی راحت تر صورت گیرد .

در جراحی های بینی بیهوشی خطرناک است ؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی یک بیهوشی کامل راحتی زیادی را برای فرد به همراه خواهد داشت و خطر بسیار کمی نیز خواهد داشت . لذا بیهوشی برای افراد عوارضی را در پی نخواهد داشت .

آیا پس از عمل بینی احتمال وجود درد خواهد بود ؟

گاهی اوقات به دلیل وجود گچ و پانسمان احساس سنگینی و درد بسیار کم وجود دارد که اغلب موارد با تجویز پزشک با مصرف یک مسکن ساده برطرف خواهد شد و در کل پس از عمل بینی فرد درد نخواهد داشت .

آیا جراحی بینی حد و مرزی برای کوچک نمودن بینی وجود دارد ؟

بدون شک استاندارد های نیز وجود دارد و کوچک نمودن بینی علاوه بر نامتناسب بودن با سایر اعضای صورت می تواند مشکلات تنفسی را به همراه داشته باشد و وظیفه اصلی بینی که تنفس است را مختل نماید به همین منظور بهتر است افراد از کوچک نمودن بیش از حد و اصرار به جراح بینی خودداری نمایند تا پس از جراحی دچار مشکلات متعددی نشوند .

نتیجه گیری

در نهایت باید گفت، نتیجه اصلی بینی پس از برطرف شدن ورم بینی و یک سال مشخص می شود . لذا افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند باید بدانند که ظاهر بینی پس از گذشت یکسال مشخص می گردد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی استخوانی در کرج مراجعه نمایید .

گالری تصاویر دکتر فرشته عبدالمطلبی

درباره نویسنده

پاسخ

2 × یک =

Call Now Button