جراحی  بینی همزمان با ارتودنسی
17 جولای

جراحی بینی همزمان با ارتودنسی

جراحی  بینی همزمان با ارتودنسی

افرادی هستند که همزمان با انجام جراحی بینی دندان های آن ها نیاز به ارتودنسی دارند . شاید این سوال بسیاری از افرادی که قصد جراحی بینی خود را دارند باشد که آیا می توان جراحی بینی را همزمان با ارتودنسی انجام داد .

اگر نه کدام یک از ان ها نسبت به دیگری اولویت و برتری دارند .

جراحی بینی و ارتودنسی به طور همزمان

با درمان ارتودنسی تغییراتی در موقعیت لب ها و فاصله بین لب و بینی و زاویه بینی و نیم رخ فرد، صورت می گیرد. در جراحی بینی ، رابطه بین لب و فرم بینی از نکات مهمی است که جراح بینی به آن اهمیت بسیاری می دهد. بنابراین تغییرات حاصله از درمان ارتودنسی در نحوه جراحی بینی فرد و تصمیم نهایی جراح بسیار تاثیر گذار می باشد.اگر فردی جراحی بینی را انجام دهد و سپس قصد ارتودنسی را داشته باشد احتمال اینکه در هنگام معاینات و یا حتی تنظیمات و جابه جایی براکت ها بر بینی و صورت فرد فشار وارد شود بسیار زیاد است  . در نتیجه می توان گفت جراحی بینی و ارتودنسی به طور همزمان به هیچ وجه به بیماران توصیه نمی شود .

جراحی--بینی-همزمان-با-ارتودنسی

این مسئله در مورد افرادی که  عقب رفتگی فک پایین دارند نیز مانند افرادی که نیاز به درمان ارتودنسی دارند می باشد ، ابتدا باید مشکل عقب رفتگی فک را با استفاده از جراحی چانه حل نمایند و بعد از آن اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید . زمانی که فک پایین عقب باشد، بینی بزرگ تر نشان داده می شود و با درمان این موضوع بعد از جراحی بینی دیگر فرد تصور غلطی ندارد،همین امر سبب می گردد که فرد متقاضی جراحی بینی از نتیجه جراحی بینی خود رضایت داشته باشد.

در مواقعی که فک بالای فرد نیز به جراحی نیاز داشته باشد ،در وحله اول باید جراحی فک را انجام دهد و بعد از گذشت دوران نقاهت و بهبودی کامل اقدام برای جراحی زیبایی بینی داشته باشد .

سایر خدمات دکتر عبدالمطلبی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی گوشتی

ترمیم بینی و . . .

با تشکر مدیریت سایت دکتر فرشته عبدالمطلبی جراح بینی کرج و متخصص گوش و حلق و بینی

 

درباره نویسنده

پاسخ

13 + 16 =