سوالات متداول جراحی زیبایی گوش
19 جولای

سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

 

سوالات-متداول-جراحی-زیبایی-گوش

 

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش چیست ؟

گوش ها، موثرترین اعضای صورت هستند و در زیبایی فرد بسیار تاثیر گذار می باشند . گاهی در برخی از افراد گوش ها نسبت به یکدیگر قرینه نیستند و لاله گوش ها نسبت به حالت طبیعی کمی برآمده تر به نطر می رسند . نقص های  گوش معمولا مادرزادی بوده اما ممکن است بر اثر ضربات وارد شده و یا به طور کلی اتفاقات ناگوار به وجود بیاید . بسیاری از کودکان به دلیل داشتن گوش های برجسته مورد تمسخر دیگران قرار گرفته و اعتماد به نفس پایین تری نسبت به همسالان خود دارند و این ممکن است در روابط اجتماعی وی در آینده تاثیراتی را نیز بگذارد . اتوپلاستی یا همان جراحی زیبایی گوش امروزه یک جراحی ساده است که می تواند این مشکلات را برای بیماران برطرف کند .

آیا جراحی زیبایی گوش بر شنوایی فرد تاثیر گذار می باشد ؟

جراحی زیبایی گوش به هیچ عنوان اختلالی در شنوایی گوش به وجود نمی آورد زیرا در جراحی زیبایی گوش هیچ اقدامی روی گوش میانی و داخلی که مکانیسم شنوایی را به عهده دارد، انجام نمی گیرد .

زمان مناسب برای جراحی زیبایی گوش چه سنی می باشد ؟

انجام جراحی زیبایی گوش، بعد از سن پنج تا شش سالگی برای تمام افراد امکان پذیر است . در واقع بعد از این سن تقریبا رشد گوش ها تکمیل شده است و می توان روی آن جراحی انجام داد .

آیا این جراحی همراه با درد می باشد ؟

در این جراحی دردی احساس نمی شود . درد و ناراحتی در جراحی زیبایی گوش همانند هر جراحی دیگر طبیعی است و جزئی از دوره  نقاهت محسوب می شود.  برای اینکه روند بهبودی با سرعت بیشتری صورت بگیرد بهتر است مراقبت های بعد از عمل به خوبی انجام شود .

آیا بعد از انجام جراحی زیبایی گوش اسکار بر ناحیه جراحی باقی می ماند ؟

بعد از جراحی اتوپلاستی و بهبود جای زخم بخیه ها، چون محل برش در پشت گوش است، جای بخیه ها در محل تاشدگی طبیعی گوش بوده و برای افراد قابل مشاهده نخواهد بود.

بعد از جراحی زیبایی گوش، چه زمانی می توانیم نتایج جراحی را مشاهده کنیم ؟

بعد از جراحی، بلافاصله بهبود وضع ظاهری گوش مشاهده می شود ولی برای نتیجه نهایی جراحی زیبایی گوش حداقل باید 4 تا 6 هفته صبر داشته باشید.

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است ؟

هزینه جراحی اتوپلاستی برای هر کسی متفاوت است . هزینه جراحی زیبایی گوش با توجه به تکنیک به رفته نظیر برداشتن و یا افزودن غضروف گوش و تغییر شکل گوش متفاوت است . برای کسب اطلاع از هزینه جراحی زیبایی گوش به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی  مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در کرج مراجعه نمایید.

 

درباره نویسنده

پاسخ

16 + یک =